PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592775}

Mroczna wieża

The Dark Tower
5,5 66 843
oceny
5,5 10 1 66843
3,9 11
ocen krytyków
Mroczna wieża
powrót do forum filmu Mroczna wieża

Jestem jedną z tych osób. Chciałem zwyczajnie obejrzeć dobre kino i w przyszłości przeczytać książki... a tu taki zawód! straciłem całą chęć by zagłębić się w uniwersum :(
Dawno nie widziałem aby ktoś wychodził z kina przed końcem seansu. Ja wytrwałem do końca. Niepotrzebnie!
Gry aktorskiej brak! To jest jakaś kpina. Myślałem, że Elba po Prometeuszu nie da rady ponownie zagrać tak źle. A jednak! McConaughey powinien dostać Malinę za tą rolę. Może to kwestia scenariusza (?) ale on gra jakby przegrał zakład i za karę występował w tym filmie!
Co ja mówię - filmie? To jest marny zlepek scen! Ma się wrażenie że twórcy chcieli pokazać jak najwięcej ale ktoś kazał zmieścić się w 90 minutach więc zamiast poświęcić wątkowi 5-10 min przeznaczyli 30-60 sekund! Scena rewolwerowca z ojcem? hahaha!! :)
Żadna z postaci pobocznych nie dostaje wystarczająco dużo czasu by widz chociaż przejął się gdy ginie! A trochę osób upada na podłogę/ziemię. Dosłownie. "Przestań oddychać" - no to upada. No i fajnie - tylko tyle można poczuć...
Dlaczego ocena 2 a nie 1? sam nie wiem. Może dlatego że wywołał we mnie jakieś emocje. Co prawda same negatywne ale jednak zmotywowały mnie by wszystkim szczerze odradzić wizytę w kinie. Strata czasu. Wielka szkoda.

masta_k

Absolutnie nie przejmuj się filmem, sięgnij po książki - naprawdę nie pożałujesz :) W pierwszym tomie faktycznie może niewiele się dzieje, ale już kolejne są coraz lepsze i całość jest naprawdę rewelacyjna. Co do filmu to bardzo czekałam na ekranizację, ale dowiedziawszy się, że Rolanda zagra Elba, a Człowieka w Czerni MacConaughey i że film ma trwać 1,5 godziny (nie będzie kolejnych części) stwierdziłam, że lepiej sobie odpuścić. I czytając teraz recenzje osób, które już były w kinie utwierdzam się w przekonaniu, że postępuję słusznie. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
masta_k

Nie należy winić aktorów, nie dostali ani dobrego scenariusza, ani dobrych kwestii, ani reżyser i twórcy nie mieli pomysłu jak ich pokazać. Wskazałeś na przykład mocy Człowieka w Czerni i rzeczywiście, tutaj kompletnie nie było inwencji, żeby wykorzystać możliwości magii kina. Ale warto zwrócić uwagę na chłopaka, Jake'a, bo to dobra rola, a i on jest głównym bohaterem, a jest dobra, bo jako jedyny dostał jakąś głębie psychologiczną, motywacje, itp., coś dla tej historii, i dla nas widzów znaczy. Ale można czuć się oszukanym, bo trailery zapowiadały wielki epicki pojedynek pomiędzy Rolandem a Człowiekiem w Czerni... a dostajemy prosty, niezobowiązujący film dla młodzieży.

https://www.youtube.com/watch?v=CMy4lGYl8S0

ocenił(a) film na 7
masta_k

nie zgodzę się z tobą, ale jeśli ma się zamiar czytać książki to po co najpierw oglądać dalszy bieg wydarzeń?

Boskigrom

Och Boże... jaki dalszy ciąg wydarzeń? Przecież ta historia powtarza się w kółko. Dlaczego tym razem miałaby być inna (tym bardziej, że początek i koniec są takie same, z małą różnicą, że teraz Roland ma Róg, co wskazuje na ostateczne powtórzenie historii i jej "szczęśliwe" zakończenie)?

masta_k

A mi się podobał film i na maxa napaliłam się na wersję literacką. De gustibus est non disputandum ;-)

ocenił(a) film na 8
dayen

Ja się nie napaliłem, bo nie mam ochoty na 4000 strony (chociaż sporo czytam), ale jeżeli miałbym sięgnąć po coś Kinga to byłoby na pierwszym miejscu.

ocenił(a) film na 3
kaymann

To bylby blad. Wieze lepiej czytac znajac inne jego dziela. Za duzo stracisz w innym wypadku i wiele nie zrozumiesz

dayen

Warto przeczytać!

masta_k

Hmm... nie wiem, czemu nikt tego nie mówi, ale film to nie adaptacja książek, tylko spin off dziejący się po ich zakończeniu. Także książka ma z filmem wspólnego tylko głównego bohatera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones