PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=145773}
6,2 5
ocen
6,2 10 1 5

Wong Ga Fei Fung
powrót do forum filmu Wong Ga Fei Fung

że tak się wyrażę.
Jest to jeden z tych filmów o raczej niskim budżecie i słabej fabule...
Filmy tego typu opierają się głównie na akcji, a szczególniej na kaskaderce i bijatykach, tutaj, głównie w wykonaniu żeńskim...

Jeden z policjantów pracując od roku "pod przykrywką" zdradza się, by ratować koleżankę z policji. Niedługo potem zostaje zabity za zdradę, ale w akcji ginie także morderca. Jego przyjaciel postanawia się zemścić na policjantkach.

Tak to mniej więcej wygląda. Historia nie wciąga, przede wszystkim chodzi tu o bijatyki.
Jest tu też jedna słynna scena kaskaderska Ridley'a Tsui jak skacze z mostu na jadącą ciężarówkę a następnie na jadącą za nią furgonetkę, a wszystko to nie na nogi, tylko na plecy... Zresztą na stronie hkmdb można zobaczyć screeny jak i całą plejadę występujących aktorów.
http://hkmdb.com/db/movies/images.mhtml?id=7173&display_set=eng

Jeśli kogoś kręcą filmy tego typu, to jak najbardziej może oglądnąć, ale jest to specyficzne kino i nie dla każdego.

ocenił(a) film na 7
matix87

Ja ogólnie lubię filmy z takim klimatem, także według mnie nie jest taki zły. Bardziej podobał mi się początek i środek filmu, końcówka już gorzej. Mnie akcja wciągnęła, nie nudziłem się. Dlatego daję lekką 7/10.
Ta scena kaskaderska zrobiła na mnie mocne wrażenie.
I zgadzam się z Twoim ostatnim zdaniem.
Jeśli znasz jakieś dobre filmy akcji z Hongkongu, najlepiej z lat 90., napisz :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones