PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014267}
6,0 4 324
oceny
6,0 10 1 4324
5,0 3
oceny krytyków
Uwierz w Mikołaja
powrót do forum filmu Uwierz w Mikołaja

Nie wiem ile Łepkowska pozmieniała w stosunku do książki, ale to co zrobiła z Koglem-Moglem pokazuje, że nie potrafi już pisać scenariuszy i powinno się dać szanse młodym w tej branży.
Zaś mamy:
- imitacje sierotki z listów do M tylko tym razem co szuka dziadków w domu starców
- "śmiesznych" staruszków co będą robili za tło do żarcików
- policjanta na służbie, bo zawsze musi być jakiś mundurowy
- standardowy romans w chatce (ile już takich filmów było?!), a gościu nazywa się oczywiście Mikołaj, bo hehe - tak śmiesznie puścić oczko do widza...
- podteksty seksualne, bo może tata z mamą się uśmiechną do siebie w kinie
- jedną rodzinkę z problemami finansowymi, bo nie może być za śmiesznie i trzeba też zapłakać gdzieś na końcu

To jest kolejna próba imitacji Listów do M ze zmienionymi twarzami i tyle. I człowiek rozumie, że komedie świąteczne w większości opierają się na tym samym schemacie, ale ludzie ile razy można panierować tego samego schabowego. Ciekawe czy trafi do paździerzy roku.

nova14

Trafi na pewno, paździerzowy pewniak. Ja się tylko zastanawiam kto to oglada

ocenił(a) film na 6
nova14

Ale czytałaś książkę? No bo wszystko co wymieniłaś tam jest... (czy to dobra książka to już zupełnie inna sprawa)

ocenił(a) film na 7
nova14

Ja lubię tą książkę (chociaż o niebo lepszy jest ,,telefon do Mikołaja" czyli częśc druga) ale w filmie jest i sierotka, i policjant, i emeryci, i podteksty, ta książka po prostu taka jest. Witkiewicz piszę dosc banalną fabułą, ale ja tam po przeczytaniu zawsze mam ciepło na sercu. na film może się wybiorę choć cudów się nie spodziewam,

ocenił(a) film na 7
fandzolka502_filmweb

W książce miało być, nie w filmie, rzecz jasna.

nova14

Chyba tylko postacie A. Pawlickiego i M. Lipińskiej (w tej kolejności) są dobrze zagrane i wiarygodne. Niezły też B. Łazuka, ale jako tło. Mało. Reszta cukierkowa, jednowymiarowa i zwyczajnie nudna.

ocenił(a) film na 7
nova14

Jakbyś przeczytała książkę to byś wiedziała, że wszystko to właśnie było w książce. Drobne rzeczy były tylko zmienione,np babcia Agnieszki w trakcie innej czynności złamała nogę. Więc te uwagi powinny być skierowane bardziej do pisarki niż scenarzystki, która przeniosła tylko fabułę książki na ekran

ocenił(a) film na 7
justyna8166

Dokładnie. Bardzo wiernie odwzorowana fabuła jak na film oparty na książce, jestem miło zaskoczona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones