PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704580}
6,1 17 136
ocen
6,1 10 1 17136
4,2 4
oceny krytyków
Piotruś. Wyprawa do Nibylandii
powrót do forum filmu Piotruś. Wyprawa do Nibylandii

Przede wszystkim surrealistyczny fajerwerk wyobraźni, który wybuchł tak niesamowitą pomysłowością. I to mnie najbardziej urzekło. Oczywiście osobiście wolałbym, żeby film był o wiele wolniejszy, a poprzez to mógłby być o wiele dłuższy, ale cóż, dzisiaj robi się bardzo szybkie filmy, co niestety trochę traci na wartości, przez co widz odczuwa mniejszą więź z postaciami, miast psychologizmu mamy zapierdziel (podobnie w nowych Gwiezdnych wojnach), ale cóż zrobić. Aktorstwo też blado wypadło, szczególnie Piotruś i Hook, a trochę szkoda, bo to najważniejsze postacie tego uniwersum. Mimo to film mnie urzekł, swoją barwnością, bajkowością, która wręcz wydała mi się takim surrealistycznym wybuchem fantazji twórców. I to mnie urzekło, ponieważ nie przepadam za Wrightem i jego powierzchownym kinem, to jednak tutaj dałem się złapać, ponieważ opowiedział w dość oryginalny sposób początek jednej z moich ulubionych baśni. Pomimo klapy finansowej wierzę, że jednak powstanie kolejna część, a jeśli nie, to chociaż może ktoś pokwapi się, aby zrealizować serial telewizyjny za równie duże pieniądze, eh no nic pomarzyć można, ale ja się tam dobrze bawiłem, uwielbiam magię Nibylandii!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones