PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779064}

Zając Max ratuje Wielkanoc

Die Häschenschule - Jagd nach dem goldenen Ei
5,6 694
oceny
5,6 10 1 694
Zając Max ratuje Wielkanoc
powrót do forum filmu Zając Max ratuje Wielkanoc

Odpuścicie grafikę komputerową jak ma to tak tragicznie wyglądać....
Już animacja rysunkowa nie może trafić do kin ?

ocenił(a) film na 7
Bilet95

Wydaje mi się, że taka animacja była zamierzona. Grafika była wzorowana na rysunkach starych bajek niemieckich.

Tho

W strych niemieckich bajkach byłą już grafika 3D ?.....
Nie no, kojarzysz film "Kot Gaturro".
A teraz sobie to przyrównaj, choćby z "Rogatym Ranczem".
Wszędzie teraz w animacjach wciskają CGI.

ocenił(a) film na 4
Bilet95

Mi też się nie podoba, że współczesne kino animowane zostało niemalże w zupełności zdominowane przez animację komputerową.
Tutaj jeszcze co prawda grafika nie jest aż takiej złej jakości, ale wygląda jak dla mnie odrobinę irytująco.
A sam film, to po po prostu pranie mózgu dla dzieci.
Nie dość, że wypacza istotę Świąt Wielkanocy, spychając ją do zająców i pisanek, to jeszcze lisy są tu ukazane jako banda złodziei i oszustów !
A zające, to już są świetle pozytywnym !
Taki ten film świeży, a wciąż wałkuję te stare, błędne wyobrażenia...
Jak gdyby było mało, mamy w filmie sektę zająców, koncentrującą się wokół kultu idola (,, Złotej Pisanki") i ludzi, nieświadomych inteligencji tych zajęcy, mimo, że bez problemu paradują one po miastach w ubraniach !
Nie mówiąc o tym, że główny bohater zaczyna karierę, chcąc przystąpić do czegoś w rodzaju gangu ulicznego !
Jak widzimy, ten film nie niesie pozytywnego przesłania związanego ze Świętami Zmartwychwstania Pańskiego...
Na koniec podkreślę moje zastrzeżenie; jeśli gdziekolwiek pojawia się jakiś lis, musi być ukazany w jednoznacznie pozytywnym świetle, i nie może być to kłamca ani złodziej...

Fabian3200

Jak Epoka Lodowcowa potrafiła zrobić wersje wielkanocną i bożonarodzeniową....
Bajki są robione, jakby dla coraz głupszych dzieciaków.

ocenił(a) film na 4
Bilet95

Ale moim zdaniem tworząc takie filmy obdziera się święta z ich chrześcijańskiego znaczenia, bo niby jak mogło by być Boże Narodzenie i Wielkanoc w Epoce Lodowcowej, skoro to się rozgrywa przed naszą erą, a więc i przed Chrystusem ?!
Albo, jak w tym filmie, to, co, jest w nim nazwane Wielkanocą koncentruję się wyłącznie na pisankach i Zającu Wielkanocnym ?
A jeśli chodzi o Twoją drugą wypowiedź, to się zgadzam.

Fabian3200

No a jak się teraz robi te świąteczne filmiki dla dzieci, "w święta liczą się tylko prezenty, uratujmy mikołaja bo nie będzie świat....".

ocenił(a) film na 4
Bilet95

Istotnie, tymi badziewiami wypaczającymi prawdziwą istotę Świat się teraz karmi umysły dzieci...

użytkownik usunięty
Fabian3200

Przed Chrystusem - a może to nie jest wcale prehistoria, tylko postapo, a główni bohaterowie to wcale nie zwierzęta, tylko zmutowani ludzie? Podobna teoria tyczy się Flintstone' ów - no bo jak inaczej można by wytłumaczyć jaskiniowców obchodzących Boże Narodzenie parę ładnych milionów lat PRZED Chrystusem?! Jakby tego było mało, jeszcze inni twierdzą, że Flintstone' owie i Jetsonowie żyją w tym samym uniwersum w tym samym czasie, ale ci pierwsi na dole, a ci drudzy na górze (był nawet taki odcinek specjalny pt. "Flintstone' owie spotykają Jetsonów").

ocenił(a) film na 4

Nie wiadomo, szczerze, nie zwróciłem uwagi na taką opcję, ale to brzmi interesująco.
Może technika uległa tam prymitywizacji na skutek utraty surowców po jakiejś katastrofie ?!
I przypomniało mi się, w jednym z filmów z serii z Flinstonami, w scenie, rozgrywającej się w Rzymie, przez chwilę w oddali dostrzec można było zarys Watykanu, z Bazyliką świętego Piotra !
Czyli może to być kolejny dowód dla teorii postapo...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones