Piotr Wereśniak

5,9
1 143 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Piotr Wereśniak

A czytaliście jego blog ? za samą "alchemię scenariusza filmowego" daję mu 9 !! :)
(no i za killera oczywiście) - a te głupkowate serialidła ? no cóż - jeść też trzeba !

ARTYSTĄ SIĘ NIE JEST, TYLKO SIE NIM BYWA.

a009

tak! jego blog jest bardzo ciekawy, dobrze się czyta jego rady :)
dawno tam nie byłam, muszę ponownie tam zajrzeć :D

Scenariusz Killera był świetny.

Z tego co wiem reżyserował chyba pierwsze odcinki "Wszystko przed nami", czyli trudna sprawa, bo widza trzeba jakoś zachęcić :D

a009

Czyli artyści tylko piją??? Dobry artysta potrafi sprzedać swoją sztukę.

crusing24

....no nie zawsze :P
dobry artysta wcale nie musi mieć też 'zdolności handlowych'. Zobacz ilu wybitnych artystów docenia się dopiero po śmierci, gdy ktoś gdzieś przypadkiem natrafia na serię jakichś 'dzieł'. Sam artysta - dobry artysta tymczasem żył biednie - nie potrafił sprzedać swojej sztuki... a był dobry, nawet może wybitny. Wydaje mi się, że raczej bardziej ci chodziło o:
"Sztuka dobrego artysty potrafi sama się sprzedać". czy jakoś tak :P - - - bardziej stylistycznie . . . ja tam nie wiem, nie dobry ze mnie artysta :P

a009

Może mieć szczerych i sprawdzonych doradców. W dzisiejszych czasach jest o to łatwiej. Na szczęście promuje się teraz ambitną sztukę dzięki takim kanałom jak TVP Kultura ( dziękować Bogu ! ). Myślę, że podstawą są odpowiednie znajomości, wejścia itp. Faktem jest, że chlam sprzedaje się najlepiej w obecnej dobie i artyści czasami korzystają z tego. Chodzi tylko o to, żeby się nie sprzedawać doszczętnie jak przysłowiowa dzi...ka medialna dla taniego poklasku.

a009

Co z tej alchemii, skoro sam często się średnio do niej stosuje? Jest dobrym reżyserem, scenarzystą, pisarzem czy też nauczycielem początkujących w branży filmowej, a sam rozmienia się na drobne w najczęściej marnych produkcjach, które pomysł mają dobry, ale z realizacją bywa różnie. Może brakuje mu drugiego zdolnego scenarzysty bądź dobrego doradcy? Bo Ilona Łepkowska to na pewno nie jest dobry wybór - produkcje stworzone razem z nią to w większości gnioty.

a009

Artystą to on nie był pewnie nawet przez sekundę. "Killer" jest dobry, ale głównie dzięki realizacji: reżyseria, aktorzy, muzyka - wszystko na wysokim poziomie. Gdyby zrobiły go jakieś miernoty byłby pewnie gniot, jak większość obecnych produkcji komediowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones