PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825}

Szósty zmysł

The Sixth Sense
7,8 629 662
oceny
7,8 10 1 629662
7,6 38
ocen krytyków
Szósty zmysł
powrót do forum filmu Szósty zmysł

Ważne!!!

ocenił(a) film na 10

Weźcie ludziska polećcie mi jakieś dobre thrillery, podobne to tego, trzymające w napięciu itp. A i nie piszcie takich filmów jak Siedem, Lśnienie,Szósty Zmysł czy serie o dr Hanibalu L. bo takie tytuły mam już za sobą. Lepiej coś z nowszych dzieł. Bardzo podobały mi się również: Inni, Sierota, Dziwny Lokator, Pułapka, Siła Strachu. Znacie coś w takich klimatach?

kubusss69

seria Millennium, Wyspa tajemnic, Gran Torino, Słaby punkt, Plan doskonały, Infiltracja, Podejrzani, Uśpieni
Są to filmy w trochę innym stylu niż przez Ciebie wymienione, ale na podstawie tego co podałeś myślę, że Ci się spodobają.

ocenił(a) film na 10
albertkuzma

Dwóch ostatnich nie oglądałem. Na pewno sobie luknę, zwłaszcza, że podoba mi się opis "Uśpionych", Dzięki

użytkownik usunięty
kubusss69

Ocaleni i Static są w stylu Innych i Szóstego Zmysłu,no i może Istnienie. Czarna tęcza też nie jest zły.

ocenił(a) film na 10
kubusss69

Oprócz wymienionych wyżej ("Podejrzanych" i "Uśpionych" również bardzo polecam) proponuję "Rzekę Tajemnic", "Wściekłe psy", "Memento", "International" też był niezły. Ale warto również spojrzeć na naszą polską produkcję- "Sęp", spore wrażenie wywarł na mnie ten film.
I może trochę w innym stylu, bo to również animacja i sci-fi: "Przez ciemne zwierciadło". Bardzo ciekawy film, adaptacja powieści Philipa K. Dicka.

ocenił(a) film na 10
kubusss69

Lęk pierwotny - genialna gra Edwarda Nortona, chociaż reszta też spisała się na medal.

Labirynt - mój osobisty film roku 2013, gra Hugh Jackmana zasługuje na nominację do Oscara, klimat jest gęsty i wylewa się z ekranu przez całe bite 2,5 godziny, napięcie jak już cię chwyci po pierwszych 5 minutach filmu to nie puści do ostatniej sekundy. Dla mnie przez całe życie Siedem było takim wyznacznikiem jakości, było wzorem, do którego porównywałem inne thrillery i jeszcze żaden mu nie dorównał, nie mówiąc już o jego przebiciu. Labirynt co najmniej się z Siedem zrównał.

Życie za życie - kolejny genialny thriller, genialnie zagrany, genialnie poprowadzony, z genialnym zakończeniem - ścisła czołówka thrillerów

Oczy węża - bardzo dobry duet Nicholas Cage i Gary Sinise, bardzo dobrze się ogląda

Fan - De Niro jako psychofan gracza w baseball, również przyjemna opcja do ogarnięcia

Gra - do samego końca nie ogarniasz, o co w tym chodzi, a zakończenie zwala cię z nóg. Przez to jednak ten film rewelacyjnie ogląda się tylko za pierwszym razem

Dziwne dni - klimatyczny thriller sci-fi ze świetnym gadżetem wokół którego toczy się akcja, wciąga od pierwszej sekundy.

Jestem Bogiem - trochę thriller, trochę w tym fantazji, ale to kolejny już przykład świetnie zrobionego filmu, który po prostu ogląda się z olbrzymim bananem na ryju od początku do końca, nie nudząc się ani trochę

Telefon - 1,5 godziny filmu dziejącego się w jednym miejscu - budce telefonicznej. Co ciekawe, nawet przez sekundę nie zechcesz, żeby film przeniósł akcję gdzie indziej - rewelacja!

Synalek - stary, bo już 20 letni film, ale który pokazuje, że Culkin potrafił zagrać nie tylko ukochanego przez cały świat Kevina, ale też małego psychopatę, i zrobił to brawurowo

Niezniszczalny - znowu po części thriller, po części fantasy. Film z czasów, gdy M Night Shyamalan tworzył genialne, klimatyczne filmy, a nie nędzne przekombinowane szmiry

Memento - film jedyny w swoim rodzaju - ogląda się go od tyłu, bo zaczyna się od scen, które teoretycznie wieńczą całą fabułę, a kończy się na scenach fabułę teoretycznie otwierających i wprowadzających w nią

A tak poza tym to podpisuję się pod postami innych kolegów - Podejrzani są genialni, tak jak Uśpieni, Wściekłe psy to klasyka którą trzeba zobaczyć, Wyspa Tajemnic to właściwie 2 różne filmy, w zależności od tego, czy oglądasz ją pierwszy, czy drugi raz, Nie zgodzę się raczej z Gran Torino - to rewelacyjny film, ale bliżej mu do dramatu obyczajowego niż do thrillera. Co nie zmienia faktu, że warto go zobaczyć.

Masz sporą listę do ogarnięcia ;)

ocenił(a) film na 10
Pikastro

Czy ja wiem, czy taką sporą. Jednego filmu tylko nie widziałem... Prosiłem o mniej znane tytuły i raczej nowsze, bo resztę na pewno już oglądałem :)

kubusss69

Troche wdziecznosci dla Pikastro za te liste;)

ocenił(a) film na 8
Pikastro

Ja za to bardzo dziękuję, z listy obejrzałam tylko jeden, reszta do nadrobienia, dzięki :)

ocenił(a) film na 8
Pikastro

Z takich dramatów sensacyjnych, to możesz obejrzeć jeszcze np. "American Gangster" (oparty na faktach). Polecam również "Podziemny Krąg". Ja jeszcze lubię "Cube" i "Cube 2: Hipersześcian" oraz "Piłę", ale tylko 1 część (szczególnie zakończenie wgniata w fotel). W filmów jeszcze z zaskakującymi zakończeniami, to podobał mi się "Człowiek na krawędzi".

kubusss69

,, Inni " i ,,Osada" to moje ulubione w tym klimacie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones