PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847074}

Witamy w Czeczenii

Welcome to Chechnya
7,6 1 753
oceny
7,6 10 1 1753
7,6 7
ocen krytyków
Witamy w Czeczenii
powrót do forum filmu Witamy w Czeczenii

Dlaczego ludzie tak nienawidzą, jak ktoś jest inny, jak ktoś myśli inaczej bez przyjetego schematu, jak ktoś jest innej orientacji, czy ma inna skórę. Łapię się wtedy za głowę, zaczynam myśleć...mysli krążą...bo z czego bierze się nienawiść? Odpowiedzcie sobie sami. Dokument warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 9
jusia_empress

W większości sytuacji ludzie boją się tego, czego nie rozumieją. Spostrzegają to jako zagrożenie dla swojej uporządkowanej rzeczywistości. A jeżeli na dodatek znajdzie się ktoś, komu wierzą bo bardzo głośno krzyczy i nazwie inność zagrożeniem lub wrogiem - mamy gotowy mechanizm selekcji ludzi na lepszych i tych, których można eksterminować.

jusia_empress

Wczoraj obejrzałem ten dokument i nie potrafiłem pozbyć się skojarzeń w wielu miejscach z obecnie przyjętą polityką dehumanizowania ludzi w Polsce (pod przykrywką "walki z ideologią"). Przykład: KUL piętnuje księdza profesora etyki, który staje w obronie godności ludzkiej KAŻDEGO CZŁOWIEKA, a broni takiego Czarnka, pełnego pogardy dla ludzi i świeżo mianowanego "naczelnego prawicowego ideologa Polski"! Wspominam o tym przykładzie, bo dziś strasznie mi wstyd, że miałem cokolwiek wspólnego z tą uczelnią, podobnie jak były rektor Ks. prof. Szostek (również wybitny etyk), który w duchu protestu zerwał wszelką współpracę z tą uczelnią. Niestety tacy ludzie należą do mniejszości i nie mają takiej siły przebicia jak propagandziści z TVP, Trwam itp...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones