One Direction

8,0
15 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby One Direction

Czy staną się podobnie znanym boysbandem i za 15 lat ktoś będzie pamiętać kim było One Direction? Szczerze w to wątpię.

christinearron

A ja myślę, że jeszcze przez dłuuuugiiiiiiii czas ludzie będą o nich pamiętać. Mało boysbandów w ciągu 3 lat zdobyło ponad 121 nagród i pobiło tyle rekordów.

One_Direction

A jakich rekordów?

One_Direction

Jakie to rekordy? Może mnie oświecisz? Co to za rekordy?

christinearron

Ech nawet rozdziału nie można spokojnie napisać...
Rekordy i osiągnięcia:
1. Ich debiutancki album znalazł sią na 1 miejscu w USA, co nie udało się jak dotąd żadnemy brytyjskiemu boysbandowi/zespołowi
2.Najszybciej wyprzedane bilety na trasę koncertową.
3. Najlepiej sprzedająca się książka.
4. W najkrótszym czasie zdobyli rzeszę fanów jeszcze przed ukończeniem 20 roku życia.
5. (Tu raczej Directioners) Rekord wyświetleń teledysku do "Best song ever" w ciągu doby
6. Nie jestem do końca pewna czy to rekord, ale nakręcili najdłuższy livecheat
7. Ich płyty zawsze znajdują się na pierwszych miejscach w większości krajów oraz pokrywają się niejednokrotną platyną. Nie wspominając o tym, że sprzedają się w setkach tysięcy.
8. Są najlepiej zarabiającym boysbandem/zespołem na świecie.
9. Są numerem jeden w 36/37 krajach.
10. Są porównywani do Beatelsów (jest to lekka przesada, przyznaję. Nawet oni sami uważają, że na to nie zasługują)11. Bilety na ich koncert wyprzedały się w ciągu 4 minut, a na trasę w 12.
11. Ich książki i płyty są jednymi z najlepiej sprzedającymi się
12. Myślę, że mają najwięcej fanów na świecie
13. Dzięki nim wiele dziewczyn przestało się ciąć, ponieważ uświadomili im jaki to błąd. Są również ich pocieszeniem w trudnych chwilach.
14. Ich sława i popularność ciągle rośnie, bez żadnych skandali. Nie oszukujmy się - w dzisiejszczych czasach właśnie na tym polega sława.
15. Na koncertach NIGDY nie używają playbacku.
16. Są szczerzy, zabawni, utalentowani.
Wiem, że jeszxcze wiele rzeczy osiągnęłi, ale nie chce mi się ich teraz szukać. Wiem, że w czymś bobili Metalcę, ale nie pamiętam w czym. Chodziło chyba o ilość wyprzedanych miejsc, czy coś takiego.

Nagrody (nie wszystkie):
American Music Awards 2013 (24.11.2013r.)
- Favorite Pop/Rock Album (Take Me Home)
- Favorite Pop/Rock Group

Los Premios Telehit 2013 (13.11.2013r.)
- Boyband Del Ano
- Video Mas Popular en Telehit (Best song Ever)

MTV EMA (10.11.2013r.)
- Best Look (Harry Styles)
- Best Pop (One Direction)

BBC Radio 1: Teen Awards (03.11.2013r.)
- Best British Single (Best Song Ever)
- Best British Group (One Direction)

Kids Choice Awards Argentina (18.10.2013r.)
- Cancion International Favorita (One Way Or Another)

MTV Hottest (31.08.2013r.)
- Hottest Summer SuperStar

Kids Choice Awards Mexico (31.08.2013r.)
- Cancion Favorita (One Way Or Another)

MTV VMA 2013 (25.08.2013r.)
- Best Song of the Summer (Best Song Ever)

Teen Choice Awards 2013 (11.08.2013r)
- Choice Music Group
- Summer Tour (Take Me Home Tour)
- Choice Single Group (Live While We're Young)
- Choice Love Song (Little Things)
- Choice Male Hottie (Harry Styles)
- Choice Smile (Harry Styles)

MTV Millenial Awards 2013 (16.07.2013r)
- Celebridad Sin Filtro En Instagram (Harry Styles)

Silver Clef Award 2013 (28.06.2013r)
- Best Live Act 2013

MTV Italy Awards 2013 (15.06.2013r)
- Best Fan
- Best Band

Social Stars Awards 2013 (23.05.2013r)
- Music Group Award
- West Europe
- United Kingdom
- United Kingdom Musician

Billboard Music Awards 2013 (19.05.2013r)
- Top New Artist
- Top Duo/Group
- Top Pop Artist

Radio Disney Music Awards 2013 (27.04.2013r)
- Best Music Group
- Fiercest Fans

Bravo Otto 2012 (10.04.2013r)
- Super Band Rock/Pop

Kids' Choice Awards (23.02.2013r)
- Favourite UK Band
- Favourite Music Group
- Favourite Song (What Makes You Beautiful)

Kids' Choice Awards Australia 2013 (23.03.2013r)
- Aussie's Fave Music Act
- Aussie's Fave Song (One Thing)

Myx Music Awards 2013 (20.03.2013r)
- Favourite International Video (One Thing)

Seed Awards 2013 (19.03.2013r)
- Best International Artist

JIMMIES 2013 (16.03.2013r)
- Best Group
- Best Pop

NME AWARDS 2013 (27.02.2013r)
- Worst Band
- Villain of the Year (Harry Styles)

BRAVOORA 2012 (26.02.2013r)
- Zespół Roku

BRIT Awards 2013 (20.02.2013r)
- Global Success

NRJ Music Awards 2013 (26.01.2013r)
- Groupe/Duo International De L’annee
- Best Digital Moment

Los Premios 40 Principales 2012 (24.01.2013r)
- Mejor artista revelación

People’s Choice Awards 2013 (09.01.2013r)
- Favorite Song (What Makes You Beautiful)
- Favorite Album (Up All Night)

Japan Gold Disc Award 2013 (07.01.2013r)
- New Artist Of The Year
- Best 3 New Artists

MTV Best of 2012 (06.12.2012r)
- Artist Of The Year

Los Premios 40 Principales America 2012 (30.11.2012r)
- Mejor Artista O Grup Pop
- Mejor Artista O Grupo Revelación

ARIA Music Awards 2012 (29.11.2012r)
- Best International Artist

4Music Video Honours 2012 (24.11.2012r)
- Best Group

Los Premios Telehit 2012 (22.11.2012r)
- Artista más popular en Telehit
- Canción del público (What Makes You Beautiful)
- Mejor grupo pop internacional

Bambi 2012 (22.11.2012r)
- Pop International

MTV EMA 2012 (11.11.2012r)
- Biggest Fans
- Best New
- Best UK & Ireland Act

UK Music Video Awards 2012 (08.11.2012r)
- The People’s Choice Award (Live While We’re Young)

Cosmopolitan’s Ultimate Women Awards 2012 (30.10.2012r)
- Ultimate Men of the Year

Teen Awards 2012 (07.10.2012r)
- Best British Album (Up All Night_
- Best British Music Act
- Best British Single (One Thing)

Kids’ Choice Awards Argentina 2012 (05.10.2012r)
- Canción Favorita-What Makes You Beautiful

Kids’ Choice Awards Brazil 2012 (04.10.2012r)
- Artista Internacional Favorito

Video Music Brazil 2012 (20.09.2012r)
- Artista Internacional

Shot Music Awards 2012 (09.09.2012r)
- Shot Group

Video Music Awards 2012 (06.09.2012r)
- Best New Artist
- Best Pop Video (What Makes You Beautiful)
- Most Share-Worthy Video (What Makes You Beautiful)

Kids’ Choice Awards Mexico 2012 (01.09.2012r)
- Canción Favorita (What Makes You Beautiful)
- Artista Internacional Favorito

Teen Choice Awards 2012 (22.07.2012r)
- Choice Summer Music Star: Group
- Choice Music: Breakout Group
- Choice Love Song (What Makes You Beautiful)

Kids’ Choice Awards 2012 (31.03.2012r)
- Favorite UK Band
- Favorite UK Newcomer

NME Awards 2012 (29.02.2012r)
- Best Band

BRIT Awards 2012 (21.02.2012r)
Best British Single (What Makes You Beautiful)

BRAVOORA 2011 (14.02.2012r)
- Najlepszy Zespół

JIM Awards 2012
- Best Newcomer International

Poptastic Awards 2012
- Celebrity Twitter
- Group or Duo
- Male Newcomer

4Music Video Honours 2011 (19.11.2011r)
- Best Breakthrough
- Best Group
- Best Video (What Makes You Beautiful)

In Demand Honours 2011
- Best Fans
- Best Group
- Best Guest
- Best Video
- Best Song (What Makes You Beautiful)

Teen Icon Awards 2011
- Icon of Tomorrow

The Sun Bizarre Readers Awards 2011
- Best Pop Act
- Shaggers of the Year

Youth Rock Awards 2011
- Rockin’ Breakout Group of the Year

Za co ich lubię? Hmm... Za to jacy są, jak traktują fanów. Uwielbiam ich piosenki, które mają wspaniałe teksty i sens (oraz, że oni również uczestniczą w ich pisaniu) Uważam że nie są typowymi pedałami bez talentu. Są wyluzowani i zabawni co możemy zobaczyć w filmikach z nimi na YouTube. A bądźmy szczerzy, to rzadkość wśród teraźniejszych gwiazd. Po ich piosenkach widzę że nie tworzą muzyki dla kasy tylko dla pasji. Przede wszystkim są sobą, nie udają kogoś innego. Cenię ich za to że nie są kolejnymi gwiazdami, które potrzebują skandali żeby być sławnymi. W ich piosenkach jest naprawę mało użycia komputera, a na scenie nigdy nie korzystają z playbacku (można to zobaczyć jak zmieniają aranżacje piosenek podczas koncertów) . Miejsca teledysków są naprawdę banalne i codzienne (plaża, park, obóz). Nie szpanują kasą jak większość gwiazd. Oczywiście mają drogie ubrania, ale podobne można znaleźć w każdym sklepie. Potrafią rozśmieszyć fanów i bronią ich przed hejterami ( cytuję Louis'a ''Możesz mnie obrażać, ale nie masz prawa obrażać naszych fanów'') Doceniają to, że są z nimi, i że ich wspierają. Ich piosenki są wspaniałe. Mają mądry tekst i łatwo wpadają w ucho. Już na początku kariery powiedzieli, że chcą uczestniczyć w tworzeniu muzyki. Oczywiście są również bardzo przystojni, ale to akurat rzecz, która interesuje mnie najmniej. Nie mieli żadnych skandali i to się raczej nie zdarzy. Nie chodzi tu o popularność czy urodę lecz za to co sobą reprezentują i wnoszą do życia fanów. Odkąd jestem Directioners częściej się uśmiecham. Wystarczy, że puszczę ich piosenkę to podły nastrój, który przed chwilą mnie ogarniał znika bez śladu. Zamiast tego uśmiecham się jak głupia i nogi same rwą mi się do tańca i skakania. Są dla mnie jak lek na smutek. Nie traktują dziewczyn jak przedmiot i nie zmieniają ich jak rękawiczki. Wręcz przeciwnie. Chcą dla nich jak najlepiej i nie tolerują złego traktowania dziewczyn (cytuję Liam'a ''Najgorszą rzeczą jaką chłopak może zrobić dziewczynie, to ignorowanie jej kiedy ona kocha cię całym sercem'').
Niestety, mnóstwo antyfanów nawet nie dowie się nic nich, nie dostrzeże w nich nic pozytywnego, tylko od razu zakładają bezpodstawne zarzuty. Uważają, że jak chłopak ma grzywkę i modne ciuchy to od razu pedał. Takie zachowanie jest po prostu śmieszne.

One_Direction

Hahaha XD <3 <3

christinearron

Wyczerpująco, czy życzysz sobie coś więcej? Pisałam na szybko, więc nie zawarłam tam wszystkiego.

One_Direction

Zero skandali? A zdjęcia penisa Harry'ego, które krąży po internecie? A zdjęcie Zayna jak jakiś facet robi mu loda?

Karirsu

O Zaynie nie słyszałam ale zdjęcie Harry'ego było po zhakowaniu jego konta na twitterze z tego co pamiętam. Nie zmienia to faktu, że rzeczywiście skandali wokół nich mało, wręcz wcale. W sumie zawsze to jakiś plus.

One_Direction

Co do punktów.

Punkt 4 - Zdobyli rzesze fanów na świecie przed 20-stym rokiem życia. I co z tego!? Dziewczyno obudź się! Nie tylko im się to udało!!!! A Avril Lavigne czy Justin Bieber to nic nie osiągnęli przed 20-stką?

Punkt 5 - Wybacz ale cię rozczaruję, bo ten rekord z pewnością należy do piosenki "Gangnam style" Koreańczyka Psy'a. Ta piosenka w 19 miesięcy zdobyła blisko 2 miliardy wyświetleń. Więc policz sobie ile osób dziennie musiało oglądać ten teledysk by osiągnąć taką liczbę. A w to co piszesz trudno uwierzyć. Piosenka o której wspominasz jest na You Tube od 7 miesięcy i ma niecałe 210 milionów wyświetleń.

Punt 7 - Na pewno, jesteś pewna że dochodzą do pierwszego miejsca we wszystkich krajach? Sprawdźmy!!!!

* "Up All Night" była numerem jeden w: Australii, Chorwacji, Kanadzie, Irlandii, Włoszech, Meksyku, Nowej Zelandii, Szwecji i na Tajwanie. A więc 1,2,3...........mamy 9 państw. Dużo! Ale 9 państw, to nie większość państw świata! Państw jest na świecie ponad 200!

* "Take me home" była numerem jeden w: Australii, Belgii, Kanadzie, Chorwacji, Czechach, Danii, Holandii, Grecji, Irlandii, Włoszech, Meksyku, Nowej Zelandii, Norwegii, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, na Tajwanie i w Wielkiej Brytanii.....1,2,3.....18 państw. Bardzo dużo! Ale to wciąż nie wszystkie państwa świata!

Ogólnie płyty One Direction były numerem 1 w 22 państwach. A 22 państwa to nie wszystkie państwa świata.

Punkt 9 - Nie do końca wiem co miało znaczyć te "36/37". Czy w 36 na 37 krajów? Bo jeśli tak, to UWAGA!!!.....ale na świecie jest więcej niż 37 państw.

11. Co do płyt. Ich pierwsza i druga płyta sprzedały się na świecie w nakładzie 5 milionów egzemplarzy każda. Natomiast druga, już tylko w nakładzie 3 milionów. Więc sprzedaż spadła o blisko 50%.

Punkt 12 - To jest tylko twoje zdanie.

Punkt 13 - Ręce mi opadły. Zaburzenia emocjonalne/psychiczne powodujące, że dziewczyny odczuwają chęć samo okaleczania się ustąpiły po tym jak przesłuchały piosenki One Direction? Dziewczyno nie ośmieszaj się!!! To nie zasługa One Direction, tylko dobrej terapii i wsparcia rodziny. Samym słuchaniem teen-popu jeszcze nikt nie wyleczył się z choroby.

Punkt 15 - Sorry. Każdemu, nawet Madonna i Michael Jackson, Rihanna czy Beyonce śpiewać na koncercie z playbacku. Każda gwiazda tak robi. A wiesz czemu? Bo jak się jest gwiazdą, to daje się dużo koncertów i wtedy głos by siadł. Dla tego na większości koncertów śpiewa się z playbecku. Każda gwiazda tak robi. KAŻDA!!!! I na serio uważasz, że oni akurat wyjątkowo nie? Sorry, ale naprawdę musisz być niezłą frajerką skoro w to wierzysz.

I jeszcze jedno : "Nie traktują dziewczyn jak przedmiot i nie zmieniają ich jak rękawiczki. Wręcz przeciwnie. Chcą dla nich jak najlepiej i nie tolerują złego traktowania dziewczyn (cytuję Liam'a ''Najgorszą rzeczą jaką chłopak może zrobić dziewczynie, to ignorowanie jej kiedy ona kocha cię całym sercem'')." - Serio jesteś pewna, że ten cytat jest mądry? Przecież to głupota! Bo pomyśl logicznie! Co jeśli chłopak nie kocha dziewczyny i nie jest nią w ogóle zainteresowany? Co ma zrobić? Okazać jej zainteresowanie by nie wyjść na drania i nie zrobić jej przykrości i dać tym samym pustą nadzieję na coś więcej? Chyba lepsza jest ignorancja prawda? Chłopak daje jasno do zrozumienia, że cię nie kocha i cię nie chce. Po co dawać pustą nadzieję? W ten sposób skrzywdzisz drugą osobę bardziej niż ją ignorując.

A już myślałam, że jesteś konkretna, tym czasem napisałaś w tym swoim poście tyle pierdół, że aż mi cię normalnie żal.

I ostatnia rzecz. Najgorszy nie jest ten zespół, bo piosenki jak dla mnie mają niezłe. Tylko takie elementy jak ty. Właśnie to zrozumiałam. To takie osoby jak ty robicie im antyreklamę swoją nieobiektywnością i wyolbrzymianiem do granic absurdu i tak ogromnych sukcesów tego boysbandu. Żal na serio.

christinearron

"Punkt 9 - Nie do końca wiem co miało znaczyć te "36/37". Czy w 36 na 37 krajów? Bo jeśli tak, to UWAGA!!!.....ale na świecie jest więcej niż 37 państw." Chodziło mi o to, że są numerem jeden w 36 lub 37 krajach. Nie jesem tego do końca pewna, więć napisałam tak.
"Punkt 13 - Ręce mi opadły. Zaburzenia emocjonalne/psychiczne powodujące, że dziewczyny odczuwają chęć samo okaleczania się ustąpiły po tym jak przesłuchały piosenki One Direction? Dziewczyno nie ośmieszaj się!!! To nie zasługa One Direction, tylko dobrej terapii i wsparcia rodziny. Samym słuchaniem teen-popu jeszcze nikt nie wyleczył się z choroby." Nie raz mówili, żeby przestały, dlaczego to jest złe, że powinny przestać, itp. Ale co ty możesz wiedzieć...
"Serio jesteś pewna, że ten cytat jest mądry? Przecież to głupota! Bo pomyśl logicznie! Co jeśli chłopak nie kocha dziewczyny i nie jest nią w ogóle zainteresowany? Co ma zrobić? Okazać jej zainteresowanie by nie wyjść na drania i nie zrobić jej przykrości i dać tym samym pustą nadzieję na coś więcej? Chyba lepsza jest ignorancja prawda? Chłopak daje jasno do zrozumienia, że cię nie kocha i cię nie chce. Po co dawać pustą nadzieję? W ten sposób skrzywdzisz drugą osobę bardziej niż ją ignorując." Może lepiej by tak powiedzieć, że nic z tego nie wyjdzie?
"I ostatnia rzecz. Najgorszy nie jest ten zespół, bo piosenki jak dla mnie mają niezłe. Tylko takie elementy jak ty. Właśnie to zrozumiałam. To takie osoby jak ty robicie im antyreklamę swoją nieobiektywnością i wyolbrzymianiem do granic absurdu i tak ogromnych sukcesów tego boysbandu. Żal na serio." Wyolbrzymiłam coś? Ja wyraziłam swoje zdanie, to ty mnie obrażasz. Ja tak to postrzegam, więc i tak napisałam. Jak dla mnie byłam konkretna, to że dla Ciebie ich osiągnięcia to pierdoły to już nie moja sprawa.
Napisałaś, że jestem frajerką. Jeśli każda dziewczyna mająca takie zdanie co ja to frajerka, to są nas miliony. I wiesz co? Dodam coś jeszcze. Nie uważam się za osobę normalną, ale to i nawet dobrze. Lubię się śmiać i wygłupiać z przyjaciółkami, nie zwracając uwagi na innch. Interesuje mnie wolność. Będąc sztywną i poważną, wytykając najmniejsze błedy (o ile pisanie swoich poglądów to błędy) osoba jak Ty, wątpię abym znalazła choćby jedną przyjaciółkę. Chodzi mi oczywiście o prawdziwą przyjaźń. Ale co ja mogę wiedzieć. Dla ciebie jestem tylko jedną z głupich, pustych faneczek "łan dajrekszyn", które mają coś z głową.

christinearron

Co z tego, że mam zainteresowania, talent. I tak jestem frajerką, bo słucham 1D. Gratuluję.Oceniasz luzi po kilku zdaniach. Nie znasz mnie, więc jak możesz mnie oceniać? Inteligencja, że...

One_Direction

Musisz też popracować nad czytaniem ze zrozumieniem, bo widzę że też masz z tym problem. Nie jesteś frajerką bo słuchasz 1D, tylko dla tego, że jesteś w nich ślepo wpatrzona i nieobiektywnie oceniasz ich osiągnięcia. Piszesz o nich jakieś pierdoły, jeszcze walnij, że są boysbandem, który sprzedał najwięcej płyt w historii to normalnie cię wyśmieję.

A co do cięcia się. Przestały bo ich idole im kazali? Nie ośmieszaj się dziewczynko. Bo z twoich postów wnioskuje, że masz najwyżej 14 lat i nic nie wiesz o życiu. To są zaburzenia emocjonalne/psychiczne! To nie przechodzi samo z siebie bo chłoptasie z 1D powiedzieli, że tak nie wolno! Do tego potrzebna jest terapia a czasem nawet leki. Poczytaj sobie i poucz się może, zamiast ciągle wzdychać do ich plakatów.

christinearron

Nie sądze żebym miała problemy z czytaniem ze zrozumieniem, jestem z tego dobra. Ślepo zapatrzona? Może kiedyś, teraz już nie. Ostatnio coraz mniej o nich mówię, po prostu czytam sobie jakieś najnowsze informacje i słucham ich piosenek. Wcale nie uważam, że sprzedał najwięcej płyt w historii, bo to stanowczo prawdą nie jest.

Cóż co do cięcia się to nie są moje poglądy. Napisałam to co mówiły inne Direxctioners. To nie jest tak, że nie mam własnego zdania i wierzę we wszystko co jest napisane, nie. Wiem, że to jest bardzo poważna sprawa, ale serio, żeby od razu tak naskakiwać? Proszę Cię. Cała moja wypowiedź oparta była na poglądach WSZYSTKICH Directioners, a nie tylko moich. Chciałam przedstawić sprawę w świetle ogóklnym.
Owszem w marcu skończę 14 lat i co z tego? Czy to znaczy, że nic nie wiem o życiu? Mylisz się. Przeszłam wiele, moje problemy skończyły się niecały rok temu, ale nie. Jestem tylko kolejną gimnazjalistką, która nic nie wie. Ale Ty nie jesteś lepsza. Naskakujesz na mnie, choć nie wiesz o mnie NIC, tylko tyle, że lubię 1D. Więc sorry, ale nie masz prawa tak robisz. Może gdybyś choć trochę mnie poznała, dowiedziałaś się jaka jestem naprawdę, to może zmieniłabyś zdanie. Sama pewnie nie miałaś żadnych problemów i piszesz takie rzeczy. Żal mi talkich ludzi, którzy oceniają innych już po kilku zdaniach.

One_Direction

Właśnie! To mają być fakty a nie opinie Directione coś tam.

christinearron

Co do ostatniego zdania. Nie wzycham do ich plakatów, sądze, że takie zachowanie jest conajmniej dziwne. Z nakuą również nie mam większych problemów. No chyba nie uważasz, że zajęcie 15 miejsca w Polsce w konkursie polonistycznym za nic.

One_Direction

Nieźle.

A tak z innej, ale jednak z tej samej beczki. Jestem bardzo ciekawa jakiej muzyki poza 1D słuchasz?

christinearron

Różnie. Lubię różne piosenki, różnycjh wykonowców. Gdybym miała teraz wymieniać to zajęłoby mi to z kilka godzin :)

One_Direction

Spoko. Chętnie poczytam.

christinearron

Wiesz co, wydaje mi się że będą o nich pamiętać. Choćby z racji zasięgu ich popularności. Zarówno fanów jak i hejterów. Ale tak, te 5 lat na szczycie sprawią że ludzie na pewno będa o nich pamiętac - dla jednych jako mega popularny boysband, dla drugich jako najgorsze co przytrafiło się muzyce od czasów Justina Biebera.

Co do Backstreet Boys to umowmy się - oni nie byli / nie sa popularni za dobra muzykę. Przeciwnie, ich pop to chała jak nic. Nic mi do tego jeśli ktoś ich lubi czy nie. Ale swego czasu mieli tyle samo hejterów co One Direction. Teraz chyba przemawia za ludźmi jakaś nostalgia za Backstreet Boys bo nawet słysze głosy "to jedyny dobry boysband w historii" (haha, dobre sobie). Ale pamięta się o nich bo byli mega popularni i swego czasu mieli wokół siebie tyle samo szumu co teraz 1D. O nich się pamieta to i tych Brytyjczykach będzie. Czy tego chcemy czy nie.

PS. Lubię One Direction. Trochę wbrew sobie ale lubię. Pozytywni z nich ludzie a i ostatnie dwie płyty im się udały. Są spoko.