Dariusz Kubicki jest byłym piłkarzem, a obecnie trenerem piłkarskim. Urodził się 6 czerwca 1963 roku w Kożuchowie, niedaleko Warszawy. Swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiał od 1976 roku w małym klubie Meblarzu Nowe Miasteczko (dzisiaj MKS Roana Nowe Miasteczko). Po dobrej grze (jego pozycja na boisku to prawa pomoc) przeniósł się do Zastalu Zielona Góra, a stamtąd do ówczesnej potęgi polskiego futbolu - Stali Mielec. Tam zadebiutował w pierwszej lidze, a także w Pucharze UEFA przeciwko KSC Lokeren. Jego drużyna odpadła jednak z dalszych rozgrywek po bramkowym remisie 1:1 w Mielcu i 0:0 na wyjeździe.
W tymże sezonie zdobył wraz z reprezentacją Polski U-18 tytuł vice-mistrzów Europy. Już rok później trafił do dorosłej Reprezentacji Polski w piłce nożnej i zadebiutował w wygranym przez biało-czerwonych spotkaniu z Francją 4:0. W przyszłości rozegrał jeszcze 36 spotkań w reprezentacyjnym trykocie, m.in. - już jako piłkarz Legii Warszawa - podczas Mistrzostw Świata w Meksyku, w 1986 roku.
Jego kolejnymi sukcesami w karierze było zdobycie w roku 1989 i 1990 ze stołeczną drużyną Pucharu Polski, a w 1989 także Superpucharu Polski. Rok później, w 1991 dotarł do Półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów.
Grał na tyle dobrze, że zainteresowały się nim kluby z zachodniej Europy. Swoją klasę pokazał grając m. in. w: Aston Villi, Sunderlandzie, Wolverhampton, Carlisle United oraz Darlington, gdzie zakończył karierę piłkarską.
W 1999 roku został I trenerem warszawskiej Legii, a przez następne pięć lat przemiennie sprawował tą funkcję lub funkcję drugiego trenera tej drużyny osiągając z nią sukcesy (Mistrzostwo Polski oraz Puchar Ligi w 2002 roku jako II trener, wicemistrzostwo Polski i Finał Pucharu Polski w 2004 jako I trener).
Jego kolejnymi przystankami w karierze trenerskiej była Polonia Warszawa i Górnik Łęczna. Warto dodać iż Dariusz Kubicki wchodzi w skład Rady Trenerów przy Polskim Związku Piłki Nożnej.