PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746114}

Morderstwo w Orient Expressie

Murder on the Orient Express
6,5 127 036
ocen
6,5 10 1 127036
5,2 26
ocen krytyków
Morderstwo w Orient Expressie
powrót do forum filmu Morderstwo w Orient Expressie

Ogolnie przyznaję iż film mi się podobał. Bardzo ciekawa praca kamery, zwłaszcza umiejętnie przeciągane ujęcia z góry, scenografia, muzyka, kostiumy- swietne, dialogi mięsiste, film dobrze wyreżyserowany a niektore sceny zrobione popisowo. Ale. Ale Branagh zle zagrał. W ogóle nie pasował mi do tej roli. Ciągle myślałem, ile ten film by zyskał gdyby Porita zagral Depp. Jak pojawiły sie pierwsz zmianki o Deppie w obsadzie to byłem pewien ze zagra on właśnie tę rolę. Ponadto Branagh przeszarżowal, przerysowany jest jego Poriot pod każdym względen- wąsy, akcent, ogólnie cała aparycja. Przeszkadzało mi to cały film. W ogole to Branagh wypadł najgorzej z całej obsady. Znacznie lepszym rozwiązaniem by było gdyby tylko reżyserowal albo zagrał epizod a Poriota oddal Deppowi. Ponadto film trąci komputerem; świetnie zbudowana scenografia a w tle mega sztuczne góry czy śnieg. Niedopracowano choćby tego, że na mrozie powinien leciec bohaterom dym z ust. Finał tez kuleje. Zabrakło Branaghowi subtelności w robieniu tego filmu i pokory. I jeszcze te sceny, jak na przykład Poriot wącha bochenki chleba- zbyt teatralne, zbyt. Bardzo to raziło.
Nie mniej jednak film jet dobrym Cieszą wspomniane już plusy, cieszy świetny Depp, Dafoe, Dench i Pfeiffer(swoją drogą najlepsza w całym filmie). Cieszy klimat i styl filmu - taki staromodny(i bardzo dobrze). I cieszy to jak film się zmienia: niesamowicie podobała mi sie zmiana nastroju- z lekkiego na początku to poważnego i cięzkiegi na koniec- świetnie to sie sprawdzilo. No i film ma świetny scenariusz - ale to nie dziwota, oparty na arcydziele literatury kryminalu.
Ogolnie warto film obejrzeć, polecam, 7/10. Udany kino kryminalne, każdemu sie spodoba. "Morderstwu w Orient Ekspresie" naprawdę niewiele zabraklo to bycia filmem świetnym, ale trudno, moze "Śmierć na Nilu" naprawi błędy - o ile Branagh przystopuje, nabierze pokoru i zdecydowanie "usubtelni" swojego Poriota. Wtedy juz powinno byc bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 7
wojoZiom12311

Generalnie nasz rację, aktorzy na plus, styl klimat też, niepotrzebnie teatralne momenty, jednak mnie Branagh nie draznil, a Johny w roli Poirota to również duże ryzyko, bywa zbyt ekspresyjny( chociaż też go widziałam w tej roli), jako Rachett jednak świetny. Branaghowi wybaczam wszystko za to przenikliwe niebieskie oczy i odkurzenie Agathy. Morderstwo to nie jest moja ulubiona książka, filmu z lat 70 nie lubię, ale daję 8 za to, że w ogóle powstało.

ocenił(a) film na 8
lila_2603

-Panno Estravados, dlaczego na dłoniach ma pani zgrubienia jak u boksera?
-Pracuję w niebezpiecznych miastach, gdzie nie może kierować mną strach. Uczę się walczyć.
-Przestała pani ufać Bogu, odkąd panią zaskoczono?
- Nie, na wypadek gdyby był zajęty.
- Bóg jest zawsze zajęty.

ocenił(a) film na 8
wojoZiom12311

DIALOGI są tu palce lizać. Bardzo... moralne.

"-Dla człowieka z młotkiem każdy problem to gwóźdź. Żyje pan ze zbrodni. Ogląda pan zło codziennie .
-Nie takie. Widziałem dość przestępstw, by wiedzieć, że akt zbrodni to anomalia. Wierzę, że zamordowanie innego człowieka pozbawia kawałka duszy."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones