PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760352}

W głąb lasu

Dans la forêt
4,1 1 079
ocen
4,1 10 1 1079
W głąb lasu
powrót do forum filmu W głąb lasu

Obejrzałam ten film w kinie podczas nocnego maratonu horrorów. W życiu nie byłam bardziej rozczarowana żadnym filmem. Fabuła rozwijała się bardzo powoli. Ojciec, ktory ma pewne problemy (nie wiadomo jakie) zabiera dwóch synów w głąb lasu. Nie wiadomo w jakim celu i nie zostało to w filmie wyjaśnione. Podczas tego wyjazdu zachowuje sie dziwnie i jeden z chlopcow ma złe przeczucia. Tego też chłopca przesladuje okropna postac, ktora on okresla jako diabła. Widziałam sporo horrorów, wiec mimo długiego wstępu (trwającego ok polowe filmu) dzielnie czekalam na rozwój akcji. Niestety nie doczekalam sie. W filmie nie zostalo wyjasnione ani dziwne zachowabie ojca, ani niezwykle umiejetnosci syna, ktory potrafil odgadywac mysli innych ludzi, ani to, przed czym ojciec uciekal, ani tahemnicze zaginiecie drugiego syna, ani tajemnicza postac diabła. Nic! Podsumowujac-wciaz czekajac na rozwiniecie filmu i wyjasnienie chociaz jednej z powyzszych kwestii, zobaczylam napisy koncowe. Nie polecam tego filmu nikomu, poniewaz jest to zwyczajna strata czasu, gdyz w fimnie nic sie nie dzieje

Milena_Przybyszewska

Syn który zniknął czekał na końcu z Matką i Policją na brzegu jak barka samochodowa do brzegu dobijała. Ojciec chciał z nimi na zawsze zanieszkać w lesie mimo iż mieli z nim spędzić wakacje. Ojciec został uwolniony przez młodszego syna i okazał się być Diabłem który istniał naprawde a nie tylko w przewidzeniach chłopca.

Milena_Przybyszewska

Ojciec zachowywał się dziwnie bo cierpiał po rozstaniu z żoną i dziećmi. Zabrał ich do lasu i chciał z nimi tam zamieszkać, bo był to dla niego jedyny sposób aby zatrzymać ich przy sobie i nie być więcej samotnym. Drugi syn nie zaginął a uciekł z wyspy i dotarł do matki. Diabeł okazał nie być się diabłem, a Aniołem stróżem młodszego z braci, widział go dzięki swoim zdolnościom, w końcowej scenie diabeł opętał ojca i wyprowadził chłopca z lasu do ludzi.

ocenił(a) film na 5
Milena_Przybyszewska

Im dalej w las, im głębiej w nas. Dla mnie to było swoiste studium schizofrenii, na którą ewidentnie cierpiał ojciec.

ocenił(a) film na 6
Messalina

No dziwny film... Większość ludzi znudzi się nim. Ja osobiście obejrzałem i nie uważam żeby stracił czas ale jeżeli ktoś lubi thrillery o wartkiej akcji to niech tego nie odpala. To ewidentnie aluzyjne odniesienie do wykorzystywania seksualnego przez ojca a rzekomy "diabeł" to "drugie oblicze" tegoż ojca - jest tam kilka sugestii które o tym świadczą (filmiki nagrane na telefonie, scena z domem gdzie najpierw "diabeł" a potem ojciec w identyczny sposób pukają do okna, scena z językiem "diabła" w nocy, samo "przeistoczenie się" owego "diabła w ojca itd.). Film jest, co nie każdy zauważy, realizowany z perspektywy ośmiolatka - dlatego mamy a to ojca a to "diabła" czyli tegoż ojca ale widzianego jako potwór. Rzekoma telepatia dziecka to wątek ciut z kosmosu i nie bardzo pasujący - prawdopodobnie chciano pokazać szczególne wyczulenie dzieciaka, jego "zamknięcie" we własnym, dziwnym świecie, swego rodzaju ucieczkę przed tym co go przeraza ale czego nie rozumie. A sam diabeł/ojciec niknie w lesie - ginie tam gdy nadchodzi zima - znika tam skąd wychodzą atawistyczne lęki. Las symbolizuje pokręconą i mroczną psychikę osoby takiej jak diabeł/ojciec. O to w tym chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones