PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754545}
6,2 40 186
ocen
6,2 10 1 40186
5,1 17
ocen krytyków
Konwój
powrót do forum filmu Konwój

..myliłem się. Film w mojej ocenie to totalna porażka. Długi i nudny a w dodatku nielogiczny. Jak wytłumaczyć fakt, że konwojenci chcą zabić więźnia w drodze skoro mogliby to zrobić w więzieniu. Naczelnik jak i cała załoga dał na to przyzwolenie. Łatwiej upozorować samobójstwo niż wyjaśnić dlaczego więzień przewożony w klatce pod eskortą zginął. I jak to jest możliwe by przewóz więźnia trwał kilkanaście godzin? Przecież to Polska najdłuższa odległość z północy na południe 850 km. Ale ok, to tylko film i nie wszystkie realia muszą być zachowane.. Jak wyjaśnić fakt że człowiek z karabinem (żołnierz który brał udział w wielu misjach) pudłuje a strażnik więzienny strzelając z pistoletu z biodra trafia? :)
Nie będę pisał o akcji w filmie bo zupełnie jej nie ma. Wszystko co ciekawe producent/co pokazali w reklamie tego tytułu.
Przed pójściem do kina czytałem opisy tego filmu i teraz się zastanawiam: czy Filmweb bierze kasę za to by te najbardziej pochlebne były na górze? Inaczej tego wytłumaczyć nie można. Byłem z żoną i synem w kinie, po wyjściu stwierdziliśmy że ten film to jedna wielka kupa.

ocenił(a) film na 3
maran_hand

Dokladnie sie zgadzam

waga55

Widać że nie zrozumiałeś filmu . Dlaczego nie zabili Kuleszy w więzieniu? Bo sami sądzili że się wykrwawi po odcięciu przyrodzenia . Widać było że nie minęło dużo czasu między tymi wydarzeniami. Dlaczego Maciąg strzelił do Felixa ? Bo był chory , zresztą młody przeszkodził mu już wcześniej w wykonaniu zadania i nie wykluczone jest to że Nowacki chciał uciszyć zięcia nie zabijając go. Sam naczelnik więzienia po zabójstwie i pogrzebie Zawady miał wyrzuty sumienia że tak to się potoczyło a nie inaczej dlatego ostatecznie chcąc brać sprawy w swoje ręce zabija Kulesze a nastepnie probóje popełnić samobójstwo. Resztę już wiesz. Film nie jest wysokich lotów jak to polskie filmy ale oceniając go na 1 i patrząc w twoje oceny masz bardzo odmienny gust filmowy.

ocenił(a) film na 3
Taio

Nie musisz tłumaczyc bo jasnosc jest. Chodzi o to ze wszyscy pozwalali na taki proceder i nikt sie nie postawil z ochroniarzy co jest kompletna bzdura. To tak jak wiekszosc amaerykanskich filmow w ktorycch szef wiezienia mscil sie za wszystko. Ja nie kupuje tej polskiej podroby.

ocenił(a) film na 9
waga55

Kompletna bzdura to jest to, co napisałeś. Po zamordowaniu B Blidy, Igora we Wrocławiu czy innych nagłych śmierci w komisariatach policji ŻADEN policjant się nie wychylił, wszyscy od góry do dołu, koledzy, prokuratura - wszyscy tuszowali zbrodnie. Jak takie jatki dzieją się na komisariatach, to co ci bandyci w mundurach robią z więźniami?...

ocenił(a) film na 4
Taio

Wydaje mi się, że naczelnik usiłuje popełnić samobójstwo dlatego, że sprawa się rypła i przyjechała po niego policja z prokuratorem, a nie dlatego, że miał wyrzuty sumienia.

ocenił(a) film na 9
Malkontent46

napisałem o tym pod recenzją Sfilmowanych na YT... przekopiuję, aby nie pisać od początku:
Właśnie w tym upadku Gajosa na kolana jest zawarta mocna kwintesencja jego systemu wartości! Chciał dobrze, chciał sprawiedliwie (co nie zawsze znaczy, że w zgodzie z wymiarem sprawiedliwości). Chciał z tego wyjść z honorem ale nie udało się... ten wyrzut do żony jako uosobienia społeczeństwa jest troszkę na wyrost ale jest próbą usprawiedliwienia swoich czynów, wybielenia się, ukojenia, może wyspowiadania się?
Rozwijając: wierzył w sprawiedliwość, swoją sprawiedliwość, która była wynikiem 30 lat pracy w ZK i widział, że wymiar sprawiedliwości do samej sprawiedliwości ma się tak jak krzesło do krzesła elektrycznego

ocenił(a) film na 4
maran_hand

Zgadza się film dziurawy jak ser szwajcarski, słaby nie logiczny scenariusz to bez wątpienia największy minus tego filmu bo gra aktorska jeszcze jakiś tam poziom trzyma tutaj bym się nie czepiał ale bez wątpienia jak ktoś ma ciekawsze rzeczy do roboty nie warto tego oglądać....

ocenił(a) film na 7
slobi

Po prostu nie oglądaj już więcej takich filmów - z pewnością masz ciekawsze produkcje do obejrzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones