Najlepsze gry ze świata Pokemon. Top 10 gier, w które warto zagrać

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Najlepsze+gry+ze+%C5%9Bwiata+Pokemon.+Top+10+gier%2C+w+kt%C3%B3re+warto+zagra%C4%87-145211
Najlepsze gry ze świata Pokemon. Top 10 gier, w które warto zagrać
Kieszonkowe stworki po raz pierwszy pojawiły się w 1998 roku i z miejsca skradły serca graczy w Japonii, a potem na całym świecie. Choć początkowo Pokemon to były tylko gry, tak po chwili pojawiło się anime Pokemon, zaś dziś to już gigantyczne uniwersum, o którym słyszał chyba każdy. Pikachu do dziś jest ulubieńcem milionów na całym świecie i nic nie zapowiada, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić.

Najlepsze gry ze świata Pokemon


Pokemony zaczynały jako klasyczne do bólu jRPG na konsoli przenośnej Nintendo Game Boy. Od początku za tworzenie gier odpowiedzialne jest studio Game Freak, a wszystkie gry o Pokemonach ukazują się wyłącznie na konsolach Nintendo oraz, od jakiegoś czasu, smartfonach. Klasyczna koncepcja, w której zaczynamy jako początkujący trener, dostajemy swojego pierwszego Pokemona od lokalnego profesora i ruszamy na przygodę do dziś jest wykorzystywana w kolejnych odsłonach głównej serii Pokemon. Obok nich pojawiła się jednak również masa pobocznych produkcji, które również uwzględniliśmy w tym rankingu. Ograniczyliśmy się jedynie do gier z dwóch ostatnich generacji konsol Nintendo (Nintendo 3DS oraz Nintendo Switch), ponieważ ze względu na kolekcjonerów kupienie odsłon z takiego Nintendo DS to dziś wydatek rzędu 2-3 nowych gier.

Zapraszamy również do naszych poprzednich rankingów, w których znajdziecie najlepsze gry na Nintendo Switchnajlepsze gry na Xbox One, najlepsze gry na PlayStation 4najlepsze gry wyścigowe, najlepsze gry darmowe, najlepsze gry podobne do "GTA", najlepsze gry z uniwersum "Star Wars" oraz najlepsze gry o zombie.

"Pokemon Masters EX" to jedna z wielu gier Pokemon jakimi Japończycy próbowali odnieść sukces na smartfonach, ale jedna z niewielu, którym się to faktycznie udało. Akcja gry dzieje się na wyspie Pasio, na którą przybywają trenerzy z całego świata, aby stawić czoła innym oraz miło spędzić czas. Rozgrywka jest turowa, tak jak w grach rpg Pokemon z konsol, jednak tym razem każdy pojedynek jest zawsze w formacie trzy na trzy Pokemony. Poza walkami mamy też bardzo mocno rozbudowaną historię, dużo postaci do poznania i zaprzyjaźnienia się. Tytuł jest dostępny do pobrania za darmo, a w trakcie zabawy możemy dokupować różne rzeczy w grze za prawdziwe pieniądze.


9

Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

Pokémon Fushigi no Danjon Kyūjotai DX
2020
"Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX" to remake dwóch pierwszych gier z serii "Pokémon Mystery Dungeon", z czego jedna z nich wyszła na GameBoy Advance, a druga na Nintendo DS. Przygoda zaczyna się w momencie kiedy budzimy się w dziwnej chatce i okazuje się, że głównym bohaterem jest... Pokemon. To znaczy jesteśmy to my, ale w jakiś nieznany sposób zamieniliśmy się w Pokemona. Po chwili przychodzą do nas inne stworki i wspólnie ruszamy na wyprawy po lochach w świecie Pokemon. Sterujemy bezpośrednią stworkiem, a dungeony po których chodzimy są losowo generowane. Warto dodać, że gra ma darmowe demo w cyfrowym sklepie Nintendo, a cały postęp z dema przenosi się potem do pełnej wersji gry.


"Pokemon Art Academy" to nie do końca gra, a aplikacja - uczymy się w niej rysować Pokemony na dotykowym ekranie Nintendo 3DS. Gra oferuje tryb dowolny, w którym działa po prostu jak program do rysowania, jednak najfajniejszą opcją są lekcje. Zabawę zaczniemy od podstaw i krok po kroku będziemy uczyli się coraz bardziej skomplikowanych rzeczy oraz poznawali sposoby jak rysować inne stworki. Namalowane przez siebie prace możemy przesyłać innym graczom czy też wgrywać na serwery Nintendo i chwalić się nimi w internecie. Choć ekran 3DSa nie ma wysokiej rozdzielczości, a jego rysik to prehistoryczna technologia, to w przypadku "Pokemon Art Academy" sprawdza się naprawdę nieźle.


"New Pokemon Snap" to gra, w której naszym zadaniem jest robić zdjęcia napotykanym Pokemonom. Oryginalne "Pokemon Snap" zadebiutowało w 1999 na Nintendo 64 i potrzeba było aż 21 lat, aby Nintendo wróciło do tego pomysłu. Na czym polega rozgrywka? W tej grze nie chodzimy, a wsiadamy do podążającego po torach pojazdu. Manewrując lewą gałką poruszamy obiektywem aparatu i kiedy natrafimy na Pokemony w ciekawych miejscach czy robiących coś interesującego to robimy im zdjęcia. Z czasem będzie dostawali zadania łapania konkretnych stworków o konkretnych porach dniach, jednak przez większość czasu nasze osiągnięcia będą oceniane przez grę i na bazie zdobytych punktów będziemy odblokowywali nowe opcje. Nad grą pracowało Bandai Namco, co na pewno wpłynęło na jej świetną oprawę graficzną, bo Game Freak tworzące gry Pokemon nigdy specjalnie nie przykładało uwagi do grafiki w swoich grach.


6

Pokemon Sun

Pocket Monsters Sun
2016
Pierwsza zapowiedź "Pokemon Sun & Moon" była dla fanów serii ogromnym szokiem. Zmieniono perspektywę kamery, akcję przeniesiono na wyspy oraz co najważniejsze, wyrzucono znane z tych gier sale, w których zdobywaliśmy odznaki i zamiast nich wprowadzono specjalne rytuały, które osadzono mocno w fabule gry. Historia jest taka jak zawsze - główny bohater dostaje od profesora Pokedex oraz pierwszego stworka i rusza w trasę. Siódma generacja Pokemon dodała do kolekcji 81 nowych stworków oraz specjalne alolańskie formy znanych nam wcześniej Pokemonów (patent ten wykorzystano również w "Pokemon Sword & Shield". W tej odsłonie pojawiły się również po raz pierwszy Ultra Bestie - siedem kosmicznych Pokemonów, które nie mają tradycyjnych nazwa, a jedynie kolejne numery. Gry doczekała się specjalnych wersji "Pokemon Ultra Sun i Moon", z delikatnie zmienioną historią, wyglądem i postaciami.


Dawno temu, w czasach Nintendo 64, japońska firma produkowała gry o pokemonach z serii "Stadium", które pozwalały nam na ekranie telewizora obejrzeć turowe starcia kieszonkowych stworków. Gry te przestały mieć sens, kiedy Pokemony weszły w trójwymiar, jednak Nintendo wpadło po jakimś czasie na nowy pomysł - zróbmy bijatykę z Pokemonami. Sami się za to nie brali, bo jedyna ich bijatyka to bijąca rekordy popularności seria "Super Smash Bros.", więc poprosili o pomoc ojców Tekkena, czyli Bandai Namco. Tak powstał "Pokken Tournament" na Wii U i jego ulepszona wersja, "Pokken Tournament DX" na Switcha. Diabelsko dynamiczna rozgrywka, ciekawy podział starć na fazy, 23 grywalne Pokemony i masa dodatkowych stworków pomagających nam w walce. Ciekawostką jest fakt, że nazwa "Pokken" to zlepek słów Pokemon i Tekken.


"Pokemon Let's Go: Pikachu i Eevee" to remake pierwszych gier z serii (czyli tych, w których było tylko 151 Pokemonów), jednak z pewnym twistem - łapanie Pokemonów przeniesiono tu prosto z mobilnego "Pokemon GO". Cały świat został pięknie odwzorowany w 3D, porzucono przypadkowe walki z dzikimi Pokemonami i zamiast tego widzimy na mapie każdego chodzącego stworka, a jedyne co możemy zrobić to go złapać. Powracają starzy znajomi jak Misty i Brock, możemy przesyłać do gry stworki z "Pokemon GO" a na dodatek po raz pierwszy w historii serii mamy możliwość zabawy we dwie osoby na jednej konsoli. Wraz z grą zadebiutował również specjalny kontroler w kształcie PokeBalla, którym możemy grać i łapać (z wykorzystaniem czujników ruchu), a dodatkowo wykorzystać go w komórkowym "Pokemon GO". Gra naszym zdaniem niesłusznie zebrała baty od hardkorowych fanów serii, bo próg wejścia był bardzo niski i mogli ją bez problemu ogarnąć casuale czy małe dzieci.


"Pokemon Omega Ruby i Alpha Sapphire" to zbudowane od nowa i przeniesione do trójwymiaru odsłony trzeciej generacji z GameBoy Advance. Choć historia i dostępne Pokemony pozostały bez zmian, tak poza samym przejściem do trójwymiaru w grze uwzględniono wiele zmian, które zaszły przez lata w serii. Zasady są takie same jak zawsze - dostajemy Pokemona od lokalnego profesora, pakujemy mandżur i ruszamy w trasę. Do pokonania jest ośmiu liderów, elitarna czwórka i aktualny mistrz oraz jak zawsze, ekipa złoli będąca którąś tam z kolei ewolucją Zespołu R. W tym odświeżonym wydaniu pojawiły się również Mega Ewolucje oraz walki na 3 kontra 3 Pokemony.


Pokemony nigdy nie narzekały na brak popularności, jednak takiego jej wystrzału jaki miał miejsce po premierze komórkowego "Pokemon GO" chyba nikt się nie spodziewał. Studio Niantic przeniosło Pokemony do prawdziwego świata dzięki geolokalizacji i technologii AR. Pokemony pojawiały się na prawdziwej mapie otoczenia, musieliśmy do nich iść po prostu idąc w dane miejsce, zaś łapiąc stworka mogliśmy widzieć go siedzącego na naszym biurku czy łóżku. Początkowo gra oferowała jedynie możliwość łapania stworków z pierwszej generacji, jednak z czasem zaczęto dodawać kolejne, jak i nowe opcje pokroju kilkuosobowych rajdów, walk między trenerami czy specjalnych zadań fabularnych. Gra funkcjonuje do dziś i wciąż grają w nią każdego dnia miliony graczy na cały świecie.


Ósma generacja Pokemon zabrała nas do wzorowanego na Wielkiej Brytanii regionu Galar i dodała do puli Pokemonów prawie 90 nowych stworków. To też najlepiej sprzedająca się odsłona głównej serii oraz najbardziej kontrowersyjna, ze względu na ograniczenie dostępnych do złapania Pokemonów oraz wprowadzenie płatnych DLC fabularnych. Najważniejsze jest jednak to, że wprowadziła do serii powiew świeżości poprzez ogromne Wild Areas, na których mogliśmy łapać stworki, rajdy na super silne Pokemony wraz z innymi pasjonatami gier Pokemon czy dużo lepsze animacje walki. "Pokemon Sword & Shield" to też najlepiej wyglądająca do tej pory odsłona głównej serii oraz pierwsza, w którą mogliśmy grać na telewizorze dzięki hybrydowej budowie konsoli Nintendo Switch.