PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704946}

Obecność 2

The Conjuring 2
7,1 128 701
ocen
7,1 10 1 128701
6,1 13
ocen krytyków
Obecność 2
powrót do forum filmu Obecność 2

Tragedia

ocenił(a) film na 3

Zachęcony dobrymi opiniami ochoczo zabrałem się za ten tytuł.
No i w efekcie srogo się zawiodłem, początkowo film rozwija się nawet ciekawie, ale im dalej to gorzej.
Przesadzone opętania, jump scary, darcie ryja, wszystko to w połączeniu wyglądało komicznie i wręcz tragicznie.
Momentami miałem wrażenie że oglądam jakąś parodię, czy czarną komedię, a ten cały Bill to już w ogóle, głowa mała.

Jak ktoś spodziewa się ciekawego horroru, to niech tego gniota omija szerokim łukiem

czader21

Na szczęście jesteś jedną z niewielu osób, której ten horror nie przeraził. Od 21 lat oglądam horrory o tej tematyce i Obecność 2 spokojnie mieśći się w pierwszej dziesiątce tych najstraszniejszych a ja horrory oglądam wyłacznie dla strachu.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

Serio, mnie on wręcz momentami śmieszył, zombie Billy itp, widocznie miał takie elementy, które uważam za słabe.

czader21

Ciężko mi w to uwierzyć. JA srałem w gacie ze strachu, ta zakonnica później mi się po nocach śniła.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

Mnie najbardziej przestraszyła scena gry na gitarze, kompletnie niepotrzebne sceny, zakończenie strasznie przewidywalne, w efekcie nie trzymał w napięciu co się stanie z bohaterami.

A ta zakonnica to była bardziej żałosna niż straszna.

Za dużo pokazywali, za mało trzymali w napięciu poprzez muzykę/dźwięki, jako widz nie miałem jak się wczuć w ten film, wszystko podane na tacy, nie pobudził ani trochę wyobraźni.

czader21

No to jas miałem zupełnie wszystko na odwrót. Mi wyobraźnię pobudził aż za mocno.

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

To weź sobie kuźwa obejrzyj wszystkie części naznaczonego to wtedy będziesz srał ze strachu a nie przy tym żałosnym gównie!

martibaker

Obejrzałem i stawiam je na równi z obydwiema częściami Obecnośći.

ocenił(a) film na 8
Andrzejek324

Kontynuacja trzyma poziom pierwszego filmu, kilka razy podskoczylem na fotelu i pozostawałem w napięciu do konca. Duży plus dla obsady Warrenów, moim zdaniem ludzie od castingu trafili w 10tke.
Ogladam dużo horrorów i Obecnosc 2 to bdb produkcja.

wujaniek

Tylko nieliczne osoby nie doceniają tego horroru. Dla zdecydowanej większości osób jest to bardzo dobry horror.

ocenił(a) film na 9
czader21

Wiesz co?
Naprawdę srałeś ze strachu a tu zgrywasz twardziela.
Widzę, że oceniłeś film 'Jako w piekle tak i na ziemi' na 6. WTF ? Jak ten średniak może być według Ciebie lepszy od Obecności? Aha nie był aż tak straszny...
Nie znasz się na dobrym kinie nie oceniaj bo przez takich jak Ty świetne filmy mają zaniżoną ocenę...

ocenił(a) film na 3
buzeek

taak, bo ty się obesrałeś na tym filmie, to znaczy że każdego ma straszyć.
Nie chcesz, to nie wierz, mam to gdzieś, ale się ogarnij koleś, a nie szczekasz jak kundelek, każdy ma prawo do swojej opinii, psychofanie.

A jako piekle tak i na ziemi przynajmniej miało jakikolwiek zamysł, nie to co Billy zombie chowający się w szafie i zakonnica maszkaron.

ocenił(a) film na 3
czader21

Aaa i szybcy i wściekli 7 ocena 10/10
I ty synek mówisz o znajomości dobrego kina?

czader21

Billy z szafy i zakonnica przeraziłyby każdego a ty po prostu ściemniasz. Tak jak napisał kolega powyżej, srałeś w gacie tylko się do tego nie przyznajesz.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

Nie ściemniam i nie muszę wam nic udowadniać, miękkie fajfusy.
Jak ktoś widział 100+ horrorów, to schematyczność tego filmu może człowieka zabić.

No chyba, że ktoś ma słabe nerwy i byle jump screamer jest go w stanie przestraszyć, to może się bał.
Ja się śmiałem i jak widzę nie tylko ja, wielu użytkowników podziela moją opinię.

czader21

Od 21 lat oglądam horrory o tej tematyce i naprawdę niewiele znalazło by się takich, które mnie nie wystraszyły. Jak dobrze zrobiona jump scenka to ja podskakuje ze strachu raz za razem. Też tak na pewno robisz tylko wielkiego twardziela zgrywasz.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

Musisz być nie lada dewiantem.
Ja co prawda oglądam horrory dłużej niż ty, ale już dawno przestałem się bać jakiegokolwiek.

Leszy2

To po co oglądasz? Ja jakbym się nie bał na horrorach to bym ich w ogóle nie oglądał. Dla mnie w horrorach liczą się tylko straszne sceny, nie liczy się gra aktorska ani nic innego nie wspominając o jakimś klimacie, bo przez 21 lat oglądając horrory do tej pory nie wiem co to jest jakiś klimat.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

Nie liczy się gra aktorska, ani klimat (cokolwiek to znaczy), wiec zapewne gdybym narzucił na siebie białe prześcieradło posrałbyś się ze strachu.
Scooby, przestań ukrywać się pod nickiem Andrzejek324.

Leszy2

Jestem osobą, którą bardzo łatwo wystraszyć więc jakbyś tak znienacka wyskoczył w białym prześcieradle to mógłbym zejść na zawał.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

Wiem, Scooby.

Leszy2

No i właśnie dlatego, nie możesz oglądać horrorów. To jest gatunek przeznaczony, wyłącznie dla ludzi, którzy się boją podczas oglądania i tych, co mają problemy z zaśnięciem po obejrzeniku ostrego horroriuszka.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

Tak, wiem.
Nie mogę też oglądać różnych melodramatów bo nie płaczę, filmów karate bo nie staję obok fotela i nie ćwiczę wymachów (widziałem takich), akcyjniaków bo nie zaciskają mi się pięści i nie syczę - jeee..sss, komedii bo nie tarzam się ze śmiechu (czasem się tylko uśmiechnę), itd.

Leszy2

WIęc jesteś po prostu pozbawiony wszelkich uczuć niczym roślina.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

Zapewne.
Zapytam z ciekawości. Są ludzie, którzy zaczepiają aktorów z seriali o lekarzach i proszą o porady medyczne. Też tak masz?

Leszy2

Nie, tak robią tylko jacyś nawiedzeni debile. W ogóle nie rozumiem po co zadajesz tak bezsensowne pytania.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

OK.
Zadaję pytania bo chciałbym to ogarnąć, jak to jest brać na poważnie to co widzi się na filmach.

Leszy2

Zależy od gatunku filmu, zdarzają się filmy oparte na autentycznych wydarzeniach.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

Taak, ale nawet na filmie opartym o prawdziwe wydarzenia nie widzimy prawdziwych wydarzeń, tylko grę aktorską i dzieło scenografa (krew jest sztuczna).
A jeśli chodzi o treść, to nawet historyczne filmy dokumentalne nie są w stu procentach prawdą.

Leszy2

Jak się nie odczuwa żadnych uczuć oglądając film to tak to wygląda. Ja w zależności od gatunku oczuwam przerózne emocje- na przykład strach w wypadku horrorów a śmiech w wypadku komedii.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

Wszystko ma złe i dobre strony.

Ciekaw jestem jak to z Tobą jest w sytuacjach prawdziwych.
Tzn, gdy naprawdę jest powód do strachu, albo na dobrym kabarecie na żywo (ja na przykład dobrze się bawię na kabaretach na żywo, a kabaret w telewizji lub komedie to ledwo wywołują uśmiech, u mnie).

Leszy2

Mnie z kolei kabaret na żywo nie śmieszy zupełnie a w telewizji jak dobry to prawie szczam ze śmiechu.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

Czyli jednak jest z tobą coś nie tak. Wszyscy, nie tylko ja, mają na odwrót.

Leszy2

Patrząc po ocenach to raczej z tobą jest coś nie tak.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

Zobaczmy.
U mnie wśród najwyżej ocenionych nie ma filmu poniżej 7,6, u Ciebie max to 7,5, ale są też filmy poniżej szóstki.
I tyle w temacie.

Leszy2

Chozi mi ocenę filmu Obecność 2 na przeróżnych portalach. Nigdzie nie schodzi poniżej siódemki a i wśród krytyków ma opinię mocnego horroru.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

To wywnioskowałeś na podstawie oceny jednego filmu? Tak się nie wnioskuje.
A oceniłem ciebie na podstawie bardzo jednoznacznego symptomu, tak jak lekarz stukający młoteczkiem w kolano. Wszyscy lepiej reagują na to co na żywo, a ty na odwrót?
Do tego dochodzi ta Twoja fascynacja baniem się. Wielbiciele horrorów nie "boją się", tylko raczej wczuwają w klimat. Ale ty nawet nie wiesz co to jest klimat.

Leszy2

Dyskutujemy o jednym i konkretnym filmie to po co mi wnioskować inne. Poza tym o tym na żywo chodziło jedynie o kabarety a nie o całokształt. A ci co nie boją się na horrorach to żadni wielbiciele, to tak jakby ktoś się nazwał wielbicielem komedii a nie śmiał się podczas ich oglądania.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

Tak. Jesteś jedynym na świecie prawdziwym wielbicielem horrorów, Scooby-Doo. Reszta to profani, którzy pierdzielą o jakimś klimacie. Ekolodzy zasrani.
Bywaj.

ocenił(a) film na 7
Andrzejek324

Jak tam Andrzejek, dalej srasz ze strachu jest wyskoczy jakiś potworek z szafy? :D

ocenił(a) film na 5
Regray

Pewnie w psychiatryku siedzi, bo koleś jest tak odklejony, że jestem w szoku.

ocenił(a) film na 8
czader21

Przesądzone opętanie, no brawo a czy choć jedno widziałeś? Czy byłeś przy halowym? To tak jak bym oceniał kraj w którym nie byłem. Ja interesowałem się różnicą między opętaniem a chorobą psychiczną , rozmawiałem z psychiatrami i egzorcystami , nie wiesz o czym piszesz.

ocenił(a) film na 2
czader21

Zgadzam się i ocena na tym portalu to jakiś żart. Dobra, było parę strasznych momentów, ale te nadęte dialogi, gadanie z duchem przed ekipą telewizji, grubas, który musi siekierą całe drzwi rozwalić, bo przecież demon nawalił tam super glue i nie wystarczyło jedynie odrąbać zamka, Lorraine wpadająca do pomieszczenia, gdzie wszystko lata i pytająca "co się dzieje" i to słodko-pierdzące zakończenie...
Żenada.

ocenił(a) film na 5
czader21

Prawda niestety.Na początku widząc napis film na faktach liczyłem na dobry,realistyczny horror.Pierwsze sceny filmu naprawdę dobre.Ale czym dalej w las,tym większa szopka się robiła.Jakiś krzywy pan,zakonnica wychodząca z obrazu,atakująca,gryząca szczęka,latające meble.No przepraszam bardzo co to miało być,to ma niby być na faktach ?.To już klasyczny film pt.Omen był bardziej realny i budził grozę niż te cuda na kiju.Druga część minimalnie lepsza od 1 części,głównie dzięki dobrej grze aktorskiej tej młodej dziewczynki nawiedzonej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones