PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772700}
8,0 103 277
ocen
8,0 10 1 103277
6,2 29
ocen krytyków
Najlepszy
powrót do forum filmu Najlepszy

Nie będę pisać o głównym bohaterze, którego świetnie zagrał Gierszał, ale o rolach kobiecych. Reżyser ma rękę do postaci kobiecych. Na wielkie brawa zasługują Anna Próchniak i Kamila Kamińska, które grają dwie najważneijsze osoby w życiu Jurka. Obie Panie zagrały fenomenalnie, dlatego każdy powinnien zobaczyć ich role na włąsne oczy :) Mam nadzieję, że będziemy mogli je zobaczyć w kolejnych filmach !!!!

Filomena00

Anię Próchniak znam z serialu i rzeczywiście dziewczyna ma talent. Kamili Kamińskiej nie znam ale chętnie zobacze nową twarz w kinie.

Filomena00

Dodałbym jeszcze rolę matki Górskiego, grają Magdalena Cielecka. Jak dla mnie chociaż nie pokazuje się często na ekranie, ale dała z siebie wszystko. Fajna rola :)

kaczor_07_K

potwierdzam

kaczor_07_K

osobiście lubię oglądać Magdalenę Cielecką w takich rolach. Widać, że nie trzeba grać głównych ról, aby przyciągnąć uwagę widzów

LAURA_38

po takich nazwiskach, jak Gajos, Kot, czy Cielecka widać, że reżyser bardzo skrupulatnie dobierał aktorów do ról. nawet tych najmniejszych. dzięki temu takie filmy bardzo przyjemnie się ogląda :)

ocenił(a) film na 9
Filomena00

Nie znam tych aktorek, więc pewna jestem tylko Cieleckiej. Na zdjęciach wygląda genialnie!

Maja_90

Cielecka chociaż gra rolę drugoplanową pokazała na co ją stać i ze swoeje roli zrobiła perełkę

ocenił(a) film na 9
Filomena00

Dokładnie, perełka tu, perełka tam. Cały film w tych perełkach aktorskich ;)

Filomena00

Zgadzam się z każdym twoim słowem. Zagrały fantaystycznie, chociaż bardziej podobała mi się Ania Próchniak, ale Kamila też dała radę. Cieszę się, że Palkowski obsadził aktorki, które nie są znane szerszej publiczności przez co czuć powiew świezości w kinie.

ocenił(a) film na 9
Filomena00

Na Najlepszego poszedłem, aby zobaczyć jak Gierszał, poradził sobie z tak trudną rolą. Okazał się, że mnie nie zawiódł. Odkryciem były własnie młode aktorki Próchniak i Kamińska. Dla mnie nowe i do tej pory nie znane twarze, które zostały doskonale obsadzone. Jedna doprowadziła głównego bohatera do upadku, a druga pomogła w dordze na szczyt, która nie była łatwa. Jestem ciekawy jak dalej potoczą się ich kariery.

ocenił(a) film na 9
Filomena00

Po seansie w kinie - Cielecka nie zawiodła. Świetne rodzinne trio ze Żmijewskim i Gierszałem. A młode aktorki faktycznie dobrze się ogląda, mam nadzieję, że szybko znajdą kolejne role!

Maja_90

Żmijewski nie ma wielu scen, ale i tak pokazuje się z najlepszej strony. Okazuje się, że potrawfi grać nie tylko "świętych" :)

ocenił(a) film na 9
Filomena00

Grażynka jest bardzo naturalna, słodka i zakochana. Przyjemnie było oglądać sceny z tą młodziutką aktorką. Nawet jeśli w niektórych pozostało tylko nad jej losami zapłakać :)

Bella_88

Niestety jej losy są tragiczne. Ania Próchniak zagrała ją rewelacyjnie.

ocenił(a) film na 9
Filomena00

Tak, fajna nowa twarz w polskim kinie. Trzymam kciuki za udaną karierę.

Bella_88

Zasadniczo obie aktorki do "młodziutkich" już nie należą, ale oczywiście zagrały bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 9
ponczi88

Zgadzam się i w sumie jak się prześledzi ich kariery to też z nich nie takie 100% debiutantki ;) Ale mam nadzieję, że na takim hicie jakim jest Najlepszy wypłyną na szerokie wody :)

ocenił(a) film na 8
Filomena00

Cielecka w scenach ze Żmijewskim - świetna. I ten tekst: "wódki byś się lepiej napił" <3

ocenił(a) film na 6
Filomena00

A ja mam pytanie, czy te kobiety, w tym córka, w ogóle w życiu prawdziwego Górskiego istniały, czy zostały wymyślone na potrzeby filmu? Nie znam biografii, czytałem natomiast wywiady z Górskim, noty biograficzne, i nigdzie i o żadnej nie znalazłem ani słowa.

ocenił(a) film na 9
belmont33

Też słyszałam, że to zabieg reżysera. Ale książki jeszcze nie czytałam, więc nie wiem dokładnie :)

belmont33

Ja gdzieś wyczytałem, że role Ewy i Grażynki to zlepek różnych kobiet z życia Górskiego. Filmowa Ewa istnieje na prawdę, ale dodano jej cechy zapewne innych, tworząc tą, którą widzimy na ekranie.
Ogólnie córkę i żonę ma, ale więcej szczegółów - słabo. Z drugiej strony to plus, bo wskazuje na dobre odseparowanie życia osobistego od publicznego.

Mnie jeszcze ciekawi, jak to się stało, że fakt ciąży, jej donoszenia, nie sprawił, że Grażynka jednak by walczyła o swoją przyszłość. A może i nawet o przyszłość jej i ojca, jej córki.

ocenił(a) film na 9
ponczi88

A to ciekawe, nie wiedziałem o tym. W każdym razie miło było patrzeć na postać Ewy. Piękna jest ta kobieta i naprawdę dobrze gra.

Jendryn

Zaciekawiony postaciami, szukałem jakiś wzmianek o rodzinie Jurka. I natrafiłem na tamte informacje. Ciekawiło mnie też, czy grób widziany w filmie, to może jakiś prawdziwy z życia Górskiego. Jednakże info o mixie postaci, może to być tylko element scenografii.

ocenił(a) film na 9
ponczi88

Pan Górski żonę i dziecko chyba ma, ale filmowe kobiety to chyba faktycznie mix na potrzeby scenariusza. No nic, warto przeczytać książkę Grassa i się dowiedzieć paru rzeczy ;)

Jendryn

samych informacji o żonie i córce nie ma. W sumie dobrze, bo świadczy to o dobrym oddzieleniu życia prywatnego od publicznego.
Sam mam ochotę poczytać książkę. Takie "My dzieci z dworca zoo z happy endem".

użytkownik usunięty
ponczi88

witam ja mam dzieci z ta corka ewa gdzie je zostawila leczyla sie psychiatrycznie i odwykowo w dziwny sposob je odzyskala jeszcze walcze ale gdzie on sie pojawia to wszystko jest tak zalatwiane ze nie wiem co robic to sa paskudni ludzie oni tylko udaja

ocenił(a) film na 9

lol.

Jendryn

Dodam jeszcze, że na podstawie wywiadu z Górskim, albo autorem książki o nim, były drobne przekłamania (ja to tak odebrałem) pod kątem kondycji Jurka. W filmie widzimy, że pomimo postępów jest wrakiem, którego to wyścig może nawet zabić. Tymczasem było tak, że na kogoś tyle lat ćpającego, pijącego i palącego, organizm zregenerował się na nowo, mając parametry lepsze niż niejeden sportowiec. Coś by się jeszcze znalazło, ale chcąc to zawrzeć w filmie, nie byłoby dramaturgii i film by był, jak jeden z wielu.

ocenił(a) film na 9
ponczi88

Bardzo ciekawe, po prostu sport był mu pisany :)) a co do innej interpretacji w filmie to nie mam o to pretensji ;)

użytkownik usunięty
ponczi88

ewa cpunka ktora zostawila dzieci alan i kornelia skorobogaty wlasnie o nie walcze

ocenił(a) film na 8

ale o co kaman?

ocenił(a) film na 4
Filomena00

chyba żartujesz ? w którym momencie one grały fenomenalnie ?

ocenił(a) film na 9
nextwhiskeybar0

Grażynka - powiew młodości, świeżości, za złym chłopcem idzie w dym, bo miłość. Moim zdaniem dobrze to pokazała. A pani doktor Ewa? Pewna siebie, nie dająca sobie w kaszę dmuchać mięknie pod urokiem już prawie, że będącego na dobrej drodze bohatera. Naturalnie im to wyszło, nie wiem, czy na Oskara, ale nie na Malinę ;)

ocenił(a) film na 9
Maja_90

Grażynka to pierwsza miłość, która pamieta się na lata. Chociaz w przypadku Jerzego kończy się tragicznie, ale z grugiej strony jest motywacją do działania.

nextwhiskeybar0

uważam, że obie aktorki, które zagrały dwie najważniejsze kobiety w życiu Jerzego mają potencjał aktorski i jeszcze je zobaczymy na dużym ekranie ;) fajnie, że reżyser postawił na mniej znane twarze

LAURA_38

prawda jest taka, że Palkowski w swoich filmach daje zabłysnąć aktorom mało znanym i to sprawia, że jego produkcje są świeże. zawsze pojawiają się sławne nazwiska, ale obsadzanie ich w małych drugoplanowych rolach dodaje dla filmu jedynie smaczku. bardzo cenie takie podejście w kinematografii

Filomena00

zagrały bardzo dobrze, a Kamila miała najelpszy debiut ostatnich kilku lat

ocenił(a) film na 8
Filomena00

Zgadzam się, nagroda w Gdyni dla pani Kamińskiej zasłużona :)

Filomena00

to prawda, choć cała obsada jest fenomenalnie dobrana. Podobnie, jak to było w w przypadku filmu "Bogowie"

ocenił(a) film na 9
dominika_pajak_2

Ma Palkowski szczęście do aktorów, nie ma co. Jestem pewna, że przy kolejnych produkcjach będą walić do niego drzwiami i oknami :D

Maja_90

Ja bym powiedziała, że dobrze dobiera aktorów :) Widać, że rolę są skrojone na ich możliwości.

Filomena00

...ale nie mozna zapominac o Cieleckiej.Moim zdaniem,to ona z kobiet byla najlepsza,chociaz nie gra tam jakos dużo.Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Filomena00

Czy tylko mnie nie podobała się rola Cieleckiej? Postarzająca ją charakteryzacja bardziej mnie rozbawiła niż zachwyciła. Sama gra aktorska według mnie zbyt przerysowana. Natomiast role kobiet Jerzego super. Miło widzieć w polskim kinie nowe twarze, a nie wciąż opatrzone już Kożuchowskie i Bohosiewicz.

Filomena00

Przeczytałam cały wątek i nie jest dla mnie jasny wątek miłosny. Jak kończy się relacja z Grażyna? Z tego co się domyślam i zrozumiałam to wątek nie jest do końca prawdziwy ??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones