PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797622}
6,5 30 527
ocen
6,5 10 1 30527
5,0 17
ocen krytyków
Underdog
powrót do forum filmu Underdog

Za namową narzeczonego wybrałam się na film Underdog, trochę bałam się tego, co zobaczę na ekranie. Ilość wcześniejszych reklam na Polsacie mnie przeraziła ;) Niepewność wywodziła się też z tego, że kompletnie nie wiedziałam, czego się spodziewać. Czasem obawiam się początkujących reżyserów, istnieje bowiem ryzyko, że mnie do siebie zniechęcą. Kawulski ten z kse jako reżyser? Nie wiązałam więc z tym filmem zbyt wielkich nadziei i podeszłam do niego z dystansem. No bo czego można się spodziewać po polskim filmie wyreżyserowanym przez debiutanta, w którym jedną z głównych ról gra sportowiec nie mający nic wspólnego z aktorstwem? Nie, to nie może się udać. Poszłam bo facet bardzo chciał.
I zawiodłam się, na własnej intuicji, bo film okazał się naprawdę dobrym debiutem i poruszającą opowieścią.
Ogólnie spodziewałam się jakiegoś zwykłego mordobicia, a tu niespodzianka. Motyw sportowego przegrywa, który dostaje szansę na odkupienie win, jego próba powrotu do zwyczajnego życia i rozterki moralne w głowie. To brzmi jak najstarszy Rocky, ten ze starych dobrych czasów, oglądany jeszcze na VHS (ktoś to jeszcze pamięta?;). Film ogląda się dobrze, narracja jest fajnie prowadzona. Lubos pokazał klase mistrzowską, ale nie można odmówić świetnej gry aktorskiej Popławskiej, Włosokowi czy fantastycznemu Chabiorowi.
Co w ostatecznym rozrachunku widz otrzymuje od Kawulskiego? Odrobinę romansu, przyprawionego kryminałem i dramatem człowieka, ale z dużą dozą poczucia humoru i dodatkową ucztą dla uszu w postaci dobrze dobranej muzyki.

Ta muzyka to uczta dla uszu w jednym momencie, w drugim typowa do wzbudzenia emocji ale też motywowania do nadludzkiego wysiłku. Chyba wiem, czego będę słuchała biegając ;)
Film z całą pewnością przypadnie do gustu każdej kobiecie. Każda z nas znajdzie w nim coś dla siebie. Dobrze też wybrać się na niego z facetem, bo obie strony na pewno wyjdą zadowolone . Polecam.

ocenił(a) film na 9
Anulka_K_97

Piekna kobieta i fajna merytoryczna recenzja. Jutro lece na ten film z ciekawosci a nie LE BO TO 1 FILM O MMA I MUSZE ISC... Po prostu ciekawi mnie ta haistoria i jak Lubos i Khalidov zagrali.Ciekawi mnie tez jak sobie poradzil Kawulski w roli rezysera.Film wzbudza we mnie wiele ciekawosci wiec postanowilem na niego isc. Jestem tego pewien ze nie ma takiej opcji ze UNDERDOG bedzie takim hitem jak KLER. Mam wrazenie ze na UNDERDOGA pojdzie podobna liczba widzow co na BOTOKS. Po seansie koniecznie napisze swoje odczucia. Malo w tym naszym szarym kraju filmow o takiej tematyce. Wiecznie walkuje sie tylko debilne komedie romantyczne, dramaty ktore doluja widza lub jakies co jakis czas kino akcji ze zle zgranym dzwiekiem gdzie slabo slychac dialogi... UNDERDOG to moze byc pokazanie Polakom ze czasem warto gatunek filmowy zmienic... Filmy sportowe jak i horrory w polskiej kinematografii praktycznie nie istnieja. Tego gatunku prawie scenarzysci nie tykaja bo zapewne sie boja slabych wynikow finansowych... Kasa sie musi zgadzac i skoro na debilna komedie romantyczna regularnie chodzi od 1 miliona do 2 milionow widzow to wiadomo ze beda dalej trzepali tego typu filmy...

ocenił(a) film na 1
Anulka_K_97

hahah ksw widze prężnie działa :)
konto założone 18 września tego roku , tak jak wiele innych osób którzy chwalą ten film :D
małpi cyrk ksw teraz małpy ruszyły promować film już we wrześniu hehe dobre dobre :)
a Tu punisher dał się złapać ? :D

ocenił(a) film na 6
zdeniu84

Ten kto będzie chciał pójść na ten film to i tak pójdzie, więc luźne gatki. Film dobry, a wiem bo byłam z kuzynką i bardzo polecam wszystkim tym którzy jeszcze nie byli, bo naprawdę jest wart obejrzenia

ocenił(a) film na 1
9293709b13

nie piszę nic o filmie , nie krytykuje ... więc też luźne gatki ;)

ocenił(a) film na 2
zdeniu84

Dla mnie ten film to duże rozczarowanie. Plus jedynie za Lubosa, którego uwielbiam, ale poza tym kiepsko :( Nie znalazlam tam żadnego dobrego punktu zaczepienia.

ocenił(a) film na 4
Anulka_K_97

Z facetem to najlepiej robi się coś innego. Szczerze, trzymał Cię w kinie za kolano?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones