PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712208}

LEGO® NINJAGO: FILM

The LEGO NINJAGO Movie
6,1 6 531
ocen
6,1 10 1 6531
LEGO® NINJAGO: FILM
powrót do forum filmu LEGO® NINJAGO: FILM

Ostatnio zastanawiałem się dużo nad tym filmem. O ile po Batmanie i The Lego Movie 2 możemy spodziewać się bardzo konkretnych rzeczy, to ciekawi mnie co zrobią z oryginalną franczyzą firmy LEGO, czyli Ninjago. Serial oparty na serii jest już bardzo rozbudowany, a żeby połapać się w nowych sezonach trzeba obejrzeć stare. Według mnie kontynuacja serialu nie jest dobrym pomysłem:
- Po pierwsze animacja różni się od Lego Movie, a to w tym samym uniwersum ma być osadzone Ninjago
- Po drugie dzieciaki które nie oglądały serialu nie połapią się w nawiązującej kontynuacji.
Podsumowując, zapewne czeka nas bardzo ciekawy reboot.

gryfon9

Wolał bym tego uniknąć. A i teraz w serialu pojawił się ronan z gry ale i tak dobrze go określili w serialu ze nie trzeba go z gry znać.

kirmarks

Mimo tego Ronin(polskie tłumaczenie jego imienia na Ronan jest idiotyczne) został w serialu wprowadzony praktycznie znikąd, i widz może odnieść wrażenie, że coś go ominęło. Zresztą, podobne wrażenie miałem pierwszych odcinkach czwartego sezonu, ponieważ twórcy nie raczyli wyjaśnić w jakich okolicznościach Zane'a nie ma wśród Ninja. Co jednak bodajże zostało wytłumaczone w grze.
Cóż, wymóg znajomości uniwersum to jedna z wad serii trwających naprawdę długo.

CleoAir

Też miałem wrażenie z mnie coś ominęło. Ale z zejnem było wyjaśnione zginął z rak złotego władczy nawet było pokazane) bardziej mnie zastanawia jak umarł jego ojciec. Jest tam kilka takich rzeczy ale o pruć tego nić na poczekaniu mi do głowy nie przychodzi więc jest dobrze.

kirmarks

Zane rzeczywiście zginął, ale przecież pod koniec ostatniego odcinka sezonu trzeciego został odbudowany na oczach P.I.X.A.L., potem pojawił się w grze i dopiero wtedy prawdopodobnie został porwany przez Chena.

Ogólnie fabuła Ninjago w niektórych momentach wygląda na nie do końca przemyślaną, jak twórcy najpierw wprowadzali nowe wątki, a dopiero potem zastanawiali się jak je połączyć.

CleoAir

W grze jak dobrze zrozumiałem było tylko powiedziane ze porwał go zanim Zein powiedział innym ze żyje bo był na raczej z P.I.X.A.L. (która za to w grze się nie pojawiła) i to chyba Ronan go porwał tak przynajmniej na wiki wyczytałem.

Ta tez mam takie wrażenie ale i tu jest lepiej niż w innych kreskówkach ze przemiana z jednego odcinka w ogóle niema wpływu na kolejny. Pewnie jedną z takich rzeczy był turniej żywiołów itp.

użytkownik usunięty
gryfon9

Wolałbym kontynuację. Ponadto, grafika nieco zbyt odbiega od serialu (z tego, co widać na stronie), a to nie brzmi najlepiej.

gryfon9

Ja się zastanawiam dlaczego w filmie matka Lloyda nazywa się Koko, a nie Misako. I dlaczego jest duzo młodsza i wygląda zupełnie inaczej niz kreskówkowa wersja.

karola_biel

To inne uniwersum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones