Charlie Sheen otrzymał propozycję zagrania Williama Shaw.
W filmie miał wystąpić Michael Douglas, który jednak wycofał się, twierdząc, że rola Geeny Davis została rozbudowana kosztem jego postaci.
Rolę Williama Shaw proponowano Keanu Reevesowi, Liamowi Neesonowi, Jeffowi Bridgesowi, ale wszyscy odrzucili ofertę.
Tom Cruise, Michael Keaton, Daniel Day Lewis i Tim Robbins otrzymali propozycję zagrania Williama Shaw.
Renny Harlin spotykał się z Geeną Davis i w owym czasie to on nakłonił producenta Mario Kassara do powierzenia głównej roli Davis. Harlin był pewien, że rola w filmie przyczyni się do zmiany wizerunku aktorki z komediowego na kojarzący się z filmami przygodowymi.
Kobietę, która mdleje gdy William Shaw jest aresztowany, można zobaczyć leżącą na podłodze zanim jeszcze właściwie widzimy jej upadek.
Statek Morgan ścigany przez drugi okręt wydaje się pędzić pełną mocą, ale szersze zbliżenie na otaczające wody ujawnia, że tak naprawdę jest on niemal nieruchomy.
Kiedy Morgan huśta się na linach takielunkowych statku, widać, że ma założone szelki bezpieczeństwa.
W trakcie bitew burty obu statków zostają znacznie zniszczone, ale podczas scen na pokładzie, wcale tego nie widać.
Fińska flaga na frontowym oknie sklepu nie była używana w czasach, gdy rozgrywa się akcja filmu.
Kiedy William Shaw jest w kajucie kapitańskiej i próbuje odszyfrować mapę skarbów, spogląda na dziennik pokładowy datowany na rok 1670, ale akcja filmu toczy się w 1668 roku.
Oko wytatuowanego pana Blair bardzo szybko się goi.
W trakcie finałowej bitwy pomiędzy dwoma pirackimi statkami dwukrotnie pokazano tę samą scenę jak pirat obsługujący armatę pod pokładem zostaje trafiony wystrzałem z wrogiego okrętu.
Film nakręcono w Kalkara (Malta), Iver Heath (Anglia, Wielka Brytania) i Tajlandii.
Wyspa Cutthroat znajduje się w Księdze Guinessa. To właśnie na niej producenci filmowi wydali najwięcej pieniędzy.
Niemożliwie karkołomna scena, kiedy Geena Davis wyskakuje z okna, przetacza się po dachu budynku i ląduje na rozpędzonym powozie, została zmontowana poprzez połączenie dwóch odrębnych ujęć: pierwszego, gdy aktorka spada i drugiego, gdy już znajduje się na powozie i udaje, że właśnie tam wylądowała.
Flaga Morgan Adams była w rzeczywistości flagą 'Calico' Jacka Rackhama, jednego z tych nielicznych karaibskich piratów, którzy mieli w swej załodze kobiety: Anne Bonny i Mary Read. Im właśnie przekazał on później swój statek.
Flaga Dawga Browna jest flagą używaną dawniej przez kapitana Emmanuela Wynne'a.
Oliver Wood, który miał pierwotnie zająć się zdjęciami do filmu, złamał przypadkowo nogę na planie i musiał go zastąpić Peter Levy.
Początkowo muzykę do filmu miał skomponować David Arnold, jednak w trakcie realizacji filmu jego miejsce zajął John Debney.
Zanim pierwsza wersja scenariusza była gotowa i sprawdzona Mario Kassar zdecydował się budować na Malcie dekoracje, statki, itd., jak również udało mu się sprzedać prawa do dystrybucji filmu za granicą.
Okres zdjęciowy trwał od 31 października 1994 roku do 2 kwietnia 1995 roku.