PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760352}

W głąb lasu

Dans la forêt
4,1 1 079
ocen
4,1 10 1 1079
W głąb lasu
powrót do forum filmu W głąb lasu

Mimo tego, że wszystko nie zostaje do końca wyjaśnione i trudno jest wymyślić jakąś konkretną interpretację, film bardzo mi się podobał. Nieustannie trzyma w napięciu (naprawdę), zdjęcia są śliczne, gra aktorska dobra... Obejrzałam mnóstwo horrorów i ten darzę szczególną sympatią.
Nie ma w nim też nudnych i obecnych w większości amerykańskim horrorów zagrań i trickow, jumpscare'ów właściwie brak. Mimo niejasności seans jest naprawdę przyjemny.

Jeśli ktoś jest fanem oryginalnych, ambitnych horrorów nie bazujących na kiczowych jumpscare'ach, fake deep gadkach i przesadnych efektach specjalnych, (na przykład "Widzę, widzę", który kocham całym serduszkiem), to myślę, że ten film mu się spodoba. :)

PS Zapraszam do dyskusji, jeśli ktoś się nie zgadza! :)

ocenił(a) film na 3
Cudawianka

Jasne, ze sie nie zgadzam :) Ladne widoczki i niezle aktorstwo to zbyt malo zeby zachecic widza do tego filmu. Przerazliwa nuda panuje przez zdecydowana wiekszosc filmu. Juz pomijam fakt, ze do konca nie wiadomo o co chodzi. To bardziej dramat psychologiczny niz horror.

Cudawianka

Niestety, tak bardzo jak kocham "Widzę, widzę", tak ten film niestety nie zrobił na mnie wrażenia. Faktycznie, sam piękny las nie wystarczy, by wzbudzić zachwyt. Charaktery postaci też nie były zbyt głębokie. To powolny film i na taki trzeba mieć dzień, odpowiedni moment. Ja nie trafiłam.

ocenił(a) film na 2
Cudawianka

Nie jestem fanem oryginalnych, ambitnych horrorów nie bazujących na kiczowych jumpscare'ach. Jestem fanem dobrych filmów, a nie takich gniotów.

użytkownik usunięty
Cudawianka

Jestem fanem oryginalnych, ambitnych horrorów nie bazujących na kiczowych jumpscare'ach.
Zachęciłaś mnie do obejrzenia powyższego tytułu
Zobaczymy.

ocenił(a) film na 6
Cudawianka

Mnie się podobał. Niepokojący, niedookreślony, ma atmosferę. Wspaniały las i to zmęczenie... ;)

ocenił(a) film na 1
Cudawianka

Lepszy bezsensowyny film, czy kiczowaty? Odpowiadam: żaden. Oba to syf. Do połowy wcie wciągał, potem denerwował, a ostatnie pół godziny to chora psychika scenarzysty i reżysera. Można szukać odpowiedzi, dopowiadać, tłumaczyć. Po co? Równie dobrze można tego nie robić i zapomnieć o tym gównie. Jest kilka znacznie lepszych o wyprawach do lasu, podszytych mrocznym klimatem i tajemniczymi miejscami.

lowenman

Najgorsze gówno znajdzie ludzi którzy beda sie zachwycać. Mógłbym próbować szukać w internecie o co chodziło twórcom, ale w sumie nie obchodzą mnie ich jazdy. Ciekawiej by było gdybym sam łaził po lesie bez celu 1,5 h niż obejrzał ten film.

ocenił(a) film na 6
Cudawianka

No dziwny film... Większość ludzi znudzi się nim. Ja osobiście obejrzałem i nie uważam żeby stracił czas ale jeżeli ktoś lubi thrillery o wartkiej akcji to niech tego nie odpala. To ewidentnie aluzyjne odniesienie do wykorzystywania seksualnego przez ojca a rzekomy "diabeł" to "drugie oblicze" tegoż ojca - jest tam kilka sugestii które o tym świadczą (filmiki nagrane na telefonie, scena z domem gdzie najpierw "diabeł" a potem ojciec w identyczny sposób pukają do okna, scena z językiem "diabła" w nocy, samo "przeistoczenie się" owego "diabła w ojca itd.). Film jest, co nie każdy zauważy, realizowany z perspektywy ośmiolatka - dlatego mamy a to ojca a to "diabła" czyli tegoż ojca ale widzianego jako potwór. Rzekoma telepatia dziecka to wątek ciut z kosmosu i nie bardzo pasujący - prawdopodobnie chciano pokazać szczególne wyczulenie dzieciaka, jego "zamknięcie" we własnym, dziwnym świecie, swego rodzaju ucieczkę przed tym co go przeraza ale czego nie rozumie. A sam diabeł/ojciec niknie w lesie - ginie tam gdy nadchodzi zima - znika tam skąd wychodzą atawistyczne lęki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones