Powieść Cobena "Bez skrupułów" zostanie sfilmowana

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powie%C5%9B%C4%87+Cobena+%22Bez+skrupu%C5%82%C3%B3w%22+zostanie+sfilmowana-19606
Columbia Pictures kupiła prawa do sfilmowania siedmiu książek Harlana Cobena, zdobywcy nagrody Edgar Allan Poe Award, dla najlepszych autorów literatury kryminalno-sensacyjnej i z gatunku "mystery".

Pierwsza z zakontraktowanych książek to "Bez skrupułów", wydana w 1995 roku, w której poznajemy agenta sportowego Myrona Bolitara. Bolitar rozwiązuje mroczne zagadki tak samo dobrze, jak negocjuje kontrakty sportowe.
W powieści Bolitar stara się pomóc jednemu ze swoich podopiecznych, Christianowi Steele, który jest wschodzącą gwiazdą futbolu. Sportowiec zaczyna podejrzewać, że jego dziewczyna - Kathy, którą uważał za zmarłą, może być wciąż żywa.

Scenariusz napisze Seth Greenland.