Alicia Vikander

Alicia Amanda Vikander

8,2
37 803 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alicia Vikander

Jeśli ktoś nie wie o co chodzi to odsyłam do poniższego artykułu, który możecie potraktować serio lub z przymrużeniem oka :o)

https://www.astromagia.pl/artykuly/klatwa-zlotej-statuetki-oscara

Wkrótce miną 3 lata odkąd Alicia otrzymała statuetkę ale przyznam się Wam szczerze, że nie takiego rozwoju wydarzeń się spodziewałam.

Odkąd Alicia wyszła za mąż za M. Fassbendera (październik 2017) prawie w ogóle nie pokazuje się publicznie. No chyba, że musi odbębnić pańszczyznę u Luja Vitą i przyoblec te komiczne outfity z monogramem. O tym czy Alicia i Michael aktualnie przebywają w Lizbonie (gdzie kupili dom) albo we Francji tudzież w Londynie można się jedynie dowiedzieć od przypadkowych turystów, którzy robią sobie z nimi zdjęcia a potem publikują je na Twitterze.

W ciągu tych 3 lat kariera Alicii obrała dziwny i niezbyt korzystny kierunek:
- opóźniona „Tulipanowa gorączka” nie przysporzyła jej świetności, ciągle przekładano datę premiery, ogółem film miał bardzo słabą promocję a na koniec pojawiła się jeszcze afera z Weinsteinem
- dubbing w bajkach i reklamach kart płatniczych
- „Submergence” zmiażdżony przez krytyków filmowych
- „Euphoria” pierwszy film wyprodukowany przez Vikander, Alicia również w nim zagrała ale jak to się u nas po staropolsku mówi – elewacji ogrodowej nie urwało
- „Tomb Raider” (moim zdaniem Alicia dała z siebie wszystko) przyniósł ze sobą odwieczne dywagacje na temat kobiecego biustu. Na marginesie jeśli powstanie kontynuacja to na pewno nie zobaczymy już w niej Alicii (https://www.hitc.com/en-gb/2019/02/08/monster-hunter-movie-square-enix-tomb-rai der-alicia-vikander/ )

W międzyczasie z powodu braku funduszy odwołano zdjęcia do filmu „Freakshift”, w którym obok Alicii miał się pojawić Armie Hammer. Po drodze rodziły się ploty i ploteczki gdzie to Alicia nie zagra: „Agatha Christie", „The Girl in the Spider's Web” czy „The marsh king's daughter ”. Chociaż jeśli chodzi o ten ostatni to niektóre portale wciąż się łudzą, że film podobno ma szanse na realizację tylko zdjęcia się opóźniają. No cóż pożyjemy to zobaczymy.

Na premierę czeka „The Earthquake Bird” (ciekawe czy usłyszymy Alicię mówiącą po japońsku?), który nakręcono dla stacji Netflix, aktualnie aktorka pracuje na planie filmu o Glorii Steinem. Według IMDB Vikander użyczyła także głosu jednej z postacji w serialu "The Dark Crystal: Age of Resistance".

15 marca będzie miał premierę krótki filmik będący nawiązaniem do "Czterech wesel i pogrzebu", Alicia zagra w nim lesbijkę, która planuje wyjść za mąż za Lily James. Film powstał na potrzeby corocznej akcji Red Nose Day.

Wielbiciele głosu Alicii mogą nacieszyć swoje uszy jeśli uda im się dobrać do filmu dokumentalnego "Anthropocene".

I to by było na tyle. Sama Alicia coraz częściej wspomina w wywiadach o dzieciach a to zapewne pociągnie za sobą sporą przerwę w karierze. Zapytana o dalsze plany odpowiada, że interesuje ją wiele innych rzeczy, niekoniecznie związanych z karierą aktorską. :(

Moim zdaniem ona jest stworzona do ról kostiumowych, historycznych, do stworzenia psychologicznego portretu kobiety, która się z czymś zmaga. Zupełnie nie wiem czemu poszła w kino akcji ("Jason Bourne"). Chętnie zobaczyłabym ją w czymś na kształt "Black Swan".

A co Wy o tym wszystkim sądzicie?

Ewcia78

Myślę: dokładnie jak JLaw. Myślę: H. Weinstein!

Ewcia78

Mnie bardzo martwi sytuacja Alici. Ja także uważam że jest stworzona do ról kostiumowych, mam nadzieję że to jeszcze nie koniec i w końcu zagra w jakimś filmie i znowu zabłyśnie. Nawet jeśli jak niektórzy twierdzą Weinstein umożliwił jej zrobienie kariery, to akurat Alicia naprawdę ma talent i powinna grać.

Ewcia78

Z Vikander jest ta sama historia co z Lawrence. Póki Weinstein miał wpływy, dużo grała. Wraz z jego upadkiem, skończyły się propozycje ról. Absolutnie nie sugeruję, że Alicia sypiała z Harveyem, ale w odróżnieniu do wielu aktorek, nie miała problemów z rozbieraniem się na ekranie. O naciskach na rozbierane sceny mówiło wiele dziewczyn, które przewinęły się przez hotelowe castingi. Ona jak miała zadanie do wykonania, to je wykonywała. Weinstein był zadowolony, więc załatwiał jej role i okładki w magazynach. Szkoda jej, bo to dobra i wyjątkowo urodziwa aktorka na tle innych przaśnych aktoreczek z USA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones