PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94717}
7,4 15 tys. ocen
7,4 10 1 14759
7,0 4 krytyków
Ostateczne rozwiązanie
powrót do forum filmu Ostateczne rozwiązanie

5/10

ocenił(a) film na 5

Na pewno nie straciłem czasu, ale nic spejalnego. Dla fanów historii może być ciekawy. Nic do Żydów nie mam, wręcz ich lubię, bo są narodem wybranym. 1,5 godzinna rozmowa kilkunastu najwyższych urzędników państwowych i generałów o tym jak pozbyć się milionów Żydów.
Zagrali bardzo dobrze, ale to nie moje klimaty. Fabuła zbyt prosta.

immanuel

Witam, chcialbym ten film zobaczyc ale niestety nigdzie nie moge znalesc. Twoj wpis jest do sc swiezy wiec mozemi pomozesz. podrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
stasiuvino

nie cieprpisz? jakies zadawnione urazy ? pobicie ? gwałt?

ocenił(a) film na 5
holgrush

Wypowiadaj się na temat filmu. A prowokacje oraz wypowiedzi nie na temat mnie nie interesują.

ocenił(a) film na 8
stasiuvino

sorry ale czy wypowiedz ze nie cierpisz zydow na rowni ze szwabami ma jakikolwiek zwiazek z filmem? bo ja go jakos nie dostrzegam.

ocenił(a) film na 8
stasiuvino

No chyba ze swoja deklaracje uwazasz za konstruktywna krytyke tego filmu;]

ocenił(a) film na 5
holgrush

Zauważ, że wyżej wypowiadam się na temat filmu, a kwestia która tak Cię interesuje jest jako PS. Także skończ temat, proszę.
Pozdrwiam.

ocenił(a) film na 6
immanuel

Nie mogę nie docenić jakości tego widowiska filmowego - niezłego wykonania i porządnego aktorstwa, a także waloru historycznego.
Jednak sam film niespecjalnie mnie poruszył - może dlatego, że rzeczywistość była o wiele potworniejsza, niż to kameralne spotkanie połączone z bankietem.
Niemniej dla fanów II wojny światowej czy kina z rozsądkiem odmierzanego miarką jest to na pewno ciekawa propozycja.
6/10

ocenił(a) film na 4
immanuel

Zupełnie nie mój klimat. Moim zdaniem film tylko dla miłośników historii. Ja nie zmęczyłam go do końca, był zbyt monotonny. Doceniam aktorstwo i powagę tematu, podobał mi się też ten kontrast między tematem rozmów a kameralnym bankietem, sugerującym luźne towarzyskie spotkanie. Nie lubię tematyki II wojny światowej, więc siłą rzecz film miał niewielkie szanse by mi się spodobać.

ocenił(a) film na 8
Bacha85

Ja też nie jestem wielkim miłośnikiem historii, ale muszę powiedzieć, że film bardzo mi się podobał - realizacja (mimo że to "teatr telewizji"), gra aktorska, scenariusz (prawie cały film opierał się na dialogach, i to jakich!).