PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804592}

Niedzielna choroba

La enfermedad del domingo
6,9 1 206
ocen
6,9 10 1 1206
Niedzielna choroba
powrót do forum filmu Niedzielna choroba

Perełka Netflixa

ocenił(a) film na 9

Piękne zdjęcia. Niektóre wręcz idealnie symetryczne, szczególnie te dotyczące starszej pani. Dla mnie to symbolika jej z pozoru idealnego życia. Świetne dialogi. Kto lubi jakość dialogów i wymowną ciszę bardziej niż ilość wypowiedzianych słów na minutę, powinien być zadowolony. Nie spodziewamy się po tym filmie zaskakującego zakończenia fabuły (choć forma końcówki, jak to zrobiły, może zdziwić). Film dotyka najgłębszych pokładów uczuć. Mnie scena, gdy jedna drugą mogła spytać o cokolwiek a spytała o taką rzecz... bardzo poruszyła. Tak czy inaczej nie jest to komedia romantyczna ani kino akcji.

ocenił(a) film na 6
obserwacja

Obejrzalam wczoraj i wpadlam w bardzo melancholijny nastroj mimo ze przez wiekszosc filmu czulam bardziej zlosc i rozdraznienie niz smutek. Ta historia jak nieproszony gosc wskoczyla mi do glowy i bez pytania postanowila zostac na dluzej. Jest mi z nia niewygodnie, przeszkadza i uwiera w kazdym miejscu.

ocenił(a) film na 9
Karolina_235_filmweb

Być może dlatego, że film jest po prostu smutny. Dotyka trudnych tematów. Nie wiem, czy istnieje większy ból, niż porzucenie dziecka przez rodzica, niż wizja śmiertelnej choroby, niż świadomość bezradności i niemożności cofnięcia czasu i trudności zmiany drugiej osoby w postrzeganiu "mnie". Mimo wszystko mam nadzieję, że znalazłaś w tym filmie coś pozytywnego. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
obserwacja

Dziękuję za te słowa. Znalazłam dużo i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że ta historia w pewnym sensie bardzo mi pomogła. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
Karolina_235_filmweb

:) wszystkiego dobrego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones