Marcel Sabat

7,2
4 515 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marcel Sabat

Widziałam filmik z jego aktorskim demo. Muszę przyznać, że jest bardzo dobry i nie mogę się
doczekać, by zobaczyć go w dużej roli na wielkim ekranie. Widzę go w roli ciemnego charakteru ;)

użytkownik usunięty
special14

No to mam dobrą i złą wiadomość: zagra w "Kamieniach na szaniec", ale Zośkę ;p

Dlaczego "ale"? Zośka to świetna i złożona postać, aktor będzie miał okazję by się wykazać swoim talentem, o ile takowy posiada. ;)

użytkownik usunięty
KareninaAnna

Moja przedmówczyni chciała obejrzeć go w większej roli, ale jako czarny charakter. Zośka to zaiste czarny charakter... ;p

No cóż, więc zwracam honor. ;) Najważniejsze, że dostał główną rolę, ponieważ coś mi mówi, że o tym filmie będzie naprawdę głośno... Droga special14, nie martw się, jeśli Marcel posiada prawdziwy talent aktorki, to zobaczysz go jeszcze w niejednym filmie, gdzie zagra czarny charakter. xd

Lepszego aktora już nie mogli sobie znaleźć ;x może i gość ma talent, może i dobrze gra, ale do Zośki to jemu ho ho i jeszcze troche! Czuje, ze jego postać w filmie będzie totalną klapą. On i Zośka? No brawo, braaaawo dla ludzi od castingu. Widziałąm filmik z planu - bardziej pasowałby na Alka, ale na Zośkę - NIGDY!

Nullcia_2

Prawda jest taka, że kogo by nie wybrali i tak by było źle - Zośka, czyli Tadeusz Zawadzki był bardzo przystojnym chłopakiem, obrośnięty największym kultem ze wszystkich chyba bohaterów II wojny światowej - swego rodzaju symbol. Każdego odtwórcę fanatyczki Kamieni by wyśmiały, bo nijak miałby się do pierwowzoru ze zdjęcia. Ale niby kto byłby lepszy? Pewnie któryś z chłopaków z Czasu honoru - drętwy Wesołowski, albo Pawlicki ;/ a może "undergroundowiec" Kościukiewicz (który dopiero co zagrał KKB). O wiem! Gierszał byłby najlepszy ;/

Bardzo się cieszę, że dyrektor castingu postawił na świeżą krew i zaangażował młodych aktorów, właściwie jeszcze studentów. Na co wam jakieś oklepane twarze z produkcji również wojennych? Ja tam bym nie poszła na film, w którym chłopaków mieliby grać jacyś chłopaczkowie na topie pokroju Musiała, czy jak mu tam.

tolerancja91

ooo nie nie, w życiu nie chcialabym żeby Wesołowski grał Zośkę. (Chociaż cenię sobie jego grę w filmach wojennych i z wyglądu może i by pasował, ale nie chciałabym go zobaczyć jako Zośkę, w życiu!)
Podobnie jak Ty uważam, że dobrze, że reżyser postawił na świeżą krew! bardzo dobrze. Ale akurat ten gość totalnie nie pasuje na Tadeusza. I nie jestem z tych, jak to nazwałaś "fanatyczek kamienii", bo czasy tzw. gimbazy mam już dawno za sobą i nie jaram się tym, że Zośka był przystojny. Chodzi mi zupełnie o coś innego. A konkretnie o TO COŚ, sposób zachowania, postawa. Nie wiem czy oglądałaś/eś "Akcje pod Arsenałem" - Mirosław Konarowski znakomicie poradził sobie z rolą Zośki. I też nie był jakoś nadzwyczaj podobny do Tadeusza z wyglądu, ale potrafił odtworzyć tę postać. Polecam książkę "Tadeusz Zawadzki Zośka" Jan Rossman i Anna Zawadzka są autrami. Trudno ją dostać, ale warto.

Nullcia_2

Właśnie nie widziałam Akcji pod Arsenałem, a bardzo bym chciała, bo młody pan Konarowski zachwycił mnie w kilku innych produkcjach, a wiele dobrego słyszałam o Akcji. Niestety współczesna telewizja puszcza obecnie chłam, a wartościowe kino prędzej człowiek obejrzy na TVP Kultura, ew. o abstrakcyjnej porze w środku nocy. Wówczas pozostaje internet. Może kiedyś uda mi się zobaczyć Akcję.

Wiesz, ja nie mówię, że dla mnie Sabat jest wykapanym Zośką, ale ciężko kogoś ocenić po jednym krótkim materiale z planu filmowego i zdjęciach w googlach zrobionych pewnie x lat temu. Dopóki nie wyjdzie zwiastun, nie zamierzam oceniać, czy ma to COŚ, czy tego nie ma. Pozostaję głęboko wierząca, że sprosta zadaniu. Kurcze no, przecież ma grać Zośkę! Nie daliby takiej roli komuś, kto jest kiepski i nie przeszedł wielo etapowego castingu. Musiał ich ująć czymś, skoro zatrudnili gościa bez żadnego niemalże doświadczenia (a to które ma pochodzi z produkcji o tematyce historycznej - 1920 wojna i miłość, czy to drugie Persistence - żeby nie było, nie oglądałam żadnego, fakt)

Ja tam i tak jestem zauroczona Rudym, czyli Tomaszem Ziętkiem (ciekawe czy to jakaś rodzina od pani Ewy Ziętek, którą uwielbiam oglądać w Teatrze Kwadrat, ale raczej nie sądzę) - dokładnie tak sobie Rudego wyobrażałam. Jeszcze ten błysk w oku :D Ciekawe czy gdzieś gra, żeby sobie go wcześniej sprawdzić. Skończył Studium Baduszkowej. Dawno nie byłam w Muzycznym w Gdyni, więc nawet nie wiem, czy tam występuje.

No i nie marudź, nie wyglądają aż tak źle:
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31862/rudy_zoska_wp_388.jpeg

Jak pisałam, mogło być o wiele gorzej ;p Chwała za brak w produkcji Pawlickiego, Wesołowskiego i Kościukiewicza :D

tolerancja91

Mam nadzieje, że nie zawali. OBY! bo udusze go :D Właściwie może i masz racje, przeszedł te kilka etapw castingu, oby się sprawdził! Z wyglądu w ogóle Tadeusza nie przypomina, ale ok, dam mu szanse :P


Co do tego Ziętka - faktycznie, jest bardzo podobny do Rudego (może poza włosami :D) i na tym filmiku z planu tez widzialam, że miał taką iskierkę w oku, taki zabawny, uśmiechnięty jak Janek. On akurat nawet mi się spodobał, mam nadzieję, że się chłopak sprawdzi. A ciekawa jeszcze jestem, jak będzie wyglądał Alek (właśnie ten cały Marcel z wyglądu na Alka pasuje, ale ok, już sie nie czepiam :) )

A jeśli chodzi o "Akcję..." - obejrzyj KOOONIEEECZNIE! na tvn historia albo kultura leciało już kilka razy. Ale najlepiej jest mieć to na kompie, bo zawsze można do tego wrócić :) ja to oglądałam już ze 20 razy i nadal mi mało!

Nullcia_2

Obejrzę na pewno! poszukam w internecie jak uporam się z egzaminami we wrześniu ;p

tolerancja91

uuu kampania widzę. No to powodzeia życzę :) u mnie na szczęście obyło się bez :) jak chcesz, to podaj maila. wyślę Ci gotowego torrenta do "APA" :)

tolerancja91

Akcja pod Arsenałem :

http://www.youtube.com/watch?v=Jepiijs6H6c

glov00

ojej, dziękuję, DZIĘKUJĘ CI bardzo!!! ajj, ale jestem w tej chwili szczęśliwa!!!

special14

A gdzie można zobaczyć to demo? :)

rudejestwredne6

o jejku, zauważ, że data mojego wpisu pochodzi z listopada 2012, więc to było ponad półtora roku temu. Nie pamietam, gdzie to dokładnie było, jednak na pewno nie był to Youtube. To była jakaś mało znana strona dla młodych i nieznanych aktorów polskich, a jaka, to dokładnie nie pamiętam :)

special14

Świetnie zagrał w Kamieniach na szaniec, myślę że jeszcze nie raz go zobaczymy w dobrych produkcjach, oby tak dalej.
A film Akcja z 77r. z całym szacunkiem, ale do Kamieni się nie umywa pod względem emocji i zaangażowania aktorów, pomijam kwestie techniczne.

użytkownik usunięty
special14

Gdzie można zobaczyć jego demo? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones