PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723477}
6,4 17 992
oceny
6,4 10 1 17992
5,5 17
ocen krytyków
Obce niebo
powrót do forum filmu Obce niebo

Na pierwszy rzut oka widać że twórcy poszli w stronę kryminalnych seriali ze Skandynawii. Co o tym sądzicie?

ocenił(a) film na 7
AgaRudek

Widziałem już cały film. Mocno to skandynawskie, ale bardziej w stylu "Polowania" Vinterberga niż kryminałów. Moim zdaniem naprawdę solidne kino.

liszkakibi

Nie widziałem jeszcze, ale też bym powiedział, tak jak wyżej - jest mrocznie, ale nie od kryminalnych asepktów, a tych naturalnych - odbierają tym rodzicom dziecko, a oni nie bardzo mogą coś z tym zrobić.

liszkakibi

Oooo, ja jeszcze muszę poczekać niestety do premiery :) teraz pojawił się plakat, jak dla mnie taki niepokojący dość, tajemniczy, tym bardziej jestem ciekawa.

ocenił(a) film na 7
liszkakibi

Nie ma się co nastawiać na jakieś wielkie tajemnica, bo ich tam nie ma. Za to bardzo to wszystko emocjonalnie angażująca, doskonale zagrane i przede wszystkim skąpane w odcieniach szarości. Żaden z bohaterów nie jest tu tak do końca jednoznaczny. Nawet rodzice małej mają swoje grzeszki i cała ta trudna sytuacja nie rodzi się bez ich winy. Do tego wszystko podane z należytym dystansem, bez taniego sentymentalizmu ze smakiem. Takie filmy powinny być u nas standardem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones