PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775635}
5,1 2 604
oceny
5,1 10 1 2604
3,0 3
oceny krytyków
Zerwany kłos
powrót do forum filmu Zerwany kłos

Rozumiem, że filmy religijne będą powstawać i jest dla nich miejsce. Niestety ten film to typowy religijny chłam. Coś jak kolorowy obrazek uśmiechniętego, zarumienionego, z pięknymi zębami Jezusa. Film dla prostej publiczności, stroniącej od kultury i nie wymagającej elementów sztuki filmowej.
Na filmwebie istna mobilizacja zachwyconych widzów! Nowe konta anonimowych kinomanów wychwalają film słowami wzruszający, wyjątkowy, poruszający itd!!! Są nawet małe kazania, które mają zachęcić do obejrzenia filmu (zdumiewające) Moi drodzy kinomanii film jest kawą z solą (pił ktoś? nie polecam)! Nawet dla inteligencji katolickiej jest to "dzieło" nie do przejścia. A można by naprawdę zrobić świetny film nawet w tym temacie. Odradzam szczerze pójście do kina i proponuję ewentualnie netowe wersje!

ocenił(a) film na 1
rafneo

Jest to dobry film, piękny film, film na światowym poziomie. Jestem dumny, że mogłem go obejrzeć wraz z moją równie dumną rodziną, pośród tłumu nie mniej dumnych widzów pobliskiego dumnego kina. Duma mnie rozpiera. Duma mnie przepełnia. Duma! Duma! Po trzykroć duma! I dlatego pozdrawiam z całego serca moją rodzinę, znajomych, a także dziękuję Akademii... Toruńskiej Akademii rzecz jasna, za możliwość dostąpienia łaski związanej z obejrzeniem tego ze wszech miar oświeconego arcydzieła.

and_Jesus_wept

oczywiście twoim zdaniem wszystko co jest lewackie jest oświecone? No to nieźle się wypowiadasz

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_ggggggg

najgorszy film jaki widzieli jeden z drugim ;)))

rafneo

Rozumiem, że filmy antypolskie będą powstawać i jest dla nich miejsce. Niestety ten film pokłosie jest genialny. Coś jak czarno-biały obrazek dobrego żyda i złego Polaka. Film dla arystokratycznej publiczności, mieszkającej w wielkich miastach, młodych, pięknych i wykszatałciuchów. Wymagających, oczytanych, wspaniałych. Sama inteligencja, śmietanka towarzyska postępowej Polski, która wie, że za całe zło byli i są odpowiedzialni Polacy a wszyscy inni byli wspaniali.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
permis

Inaczej mnie nazwano
http://www.filmweb.pl/film/Pokot-2017-690820/discussion/Cebulandia,2870187#post_ 15020665
Przyłączasz się? Z tym, że od razu piszę, że jest to dla mnie wyróżnienie.

ocenił(a) film na 10
Shadow_dawnego_ggggggg

jak ktoś ocenił film na 1 to jest albo z Gazety Wyborowej albo z KODu. Tacy ludzie to pokłosie komunizmu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
rafneo

to temat o filmie Zerwany Kłos. Skoro dałeś 1 musi Cię irytować modlitwa w filmie lub motyw wiary.

ocenił(a) film na 10
adamjr

hoho dokopmy im 0/10, 1/10. Kolejne zwycienstfo nad gupimi katolami.

ocenił(a) film na 1
adamjr

Przeczytaj mój wpis to zrozumiesz czemu dałem. Twoje 10 za co? Zapłacił Ci Rydzyk?

ocenił(a) film na 10
rafneo

haha, no właśnie standardowy wpis krzykacza. Tak po stówie płacą haha

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
rafneo

szef efbiaj to miał mózg. Ale chyba nie w głowie

rafneo

"Nowe konta anonimowych kinomanów wychwalają film słowami wzruszający, wyjątkowy" -to wszystko Rydzyk po nocach pisze i studentów wieczorowych do pisania zagania.
Sam oczywiście Rafneo anonimem nie jesteś...
Napisz coś o filmie, a nie o tym, że go nie widziałeś i że bolą cię zęby z tego powodu.

ocenił(a) film na 1
fryferyk

Święty Fryferyku otóż ja "film" widziałem. Niewiele co prawda ma to sztuką filmową ale to religijne "coś" nawet nie próbuje przypominać sztuki filmowej. Pozdrawiam i proszę skup się na modlitwie bo nasz kraj tego potrzebuje - jak widać wyżej po wypowiedziach innych... ;)

rafneo

Nie że taki jestem,al e mam pytanie:

Co byś powiedział takiemu "Ja nie oceniał jak ty Vedar pod względem montażu i scenariusza a duchowym i tego co z emna zrobił"

ocenił(a) film na 1
LordVader345

Niech koleś napisze: Dla mnie osobiście film jest ważny duchowo i religijnie. Nie przywiązuję wagi do elementów profesjonalizmu i sztuki filmowej ponieważ nie jestem fanem X muzy, a film jest dla mnie szczególny ponieważ jestem owieczką w stadzie Pana i za nim "ślepo" podążam.

rafneo

Film ratują zdjęcia na początku, klimat polskiej wsi sprzed 100 lat, to się akurat twórcom udało. nie wiem czy wypada czepiać się aktorów, to byli głównie studenci z wiadomej toruńskiej uczelni. Czy naprawdę ukazano Rosjan zbyt negatywnie? Przede wszystkim to byli Kozacy, którzy zwykle przewyższali okrucieństwem swoich rosyjskich panów. Sam odtwórca Sorokina przypomina współczesnego gwiazdora muzyki pop, któremu dziewczyny same się oddają, a to sprawia że jeden z najważniejszych wątków filmu staje się mało wiarygodny.
Podsumowując i porównując do podobnych filmów, nie jest to poziom Wołynia ani nawet Bitwy Warszawskiej, ale można obejrzeć.

rafneo

Zgadzam się w 100% z tego "arcydzieła" trwającego 1:30, można by zrobić 30 minutowy film ucinając wszystkie błache i infantylne dialogi o bieganiu po łące za motylami. Są filmy o tematyce religijnej, które warto obejrzeć... Jednak to na pewno nie ten

ocenił(a) film na 1
rafneo

Typowy gniot, w sam raz dla neonazistowskich prawaków, których w tym kraju niestety jeszcze pełno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones