PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013515}

Noc 12 października

La nuit du 12
6,1 1 708
ocen
6,1 10 1 1708
6,2 4
oceny krytyków
Noc 12 października
powrót do forum filmu Noc 12 października

To zdecydowanie bardziej dramat psychologiczny niż kryminał. I to jest jego siłą. Pokazuje, jakie koszty ponoszą uczciwi policjanci z powodu nierozwiązanych spraw. Czasami zostają w nich przez długie lata a obraz ofiary mają ciągle przed oczami. Jest jeszcze inny aspekt - jak kuszące jest i jak łatwe ocenianie ofiary. Może ci wrażliwsi uświadomią sobie, w jakiej społecznej rzeczywistości żyją kobiety.

Agatonik

A już go chciałem zobaczyć ale zobaczyłem Pani opinię i sobie odpuszczę. Pani oceny są ideologiczne i zazwyczaj totalnie głupie, kierowany ślepą i nieszczerą tolerancją, wystarczy gej w filmie i ocena od razy winduje na 8-9/10.
Pani jest dla mnie filtrem tego czego nie oglądać.

ocenił(a) film na 7
sycyl

Nie ma to jak kierować się uprzedzeniami. Gratuluję

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Ale przecież to naturalny odruch ludzki. Nabawił się uprzedzeń na jakiejś podstawie, więc teraz się nimi kieruje. Załóżmy ktoś został pogryziony kilkukrotnie przez z psy, nabrał tym samym do nich uprzedzeń i będzie się nimi kierował.

Bokciu

To co opisałeś nie definiuje "nabawienia się uprzedzenia".

ocenił(a) film na 6
_Ate_

Definiuje.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

powinni mu zabrac telewizor i byłby szczesliwy

ocenił(a) film na 6
sycyl

Chcę Ci polajkować.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Nawiązując do poprzedniego komentarza - u mnie dokładnie przeciwnie: widząc Pani dobrą ocenę wiem, że to będzie dobre kino. Sam film oceniam wysoko, w zalewie kryminałów-klonów które po tygodniu trudno sobie przypomnieć i od siebie odróżnić, Noc 12 Października to pozycja zdobywająca się na oryginalność i głębszą refleksję na wiele społecznych tematów. I wbrew pozorom nie tylko na toksyczne męsko-damskie relacje. Wciąga od samego początku poprzez wejrzenie w
charaktery policjantów, a krajobrazy Grenoble i muzyka hipnotyzują. Moim zdaniem jeden z lepszych kryminałów ostatnich lat, choć jak wspomniała poprzedniczka, to bardziej dramat społeczny niż kryminał. W tej kwestii filmowi znacznie bliżej Nędznikom, Ladj Ly (choć poziom nieco niższy), niż typowym kryminałom. Polecam.

ocenił(a) film na 7
Staszek01

Dziękuję i pozdrawiam:-)

ocenił(a) film na 7
Agatonik

film nie dla ludzi którzy lubia jak złapie sie i ukarze winowajce. A ich przemyslenia sa płytkie jak woda w wc .Też dałem 7

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Zgadzam się i uważam, że Twoja opinia jest lepsza, niż "recenzje" krytyków.
Ten film mówi też o czymś, co zostało wręcz łopatologicznie powiedziane, a czego nie dostrzegają ci, którzy pragną odnalezienia sprawcy.
Każdy mężczyzna mógł to zrobić.

ocenił(a) film na 7
kamon

Dziękuję i pozdrawiam:-)

Agatonik

Niech nam wiecznie żyje królowa serc i recenzji, cudowna wprost Agatonik!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones