Freddie Mercury

Farrokh Bulsara

9,7
176 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Freddie Mercury

Nie ma słów na opisanie jego muzyki, głosu, osoby ... geniusz swojej epoki ktora jak widać przetrwała do dzisiaj - po prostu podziwiac człowieka !!! Ciekwe ile lat utrzymywł w tajemnicy ze jest chory na AIDS ? Miał siłę !!! Pozrdwiam fanów :)

delilaah

Zachorował w 1987 r. zmarł w 1991 - czyli 5 lat żył z świadomością że jutro może już nie żyć. Na samym początku o jego chorobie wiedziało kilka osób, w 89r. powiedział kolegom z Queen że jest chory, prasa w tym samym roku zaczeła też spekulować że musi być zarażony, oficjalnie przyznał się o chorobie dopiero dzień przed śmiercią!

więcej info na mojej stronie: www.queenheadlong.prv.pl

delilaah

to nie klasyk roka tylko pop a kalsyk rocka to Black Sabbath i Led Zeppelin

Zandarm

"Żandarm" posłuchaj sobie płyt: "Queen", "Queen II", "Sheer Heart Attack", "A Night At The Opera", "A Day At The Races", "jazz", "The Miracle" czy "Innundo" i odpowiedz mi czy to muzyka POP? Fakt nagrał z Queen płyty popowo/rockowe: "The Works" czy "A Kind Of Magic" z kąd pochodzą Radio Gaga, I Want To Break Free czy A Kind Of Magic. Posłuchaj sobie obojętnie jakiejkolwiek w/w płyty z lat 70 i zastanów się czy to pop? TAK to prawda byli Królami ROCKA....

sza87

Ja bym Powiedzial, krolem rocka jest Elvis ale Queen za to jest Krolowa Rocka!!

budzik_3

Dziewczyno Elvis to król Rock&Rolla. A królem Rocka jest Led Zeppelin i King Crimosn. Naucz się odróżniać a Queen nie jest królem ani Króową rocka tylko popu.

Naucz się odróżniać Rock od Rock&Rolla hahaha !
Ale mnie rozśmieszyłąś !

To może Elvis taneczne rytmy jest lpeszy od Judas Priestt ?

Naucz sie odróżniać muzykę

Zandarm

A led zepelin krzyczeli na koncertach lets rock czy lets rock&roll nie ma podzialu miedzy rockiem a rock&rollem kazdy krytyk muzyczny to wie i ty tez powinienes to wiedziec

Zandarm

to tak jak z metalem jest nu metal i metal ale nadal jest to metal

Zandarm

mozna rozrozniac rock od rock&rolla ale nadal jest to rock http://marek_olszewski.webpark.pl/gatunki.html [marek_olszewski.webpark ...]
A mowiac ze Queen nie jast krolowa rocka to poprostu nieslyszales wsystkich albumów Queen npQueen i Queen 2 czyli piekny glam rock poczatku lat 70,A Night At The Opera,News Of the World z pieknymi We will Rock you i wiele albumow ktore sa Mieszanką Rocka i Popu wiec mozna ci przyznac racje ale tylko w 40%

Zandarm

ech ale jesteś człowieku prymitywny, z tym popem to do idei idz, żałosne:|

Yokichi

Cóż za dyskusja... :)
Szczerze mówiąc, nic mnie nie obchodzi, jaki gatunek muzyczny reprezentuje Queen. Mądrzy ludzie powiedzieli, że to rock - niech tak będzie. Więc proszę się nie kłócić, bo to nie o to chodzi! Ważne, że Ich muzyka i teksty docierają do ludzi i zostawiają jakieś ślady, przeżycia i emocje, nawet po tylu latach... ludzie ich po prostu kochają, nie za gatunek, ale za to, jacy byli i jakich wciąż Ich widzimy wsłuchując się w to, co stworzyli.. W tym momencie dyskusja o gatunku jest bezcelowa.
Pozdrawiam

delilaah

"Innuendo", "Made in Heaven", dwie ostatnie płyty Queen, ta druga wydana już po śmierci Mercurego. Kiedy się ich słucha, trudno nie myśleć o tym że w tym okresie Freddie był już umierający. To po prostu czuć, ten żal że odchodzi się tak wcześnie, piękne wspomnienia, zwykła radość, podziw dla piękna tego świata.
pozdrowienia

delilaah

A piosenka Mother Love przechodzi wszystko jak to możliwe że człowiek umierający, który nie mógł nawet nie raz stac mógł z siebie wydobyc takie dzwięki tylko szkoda że nie miał sił skończy piosenki...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones