Najlepsze biografie do obejrzenia na Netflix

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Najlepsze+biografie+do+obejrzenia+na+Netflix-133460
Najlepsze biografie do obejrzenia na Netflix
Już teraz na Netflix dostępna jest głośna biografia Lecha Wałęsy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Poza dziełem Andrzeja Wajdy możecie obejrzeć też wiele filmów portretujących artystów, sportowców czy wybitnych specjalistów, którzy zrewolucjonizowali swoje dziedziny. Zobaczcie ranking najlepszych z nich. Który jest Waszym zdaniem najlepszy? A może czegoś brakuje? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

Trzymające w napięciu arcydzieło kina gangsterskiego — historia Henryego Hilla, który marzył o wielkiej karierze w światku przestępczym, a skończył jako świadek koronny.

W latach 80. kardiochirurg Zbigniew Religa walczy z licznymi przeciwnościami, by dokonać pierwszego w historii udanego przeszczepu serca.

Martin Scorsese przedstawia film o wystawnym życiu maklera z Wall Street na podstawie wspomnień Jordana Belforta, którego kariera skończyła się więzieniem.

Strzelec marynarki, Chris Kyle, może się pochwalić wielką liczbą trafień w Iraku. Ale jego życie prywatne daje mu mniej powodów do pochwał.

Trwa II wojna światowa. Zbiegły jeniec trafia do Tybetu, gdzie spotyka młodego Dalajlamę. Przyjaźń z chłopcem wywraca do góry nogami system wartości Europejczyka.

Wbrew komunistycznym władzom Michalina Wisłocka, najsłynniejsza polska seksuolożka, walczy o wydanie swojej przełomowej książki o seksie i miłości.

Romska pisarka Bronisława Wajs próbuje skraść serca miłośników poezji w XX-wiecznej Polsce. Kłody pod nogi rzucają jej jednak ludzie, których zawsze podziwiała.

Brazylijski chłopak, który przetrwał trudne dzieciństwo, odważnie wkracza do świata futbolu, by zachwycić świat swoją determinacją i fantastycznymi umiejętnościami.

Chcąc uhonorować dziedzictwo swojego męża, pierwsza dama Jacqueline Kennedy udziela wywiadu zaledwie tydzień po jego tragicznej śmierci.

Film Andrzeja Wajdy opowiada o życiu awangardowego malarza, Władysława Strzemińskiego, i jego walce w obronie swej artystycznej drogi w Polsce okresu stalinizmu.