W postać Wah Sing Ku miał początkowo wcielić się Jackie Chan. Aktor jednak odrzucił propozycję, ponieważ nie chciał złamać swojej zasady, mówiącej, iż nie gra on czarnych charakterów.
Sean Combs był brany pod uwagę do nieokreślonej roli w filmie.
Chris Tucker, Will Smith, Eddie Murphy i Larenz Tate byli kandydatami do roli Lee Buttersa.
W scenie gdy Riggs ściga Chińczyka przez miasto, można zauważyć, że Mela Gibsona dubluje kaskader.
Pistolet Beretta jest na tyle ciężki, że nie można go unieść w zębach. Riggs jednak robi bez trudu, gdy wdrapuje się na statek.
Nagrobek żony Riggsa jest stosunkowo mniejszy niż we wcześniejszych częściach filmu.
Podczas pościgu w jednym ujęciu widać w tle białe auto, które w kolejnym zmienia się na czarne.
Zmienia się tło podczas pościgu na autostradzie. Spowodowane jest to przeniesieniem akcji na autostradę w Las Vegas.
Tuż po tym jak Riggs skacze ze stołu na samochód, kolejny pojazd niszczy owy stół. W następnym ujęciu jest on jednak cały.
Gdy na autostradzie w Chińczyka uderza samochód, wyraźnie widać, że facet to zwykła kukła.
Kiedy Riggs wraz z kompanami wjeżdżają do budynku, gdzie ma miejsce wymiana pieniędzy, słychać, że na zewnątrz pada deszcz. Tymczasem pojazd, który wtarga do budynku, jest suchy.
W scenie, w której Murtaugh zabija Czwartego Ojca, słychać upadającą łuskę z naboju. Nie jest to możliwe, gdyż Roger strzelał z rewolweru, z którego łuski zostają w pistolecie.
Kiedy Wah Sing Ku zostaje zepchnięty przez Riggsa, policjant używa do tego podnośnika. W tej scenie widać, że Mela Gibsona zastępuje kaskader azjatyckiego pochodzenia.
Na atrapie rekina, który znajduje się na łodzi Rogera widoczne są szwy.
W scenie pościgu dwa pojazdy raz mają ubite boki, a raz nie.
Mężczyzna z karabinem i miotaczem ognia uszkadza samochód bohaterów. W następnym jednak ujęciu pojazd ten jest w stanie nienaruszonym.
Kiedy bohaterowie podsuwają kontener na śmieci dla wiszącego na fragmencie dachu Riggsa, kelner (który też przy tym uczestniczy) w jednym ujęciu popycha owy kontener nogą, by w następnym ujęciu robić to tułowiem.
Kiedy Riggs uruchamia w restauracji alarm przeciwpożarowy, włączają się spryskiwacze. Nie jest to możliwe, gdyż uruchamiają się one tylko wówczas, gdy czujniki wykryją wysoką temperaturę.
Samochód rodziny Murtaugh - stojący na podjeździe przed domem - ma takie same numery na tablicy rejestracyjnej, jak jeden z czarnych mercedesów, którym chińscy gangsterzy uciekają po autostradzie.
Pod koniec filmu podczas długiej strzelaniny, Murtaugh oddaje bez przeładowania 7-9 strzałów. Tymczasem jego Smith & Wesson może pomieścić tylko sześć pocisków.
Przedstawione w filmie banknoty 500 RMB (renminbi) w rzeczywistości nie istnieją.
Przód samochodu, którym chwilę wcześniej Murtaugh i Riggs przejechali przez pomieszczenie pełne biurek, jest nienaruszony.
W domu Murtaugh Riggs kieruje celownik laserowy na jednego z oprychów. Pomimo iż chwilę później Martin zdejmuje go już z muszki pistoletu, czerwony punkt nadal pozostaje na głowie Chińczyka.
Zadrapania na twarzy Leo Getza pojawiają się i znikają w finałowych scenach.
Podczas finałowej potyczki, Murtaugh oznajmia, że zostały mu tylko 4 naboje. Tymczasem ze swojego sześciostrzałowego rewolweru wypalił aż 5 razy.
Gdy pojazd chińskich przestępców zostaje staranowany przez drugi pociąg, po prawej jego stronie widoczne są kamery.
W scenie gdy więźniowie są wprowadzani do odrzutowca, samolot ma trzy silniki. Jednak w kokpicie maszyny widoczne są cztery zestawy mierników pracy silnika oraz cztery przepustnice.
W początkowej scenie filmu, gdy Riggs i Murtaugh są schowani za samochodem, kołnierzyk koszuli Murtaugh raz jest zapięty, a raz nie.
Gdy w początkowych fragmentach filmu wybucha cysterna, na jednym z ujęć widoczna jest maszyna, tworząca deszcz.
Gdy Murtaugh rozmawia ze swoją córką Carrie, na jednym z ujęć jej kurtka zwisa z ramienia, a dosłownie chwilę wcześniej była ona w zupełnie innym położeniu.
Gdy Murtaugh i Riggs przejeżdżają autem przez biurowiec, wciskają do oporu pedał gazu. Jednak kolejne ujęcie pokazuje, że tylne światła - sygnalizujące hamowanie - są włączone.
Gdy Martin, Lorna i mały Ping jadą wspólnie samochodem (tuż przed tym, jak chińscy gangsterzy próbują wepchnąć ich auto pod pociąg) widać wyraźnie, że samochód ma cyfrowy prędkościomierz. Natomiast w momencie, gdy są oni spychani na tory, zmienia się on w miernik analogowy.
Podczas pościgu po autostradzie, okno w samochodzie prowadzonym przez Murtaugh - od strony kierowcy - raz jest zamknięte (w ujęciach z dystansu), a raz otwarte (na zbliżeniach).
Podczas pościgu po autostradzie, lusterka na aucie Riggsa i Murtaugh pojawiają się i znikają pomiędzy ujęciami.
W szatni Murtaugh nosi koszulę zapiętą pod samą szyję. Następnie wstaje i ją zdejmuje. W kolejnym ujęciu znowu ma ją na sobie. Chwilę później znika ona na dobre.
Kiedy w finałowej potyczce Murtaugh i Riggs strzelają razem do oprychów, Roger trzyma pistolet automatyczny. W pewnej chwili akcja (na moment) przenosi się w inne miejsce, a gdy znów oglądamy Martaugh, trzyma on już swój 6-strzałowy rewolwer.
Podczas pościgu po autostradzie Riggs uderza nogą stolika w przednią szybę czarnego mercedesa. Tworzy się w niej dziura i pęknięcia dookoła niej. W kolejnych jednak ujęciach widać tam jedynie dziurę, bez dodatkowych uszkodzeń na szkle.
Gdy na początku filmu cysterna wylatuje w powietrze, po lekkim wzniesieniu się, zaczyna opadać w miejsce, gdzie początkowo stała. Tymczasem w następnym ujęciu nagle ląduje ona na samochodzie Murtaugh i Riggsa.
Gdy pod koniec filmu detektyw Butters osłania Murtaugh własnym ciałem, Roger podtrzymuje mu głowę. W scenie tej krawat Danny'ego Glovera raz leży na klatce piersiowej Chrisa Rocka, a raz spoczywa na jego ramieniu.
Kiedy Roger Murtaugh idzie w deszczu, jest rozebrany do samych bokserek. Widać jednak, że mężczyzna ma pod spodem czarne slipy (prawdopodobnie, by uniknąć przypadkowej nagości).
Kiedy na polecenie Martina Riggsa Roger Murtaugh rozbiera się do bokserek, w jednej scenie zaczyna zdejmować marynarkę, a w następnej ma ją znów na ramionach.
Film nakręcono w Los Angeles, Burbank, Carson, Long Beach, Malibu, Orange, San Diego, San Pedro (Kalifornia, USA) oraz w Las Vegas (Nevada, USA).
Zdjęcia do filmu powstały od 8 stycznia 1998 roku do 13 maja 1998 roku.
Przyczepa Martina Riggsa umiejscowiona jest w tym samym miejscu, gdzie znajdowała się przyczepa Jima Rockforda, bohatera serialu "The Rockford Files", emitowanego w latach 1974-1980.
Wykorzystany w filmie "Pontiac Grand Am" jest ozdobą studia "Warner Brothers Movie World", mieszczącego się w australijskim Oxenford.
Zakończenie "Zabójczej broni 4" opracowywano nadal wtedy, gdy film był już w produkcji.
Druga z lokomotyw, taranująca samochód zamachowców, to model "Alaskan Railroad GP7".
Ta sama lokomotywa została wykorzystana w filmie "Liberator 2". Ciągnie ona skład, w którym dzieje się prawie cały film.
Kinowy trailer zawiera scenę, podczas której Chris Rock stroi sobie żarty, będąc w policyjnym uniformie. Jednak w filmie, grana przez niego postać, w żadnej scenie nie ma na sobie takiego munduru.
Podczas napisów końcowych - w albumie ze zdjęciami - można dostrzec fotografię detektywa Lee Buttersa w policyjnym uniformie. Takiego widoku nie doświadczymy oglądając film.