PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736623}

Służąca

Ah-ga-ssi
7,7 40 605
ocen
7,7 10 1 40605
7,7 29
ocen krytyków
Służąca
powrót do forum filmu Służąca

'Służąca' to prawdziwa filmowa uczta! Od strony wizualnej i ogólnie technicznej jest to jeden z lepiej zrealizowanych filmów tej dekady (gdyby był wyprodukowany w USA kilka Oscarów pewnie by już na niego czekało). Jednak ten film nie jest jakimś rodzynkiem w azjatyckiej kinematografii, która rokrocznie wydaje kilka,kilkanaście naprawdę dobrych filmów. Jednak do Polski nie trafia praktycznie nic z tego (czasem jeszcze DVD, do kina wchodzi prawie zero, bo przecież musi być miejsce dla amerykańskich superprodukcji typu 'Sąsiedzi 2'). O ile multipleksy można pominąć to kina studyjne powinny chociaż od czasu do czasu wyemitować dobry azjatycki film (w tym roku kojarzę tylko 'Kwiat wiśni i czerwoną fasolę'). Na przedpremierze 'Służącej' była wczoraj pełna sala ludzi, więc z tego wynika, że zainteresowanie na filmy z dalekiego wschodu jest. Chciałbym żeby nasi dystrybutorzy poszli po rozum do głowy i uraczyli nas o wiele częściej dobrym azjatyckim kinem. Myślę, że w tym nie jestem odosobniony.

ocenił(a) film na 9
zekori90

W tym roku była też w polskich kinach wyświetlana "Nasza młodsza siostra".

użytkownik usunięty
zekori90

dla miłośników kina azjatyckiego niebawem gratka, coroczny Festiwal filmowy pięciu smaków
http://www.piecsmakow.pl/

ocenił(a) film na 9

Tak, pięć smaków to fajny wybór dla kogoś kto mieszka w Warszawie. Ja niestety za sam przejazd musiałbym wydać 3 razy więcej za sam przejazd niż bilet na np noc horrorów przyszłotygodniową :(

użytkownik usunięty
zekori90

festiwal ten bedzie tez np we wrocławiu, byc moze w innych wiekszych miastach rowniez

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones