PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143560}

Piękny bokser

Beautiful Boxer
6,9 1 648
ocen
6,9 10 1 1648
Piękny bokser
powrót do forum filmu Piękny bokser

Ludzie nie mają pojęcia kim są tranzwestyci (sam o tym nie widziałem do tej pory) miałem ich za zepsutych ludzi, którymi należy gardzić.... ten film pokazuje, jak bardzo się ludzie mylą oceniając kogoś nie znając jego... arcydzieło jednym słowem :)

adriano7m

Ja wciąż nie wiem kim są "tranzwestyci", o transwestytach coś tam
słyszałem, ale o tranz- nie, więc muszę koniecznie obejrzeć ten film

P.S. To, że film mówi o nieznanym Ci problemie, nie znaczy, że jest
arcydziełem.

Stanley_Hartman

moze nie arcydzielem, ale dobrze ze sa takie filmy, dzieki ktorym ludzie czegos sie dowiaduja. gdyby nie taki "piekny bokser", kolega pewnie by nigdy sam z ciekawosci nie zaglebil tematu i dalej myslalby swoje (co niekoniecznie jest prawda :P).

ocenił(a) film na 9
adriano7m

Ja natomiast radziłabym zarówno autorowi tematu jak i moim poprzednikom zapoznać się ze znaczeniem słów 'transWESTYTYZM' i 'transSEKSUALIZM' - ponieważ bohater filmu jest transSEKSUALISTĄ właśnie ];)

Dla leniwych >> http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101718,159262.html - wyjaśnia prof. Zbigniew Lew-Starowicz

"Jaka jest różnica między transwestytą a transseksualistą?

Transseksualista to osoba, która nie akceptuje swojej płci
Kobieta czuje się psychicznie mężczyzną, mężczyzna czuje się kobietą. Nie akceptują swojego ciała, dążą do operacyjnej zmiany płci. Transwestyta natomiast tylko się przebiera i zachowuje jak osoba przeciwnej płci, ale nie chce zmienić swojego ciała. Transwestytyzm jest zboczeniem, które da się skutecznie wyleczyć, oczywiście, jeśli chory tego chce. Nie jest to tak częste zboczenie. W Polsce jest może kilkuset transwestytów.

Dane tu przedstawione mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej."

lepakkomies

Dzięki za sprostowanie :) nie wiedziałem tego bo nie siedzę w temacie, ale dobrze wiedzieć za przyszłość, pozdro :)

ocenił(a) film na 7
lepakkomies

dzieki za wytlumaczenie .. myslalam ze to to samo... a film naprawde dobry

ocenił(a) film na 7
lepakkomies

To ja też poprawie, media karmią mylnym stwierdzeniem na ten temat. Ponieważ transseksualizm ma to do siebie, że to kwestia pomyłki genetycznych, które się przecież zdarzają, ciało jest np męskie, a mózg hormonalnie kobiecy, lub na odwrót i takie osoby czują zgodnie z mózgiem - umysłem. Zatem operacje to nie zmiana płci, tylko korekta płci. Wiem o tym, bo znam ten temat :D

ArturHirth

To ja jeszcze dorzucę na dokształt, że genetyka (czy biologia jak kto woli) w ramach pomyłek tworzy również hermafrodytyzm (dwupłciowość).
ArturHirth - zmiana płci biologicznej (sex), a korekta płci społecznej (gender).

ocenił(a) film na 1
adriano7m

Nieporozumienie. Przykład oswajania fanów popkultury z dewiacjami. Zdecydowanie odradzam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones