Repertuar filmu w Rewal i okolicach

Nie znalezlismy miasta lub kina odpowiadajacemu Twojemu wyszukiwaniu

Repertuar Filmu Zakazane piosenki

Polski muzyk opowiada o swojej działalności na terenie okupowanej Warszawy. Podczas II wojny światowej założył uliczną orkiestrę i aktywnie działał w podziemiu.
Niestety, nie znaleźliśmy seansów w Rewal lub wybierz miasto z dostępnym repertuarem

    Akcja filmu rozgrywa się od września 1939 roku do wyzwolenia Warszawy w styczniu 1945 roku. Muzyk Roman Tokarski (Jerzy Duszyński) opowiada repatriantowi z Anglii swoje wojenne przeżycia. Po zajęciu Warszawy przez Niemców Roman założył uliczną orkiestrę. Wraz z siostrą Haliną należał do podziemnej organizacji, dla której przewoził broń i nielegalne wydawnictwa. W czasie jednej z nich zginął ukochany Haliny, Ryszard.
    Pierwszy polski powojenny film fabularny.

    premiera

    7
    Film-symbol przywołujący reminiscencję wspólnoty narodowej czasów okupacji. Posklejany z błota wymieszanego ze słomą, ale dumny i wolny. Aż czuję się patriotą
    0
    Pełna Sala
    5
    Filmowy potwór frankensteina posklejany z kilku całkiem różnych produkcji. A do tego taaaak się dłuży.
    11