PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736788}

Piękna i Bestia

Beauty and the Beast
7,2 141 921
ocen
7,2 10 1 141921
5,0 26
ocen krytyków
Piękna i Bestia
powrót do forum filmu Piękna i Bestia

Klątwa?

ocenił(a) film na 8

Witam. Wstyd mi się przyznać. Wiem, że to niedopuszczalne, ale przydarzyło mi się to ten jeden, jedyny raz, a mianowicie... Spóźniłam się na pierwsze (około) 5 minut filmu. Pierwszą scenę jaką zobaczyłam to zmienianie się wszystkich pod wpływem klątwy. Dlaczego była rzucona, co było przewinieniem? Wiem, że później był jeszcze wątek wyjaśniający to Belli, ale był nieco pobierzny.

ocenił(a) film na 7
AldonaCh

Książe przed przemianą w bestię, był dość próżny i egoistyczny, nakładał na lud podatki, aby mógł wyprawiać bale. Raz na taki bal przybyła staruszka z różą i poprosiła o nocleg, a książe ją wyśmiał. Staruszka zamieniła się w czarownicę i rzuciła klątwę, a ta jej róża to ta z pokoju Bestii.

ocenił(a) film na 8
bertaaaw

Postać, która podczas zdejmowania klątwy, pojawia się w białej szacie przy róży to właśnie ta czarownica?

AldonaCh

Tak.
Dodam, ze chodziło przede wszystkim o to, jak powierzchownie książę traktował innych ludzi. Staruszkę potraktował z odrazą, bo była stara, brzydka i zaniedbana. Dopiero po jej przemianie w piękną czarodziejkę zaczął błagać ją o przebaczenie. Zmienienie go w odrażającą bestię było karą właśnie za tą powierzchowność.

ocenił(a) film na 10
agrest001

Zastanawia mnie dlaczego tak klątwa w ogóle została zdjęta. Przecież w filmie widać było, że najpierw spadł ostatni płatek róży. a dopiero potem się odmienił w człowieka. A przecież cofnięcie klątwy było możliwe, dopóki nie spadł ostatni płatek

anonim300

Masz rację z tym ostatnim płatkiem - w animacji Disneya z 1991 roku Bella powiedziała "kocham cię" dokładnie w momencie jego opadania, czym zdążyła zdjąć klątwę.
Tutaj klątwa nie została zdjęta przez Bellę -spada płatek, mieszkańcy zamku zmieniają się w przedmioty, czyli klątwa dopełnia się, a Bella wyznaje miłość po fakcie.
W tej scenie scenarzyści filmu wprowadzili zmianę w postaci bezdomnej Agaty, która okazuje się czarodziejką - sprawczynią owej klątwy (w animacji tej postaci nie ma). Agata jest obecna w zamku podczas bitwy, udaje się na górę do komnaty z różą, gdzie słyszy wyznanie miłości Belli.
To Agata zdejmuje klątwę przez użycie czarów - widzimy jak odtwarza różę, dzięki czemu Bestia z innymi stają się znowu ludźmi. Można to zrozumieć jako danie "drugiej szansy " przez czarodziejkę pomimo przekroczenia limitu czasu jaki dostał książę na zrozumienie swoich błędów.

ocenił(a) film na 10
AldonaCh

A dlaczego po przemianie z bestii na koncu filmu książe był młody a przed przemianą w bestie był sporo starszy, widac, że w średnim wieku

ocenił(a) film na 7
WeronikaM_99

Moim zdaniem on był młody, tylko był taki wymalowany, bo to przecież ten sam aktor był

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones