PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8763}

Pole marzeń

Field of Dreams
6,5 4,6 tys. ocen
6,5 10 1 4636
5,3 3 krytyków
Pole marzeń
powrót do forum filmu Pole marzeń

7/10- bardzo ameryakński

użytkownik usunięty

POLE MARZEŃ to dramat fantastyczny, który zapowiada się jak film religijny.
I rzeczywiście mamy tu siły nadprzyrodzone, ale pierwsze skrzycpoe gra tu wiara w magiczną moc baseballu oraz tradycyjne amerykańskie wartości.
Brzmi dziwacznie i górnolotnie? I taki jets ten film.
POLE MARZEŃ możę być seansem nudnym, turudnym, a nawet nie do końca zrozumiałym dla widzów w Europie.
Ja dość łatwo uległem figlarnej atmosferze iidealistycnzmeu przesłaniu obrazu.
Reżyser Phil Alden Robinson jest sprawnym inscenizaytorem z duzym zmys.łem plastycznym co od razu widać w filmie.
Bardzo odbre role zaliczyli tu Jeams Earl Jones, Burt Lancaster, Kevin Costner i Ray Liotta.
Słabym pounktem filmu jest nazbyt naiwna kreacja Amy Madigan.
POLE MARZEŃ stało się wilekim hitem końca lat 80-ych i zdobyło nominacjkę do OSCARA min. w kategorii NAJLEPSZY FILM.
WArto tu pochwalić dobre kreacje aktorskie, reżyserię, pozytywne przesłanie filmu -ale romans z Oscarami POLA MARZEŃ to byla czysta przesada.
Film jest nazbyt naiwny, nazbyt dosłowny i nazbyt górnolotny by można było go nazwać szczególnie wartościowym.
WArto zobaczyć, choć dla wielu bedzię to seans cieżki tdo strawienia.

ocenił(a) film na 8

Ja to nie do konca rozumiem wyrazy ktorych urzywasz ale oglnei to sie z Toba zgodze z tym, ze film byl dla mnie lekki i przyjemny. A jakie to se te amerykanskie wartosci?
Film polecam

ocenił(a) film na 10

Popieram Rafika, a w ogóle to ciekaw jestem, jak ty to robisz, że dodajesz film do ulubionych i jednocześnie oceniasz go na 7/10. Rozumiem, że nie ma chyba wg. ciebie na świecie takiego filmu co by np. na 9 zasługiwał ? =D