PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723477}
6,4 17 992
oceny
6,4 10 1 17992
5,5 17
ocen krytyków
Obce niebo
powrót do forum filmu Obce niebo

wprawdzie tendencja jest ciągle ta sama - dobrze się zapowiadający polski film musi być ostrym dramatem ( jak by nie było w Polsce lżejszych tematów na film...). Ale jest szansa że to będzie dobry film. Cieszy zwłaszcza obecność w obsadzie małej Basi Kubiak która ma spory talent ( etiuda "smutne potwory") ma szansę zaistnieć, przekonany się jak sobie poradzi w filmie pełnometrażowym.

skoczek_narciarski

Zwiastun wygląda obiecująco i mam wrażenie, że klimat trochę thrilleru, a nie taki mega dramat.

monikakacz

mam podobne wrażenie, że to będzie bardziej thriller. Ale historia faktycznie jest bardzo przykra, więc pewnie nie obejrzę się bez łez i napięcia - jestem rodzicem, więc na pewno podejdę do tego filmu bardzo emocjonalnie. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić nawet uczuć jakie musieli mieć w tamtej chwili bohaterowie- film przecież jest oparty na prawdziwej historii... :( Co do roli Basi Kubiak, także jestem ciekawa jak sobie poradzi. Miała na planie wsparcie wspaniałych aktorów :)

TheBigBerta

Ja jestem ciekawa w ogóle jak wypadnie ten film. Moim zdaniem bdb polsko-szwedzka produkcja (zachowano realizm i wiele dialogów prowadzonych jest po szwedzku lub angielsku) ma całkiem niezłą obsadę aktorską. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Topa grający Marka, Ewa Fröling wcielająca się w bezwzględną urzędniczkę oraz Basia Kubiak. Historia jest trudna, bo zawsze jak szary człowiek zderza się z urzędem ma nikłe szanse na wygranie. Zobaczymy też co to będzie w Gdyni. Tam będzie pierwszy pokaz i tam publiczność oceni. Ja jestem bardzo pozytywnie nastawiona.

skoczek_narciarski

Ja trzymam kciuki za Gdynię. Mam nadzieję, że zostanie pozytywnie przyjęty przez krytykę. W październiku wejdzie do kin i wszyscy będziemy mieli okazję go ocenić.

A co do tematyki - to prawdą jest trudna i zapowiada się mocny dramat, ale wolę by Polacy kręcili dobre dramaty niż słabe i mało zabawne komedie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones