PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7052}

Smerfy

The Smurfs
6,1 61 tys. ocen
6,1 10 1 60740
4,5 14 krytyków
Smerfy
powrót do forum filmu Smerfy

Moim zdaniem film był prześwietny i z całym sumieniem mogę go polecić każdej
zainteresowanej osobie. Tak czy inaczej, wprowadził nieco świeżości do starej bajki.
Niektórzy tutaj piszą, że zepsuto stare, dobre Smerfy. W mojej opinii tak nie jest. Dzięki
połączeniu świata Smerfów ze światem ludzi można było odnieść takie samo dobre
wrażenie jak w przypadku filmów "Kosmiczny mecz", "Zaczarowana" czy będące już klasyką
"Kto wrobił królika Rogera". Najlepsze były momenty z Gargamelem - zwłaszcza scena
aresztowania i późniejsza ucieczka na ćmach (czy tam muchach)... Dobry był też motyw
strzelania z magicznej różdżki i cała walka końcowa. Filmowi daję z czystym sumieniem
9/10, ponieważ Klakier okazał się być zwykłym kotem i zbyt dalece odbiegał od pierwowzoru
z kreskówki (można było zastosować podobny zabieg w stylu "Garfielda" czy kota w butach
ze "Shreka" - w końcu współczesna technika filmowa na to w zupełności pozwala). Niemniej
jednak, uważam że było sporo efektów specjalnych i film naprawdę warty jest co najmniej
jednorazowego obejrzenia. To chyba pierwszy film, który z przyjemnością kupię na DVD,
zamiast czekać na jego premierę w telewizji.

ocenił(a) film na 7
underground73

Też uważam, że film godny obejrzenia, jeśli ktoś lubi familijne kino, które jest specyficzne (dlatego trudno mi oceniać np. grę aktorską, która w takich filmach jest na kiepskim poziomie). Poszłam na niego przez czysty przypadek, wcześniej nawet nie chciałam go widzieć, żeby "nie zniszczono mi dzieciństwa". Ale cóż, poszłam i oglądałam, cały czas będąc sceptycznie nastawiona. Ja i 3 znajomych byliśmy jedyną młodzieżą, poza nami jedynie dzieci z ich rodzicami ;-). Pozytywne zaskoczenie. Humor przyjemny, w pewnych momentach nawet bardzo. Szczególnie Gargamel i jego kwestie (chociaż sam wygląd jakoś mi nie pasował). Papa Smerf na plakacie może zniechęcać- te okulary, ta poza... ale na szczęście nie okazał się być tak bardzo unowocześniony.
Smerfy to była moja ulubiona bajka dzieciństwa. I nie, nie zniszczyła mi go. Co więcej, serial wciąż zostaje nienaruszony w pamięci, a Smerfy 3d to dla mnie zupełnie coś innego, jakby odrębnego. Nie utożsamiam tych smerfów ze sobą, nie tworzą jedności, nie są kontynuacją.

alicjam8

no no ma być 2 cz.i jestem ciekawa jak wypadną przyjaciele z podwórka

underground73

No i bardzo dobrze! Ciesze się, że polecasz komuś ten smerfastyczny, świetny film, bo mi też się spodobał! Osobiście dołączam na czekanie filmu na DVD!

underground73

Mnie też się spodobał :) A szłam do kina obejrzeć koszmarną profanację genialnej bajki. Profanacji nie było, a był za bardzo przyjemny, zabawny film. Gargamel wymiata ;)

ocenił(a) film na 3
underground73

Doskonały? Zasługuje maksymalnie na trójkę.Klakier ratuje sytuację:)

ocenił(a) film na 9
MartiniKS

Ale zbyt daleko odbiegał od pierwowzoru z kreskówki - w przeciwieństwie do innych postaci. Dlaczego nie zrobili go na miarę animacji komputerowej z Garfielda?

underground73

naciagane 4 :D

underground73

ponieważ garfield i odie chodzą na dwóch łapach ma rudy kolor w brązowe paski i zielone oczy a ten 2 ma białą kropelkę na czerwonym językiem brązowo-jasne oczy i uszy i razem mówią ludzkim głosem

MartiniKS

garfield też