PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=713678}
4,5 5 580
ocen
4,5 10 1 5580
Pilecki
powrót do forum filmu Pilecki

Trzeba oddzielić dwie rzeczy - pierwsza to o czym film opowiada - czyli historia Pileckiego. To jest coś wspaniałego, niesamowite życie, odwaga, honor i zasady jakie miał ten człowiek każą mówić o nim jak o jednym z największych bohaterów współczesnej Polski. Do tego ucieczka z Auschwitz, obozu który dla setek tysięcy stał się miejscem zagłady, a Pilecki niczym James Bond uciekł stamtąd bez większego trudu. Wielki szacunek dla Wielkiego Polaka za patriotyzm i jego niesamowitą odwagę!
Druga rzecz to sam film - realizacja, budżet, technika, montaż, scenariusz - słowem to co widz dostaje w kinie. Niestety tutaj przeżywamy ogromne rozczarowanie. Film słaby, scenariusz niedopracowany, kadry strasznie wąskie. Razi niedofinansowanie tego filmu. Mała liczba statystów i aktorów, scenografia tragicznie biedna. W zasadzie to jest produkcja na poziomie amatorskim, a nie kinowym. Nawet telewizyjne inscenizacje Wołoszańskiego wypadają znacznie lepiej. Ale rozumiem, w Polsce nie ma pieniędzy na filmy. Niestety nawet gdyby to brać pod uwagę, wciąż bardzo słaba narracja. W ogóle nie wciągnąłem się w tę historię. Nie pokazano nawet najbardziej spektakularnej rzeczy, ucieczki z Auschwitz. Tej historii nie można było nie pokazać... A jednak.
Jak ktoś chce poznać historię Pileckiego, myślę że powinien kupić książkę, dowie się znacznie więcej niż z filmu. A jak chce zobaczyć widowisko, to nie ten film.

ocenił(a) film na 6
krzyche86

Nie jest aż taki zły, nawet jak przymknąć oko na niektóre wybryki, to całkiem niezły. Na pewno treści są ważne, postać rotmistrza, całe jego życie. Osoba niesamowita i wielka postać, olbrzymią ofiarę złożył dla ojczyzny, jednak forma filmu nie porywa, aktorzy dosyć średni, ocena zawyżona głównie za te wspomniane treści jakie niesie, do tego niezbyt jakoś chyba podoba mi się forma przeplatania dokumentu wstawkami fabularnymi, no sam nie wiem…

Można zobaczyć, to coś innego, niekoniecznie lepszego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones