PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710703}

Przychodzi po nas noc

The Night Comes for Us
6,0 3 436
ocen
6,0 10 1 3436
Przychodzi po nas noc
powrót do forum filmu Przychodzi po nas noc

Raid od Netflixa

ocenił(a) film na 7

Film akcji nigdy nie grzeszyły dobrymi scenariuszami. U najlepszych reprezentantów gatunku ten filmowy element jest ograniczony do możliwego minimum. Tak jest w "Mad Maxie Na drodze gniewu" i "Raid". Z tym drugim "Przychodzi po nas noc" ma wiele wspólnego. Wzorowanie się widać jak na dłoni. Podobny klimat, obsada i walki, które porównywalne są tylko w filmach Garetha Evansa. Niestety w filmie od Netflixa brakuje jakiegokolwiek scenariusza i zarysu bohaterów. Nie wiadomo kto, dlaczego i po co. W "Raid" policjant działał tak a nie inaczej, bo był policjantem. Szaloni mordercy byli motywowani pieniędzmi lub strachem przed szefostwem. Tu brakuje nawet tak podstawowych motywacji. Jednak to co jest kwintesencją obrazu to sceny walk. Może są przesadzone pod względem wytrzymałości protagonistów, ale od czasu ostatniego "Raida" nie było nic co mogłoby na tym polu się równać z "Przychodzi po nas noc". Podsumowując jest to najlepsza bijatyka od 2014 roku. Fani na pewno będą zadowoleni, inni już nie.

ocenił(a) film na 6
malysz369

Kompletnie się zgadzam. I jednocześnie zastanawiam, jak to jest że Raid 1 i 2 mnie nie raziły tak bardzo głupotą jak ten film. Widać przekombionowanie w scenariuszu, do tego słabe aktorstwo (sceny w języku angielskim + niektóre sceny umierania) i spleśniałą wiśnią na tym torcie jest reżyseria. Mimo wszystko ten film ratują sceny akcji, rzeczywiście na poziomie Raid. Z tym że Raid miał wyjątkowo prostą konstrukcję, był głupi na swój sposób, ale miał jakąś prymitywną formułę, która zwyczajnie działała, aktorstwo było ok, a reżyseria na bardzo wyrównanym poziomie. W przypadku tego filmu jest niestety trochę gorzej, jako inspiracja Raidem to znakomity film, widać bardzo duży potencjał, ale chciałbym zobaczyć tych samych twórców za 2/3 filmy po nabyciu odpowiedniego doświadczenia, bo wydaje mi się że tego przede wszystkim brakowało.

ppaatt2

Zgadzam się chociaż sceny walki uważam cieszyły oko, dlatego u mnie też ma wystawioną szósteczkę :)

użytkownik usunięty
malysz369

Jak dla mnie film niegodny porównywania do Raid. Fabuła bez sensu, walki ze słabą choreografią i jakieś takie ociężałe, widać było przestoje. Brutalność też nie była jakaś nadzwyczajna. Chyba sami się pogubili czy robią Kill Bill, Raid czy Leona Zawodowca...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones