PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833172}
3,4 61 477
ocen
3,4 10 1 61477
3,3 31
ocen krytyków
Polityka
powrót do forum filmu Polityka

Nie rozszyfrowałem tylko jednej postaci ze zwiastuna "Polityki", a mianowicie Stefana. Kim jest Stefan do, którego Schetyna mówi, że demokracja napieprza się z ulem?

Dionizos300

też się mocno nad tym zastanawiam. Olbrychski teoretycznie moglby zagrac np niesiołowskiego ale chyba nie gra polityka. Widac jego zdjęcia w gajerze ale w necie znalazłem na jednym z profili insta https://www.instagram.com/p/B1yYFmUoo7a/ Stefana zakrwawionego wiec nie pasuje mi do polityka. Może gra jakiegoś obywatela który postawił sie rządowi?

Will_Navidson

gra marszałka sejmu

Emisja

Kuchcińskiego? Przecież w zwiastunie kompletnie inne zachowanie. Myślałem, że może Gowina, bo się w pewnym momencie nie cieszył, ale Gowin to będzie ten, który mówi, że mu nie starcza do pierwszego. Będzie grał pewnie postać, która nie bazuje na nikim znanym.

skalp_el

Gowina gra koleś, który mówi, że jemu nie starcza do pierwszego (a zarabia 17 tysiaków). Tu masz link ze znacznikiem czasowym https://www.youtube.com/watch?v=jTZgRj1D0_4&t=93s

ocenił(a) film na 1
andolinis

Po co powtarzasz po przedmówcy, a myślisz że wnosisz coś nowego? Napisał to co ty, ale gdybyś to doczytał - byś wiedział! Czytać nie umiesz...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Emisja

Nie, nie gra marszałka sejmu.
Po dostaniu się do sejmu jako najstarszy poseł został marszałkiem seniorem.

Will_Navidson

To musi być jurny Stefan Niesiołowski. Niepodobny, ale chyba chodzi o niego, bo Schetyna mówi do Stefana: "Każda partia jest, jak ul. Jest królowa matka, ja. I są robotnice, tak jak ty."

Dionizos300

To by pasowało, bo NIesiołowski jest z wykształcenia entomologiem! :D

Dionizos300

♪♪
Ten sam, choć niepodobny
Dionzy, proszę, odpowiedź mi (czy już wiesz)
♪♪

Shadow_dawnego_ggggggg

Po wpisaniu w Google już wiem. Stachursky ;)

Dionizos300

Ej żeby się posiłkować googlami.

Dionizos300

To jest partia Ziobry zobrazowana, to on byl ministrem sprawiedliwosci, a Jacus to prawdopodobnie obecny wiceminister Kaleta. Z twarzy podobny.

Dionizos300

Kierowca Seicento

Dionizos300

Stefan to tak naprawdę każdy Polak, któremu zależy na dobrze ojczyzny...

_Kuba

też mi się tak wydaje

_Kuba

Stefan to musi byc Jurny Stefan :P

_Kuba

Chyba na dobru, jeśli już.

ocenił(a) film na 7
_Kuba

Racja, jest on po prostu obywatelem. Ogólnie część filmu pt. "Prezes" jest najlepsza

ocenił(a) film na 3
Dionizos300

Daniel Olbrychski, w wywiadzie dla newonce radio, mówił że nie gra roli polityka.

Dionizos300

Olbrychski ponoć gra Kijowskiego

ocenił(a) film na 2
Dionizos300

to Michnik

Dionizos300

Kapitalizmy, socjalizmy und komuny and demokracje - wszystko juz bylo i jest!

ocenił(a) film na 7
Dionizos300

Przecież to jest postać fikcyjna, połączona z kierowcą Seicento.

Dionizos300

Stefan to kierowca, w którego na początku filmu uderza limuzyna z Szydło. Jako ofiara PiSu jest świetnym materiałem na posła

ocenił(a) film na 7
Dionizos300

Postać fikcyjna i symboliczna. Mądry obywatel-senior z dystansem właściwym dla tego wieku, doświadczenia i rzetelnej wiedzy historycznej. Jest raczej manifestem twórców, przypominającym o przyzwoitości rodem z Bartoszewskiego.

boz7

czyli taki Stańczyk?

ocenił(a) film na 7
Baron_6

Stańczyk, ale Jana Matejki.

boz7

Bartoszewski i przyzwoitość? Wolne żarty. Gość kazał się tytułować "profesorem", choć nigdy nie został prawdziwym profesorem. Gość, który przeceniał swoją rolę w historii, a był zbyt mały mentalnie, aby docenić zasługi wielkiego Rotmistrza Witolda Pileckiego i blokował jego uhonorowanie Orderem Orła Białego, bo chciał być jedynym bohaterem Oświęcimia. Istny wzór przyzwoitości.

theodorebagwell3

Ani nie kazał się tytułować "profesorem", ani nie ma dowodów na to, że blokował uhonorowanie Orderem Pileckiego. Sam Bartoszewski temu zaprzeczał. Poza tym, nie zdajesz sobie sprawy, jaki pierwszy zarzut jest absurdalny? Jak to miało technicznie wyglądać? Miałby wymuszać na innych, żeby tak go tytułowali? To była inicjatywa jego zwolenników. Rzeczywiście, trochę pretensjonalna.

ocenił(a) film na 1
theodorebagwell3

Dokładnie lepiej bym tego nie napisał brawo ty :)

ocenił(a) film na 5
Dionizos300

Gra zwykłego obywatela którego potrąciła kolumna BORowców i stał się popularny. Dlatego Schetyna zaproponował mu miejsce na liście wyborczej.

empire13

Dokładnie tak Z tym że w rzeczywistości ofiarą kolizji był młody chłopak który zebrał w internetowej zbiórce sporo kasy na nowe auto Tutaj zmieniono młodego na starszego

ocenił(a) film na 5
silver_tuchola

Tak. Ten młody to 21-letni Sebastian. Miał seicento.

empire13

Teraz nie ma nic, bo kasa ze zbiórki została skradziona przez uczciwego organizatora z oPOzycji.

ocenił(a) film na 5
theodorebagwell3

A jakiś link z dowodem masz?
Ja nigdzie nie znalazłem informacji że osoba organizująca zbiórkę i osoba wymuszająca na organizatorze zbiórki zrobienie przelewu sympatyzuje z jakąkolwiek partią.

theodorebagwell3

Masz rację. TAK GRZESIU schetyno, OTO TWOJA "POLSKA" DRUŻYNA: KAMYSZ, LUBNAUER, NEUMAN, NITRAS, SZEJNFELD, MICHNIK, WENDERLICH, TOPYLA, PAHL, ROSATI, BREJZA, HUBNER, MEYSZTOWICZ, LENZ, MYRCHA, MILLER, BUDKA, SCHMIDT, RABIEJ, SENYSZYN, BEJDA, KLICH, KIERWINSKI, KOPACZ, PITERA,GIERTYCH, HARTMAN, DUBOIS, KIDAWA, ZEMKE, FURGO, SZLAPKA, ZANDBERG, HARTWICH, VINCENT i HAYDERR, GRAFIN von THUN, SCHERING-WIELGUS, GRONKIEWICZ-WALZ, HENNING-KLOSKA, APPLEBAUM- SIKORSKI, jandy, srandy i hollandy, szyce, sthury i najsztuby + sponsorzy TVN-u.

ocenił(a) film na 5
Dionizos300

On gra Aleksandra Dobe. Wioslarza,ktory zdobyl glosy miazdzaca przewaga. Zostal poslem,ale zrezygnowal. Wlasnie jego gra Daniel Olbrychski.

ocenił(a) film na 2
Starkiller_filmaniak

jak do tego doszedłeś?

Starkiller_filmaniak

radnym sejmiku, nie posłem

ocenił(a) film na 5
tomgar___

Radnym sejmiku.

ocenił(a) film na 3
Dionizos300

To kierowca seicento, co go panią premier staranował pod Oświęcimiem. Przemowę miał jako marszałek senior (bo najstarszy był). Ja nie wiem, kim był ten poseł co miał romans z tą młodą i co niby Rydzyk mu nową
partię kazał zakładać

RAVVAR

poseł Pięta https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Pi%C4%99ta

ocenił(a) film na 2
Dionizos300

To postać uczciwego polityka czyli postać całkowicie fikcyjna. I piszę to na poważnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones