PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724}

Kometa nad Doliną Muminków

Tanoshii Moomin Ikka: Moomin-dani no suisei
7,5 3 247
ocen
7,5 10 1 3247
Kometa nad Doliną Muminków
powrót do forum filmu Kometa nad Doliną Muminków

Czy ktoś zauważył że w Muminkach są mroczne fragmenty typowe dla kultury japońskiej ?

oxygen64_net

No tak, ale to jest japońska bajka na podstawie książek szwedzkiej pisarki ... i wcale nie jest "umroczniona" ... wręcz przeciwnie :D

l0ser85

Mała poprawka.. Fińskiej pisarki- Tove Jansson.

ocenił(a) film na 10
Cyanide

szczerze mówiąc oglądałem to japońskie anime od dziecka(i jest to moja najukochańsza kreskówka) i zawsze w podświadomości się bałem, więc niektóre elementy można uznac za mroczne(chodzi raczej o samo budowanie klimatu przez wprowadzanie mroczniejszej scenerii i charakter niektórych postaci jak np. chochlik, czarownica, czarnoksiężnik na czarnej panterze, Buka:D, duchy z dworu Goble czy statek widmo albo niewidzialna dziewczynka. Nie zmienia to faktu, że nie przeszkadza to w odbiorze całości - całe anime po pozytywny przekaz:)

dragonslave

Jeżeli jesteś fanem cudownego, animowanego serialu ,,Maminki” i chcesz zobaczyć je znów w swoim odbiorniku nie trać czasu ! wejdź na poniższy link i podpisz się !! każdy głos się liczy ! Czekamy na was !
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3744

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones