PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474515}

Jesteśmy z przyszłości

My iz buduschego
6,8 2 006
ocen
6,8 10 1 2006
Jesteśmy z przyszłości
powrót do forum filmu Jesteśmy z przyszłości

Rosjanie kręcą fajny film wojenno-przygodowy a większość z was dokłada do niego pożal się boże ideologie...po co to komu, nie macie innych tematów jak ,,komuna, NKWD, propaganda, proponuje każdemu kto chce pisać na,, film web'' robić test na poglądy(czyt : inteligencję)...flaki mi wywraca jak czytam niektóre posty.

sqtermen

Jesteś zapewne młodym człowiekiem, urodzonym po okresie komunizmu i dlatego nie zrozumiesz.

Opiszę Ci dla przykładu jedną sytuację, która w PRL-u przeżyłem sam, osobiście. Byłem wtedy kilkuletnim chłopcem i pojechałem z mamą do miasta w którym stacjonowało radzieckie wojsko. W tym mieście była bieda, w sklepach brakowało towaru. Ale dla ruskich żołnierzy i ich żon w każdym mieście był otwarty specjalny sklep, w którym było wszystko - ubrania dobrej jakości, jedzenie, czekolady, cukierki. W polskich sklepach czekolady nie dostałeś - był tylko karmelowy wyrób czekoladopodobny, który smakował jak krówka. mama chciała wejść do tego sklepu, kupić mi czekoladę. Ale wejścia do sklepu pilnował ruski żołnierz i Polaków nie wpuszczał. Zastąpił mamie drogę i powiedział "A Ty gdzie? Sklepy dla Polaków są tam..." i wskazał palcem jakiś pusty sklep nieopodal i się tak po chamsku roześmiał. W tym momencie do sklepu weszła jakaś ruska kobieta, bogata, w futrze i on ja z uśmiechem wpuścił, a przed mama trzymał rękę by zagrodzić jej drogę.

Inny przykład - dzieciak opowiedział w szkole dowcip o ruskich. jeden z nauczycieli był zapalonym komunistą i wezwał milicję. Aresztowali ojca tego dzieciaka i trzymali miesiąc w areszcie za "rozsiewanie antyrosyjskiej propagandy". Wyobrażasz sobie, że Ciebie by aresztowano, za napisanie czegoś na Komorowskiego w internecie?

Dzisiejszej młodzieży ciężko jest w ogóle uwierzyć, że wtedy tak było. Bo dzisiaj wszystko jest i wszystko wolno. Ale napisałem prawdę. i wcale się nie dziwie, że wielu Polaków czuje nadal wstręt do ruskich. kto to przeżył, ten się nie będzie dziwił.

Sony_West

Ja nadal czuje wstręt do ślązaków po tym jak mnie bida na śląsku spotkała.

Sergij

Ty też chyba nie zrozumiałeś mojego wpisu. Albo sobie jaja robisz.

W przytoczonej przez mnie historii nie chodzi o biedę, tylko o to, że ktoś wlazł na nasze podwórko i nas terroryzował przez lata. Jednocześnie sam siebie nazywał naszym "wyzwolicielem". Aby rozumieć takie rzeczy, potrzebna jest odrobina empatii i rozumienia historii.

Sony_West

Pytanie brzmi czemu mam żywić nienawiść do kogoś kto mi żadnej krzywdy nie zrobił? Nie żyłem w PRL'u więc mi nic złego ruscy nie zrobili, wielu młodych ruskich patriotów znam i lubię. Piszesz o niezrozumieniu przez młodsze pokolenie ale to ty jesteś tym który żyje przeszłością.

Sergij

A skąd wiesz, czym ja żyję? jak ja mam z Tobą dyskutować, skoro piszesz takie frazesy. Ech...

Wiesz, ja Ci nie każe nienawidzić ruskich. Równocześnie Ty nie masz prawa wymagać, abym zmieniał swoją opinie o nich i o czasach PRL-u. A robizsz to na początku tego wątku. Oskarżasz kogoś o ból dupy, podczas gdy samego Ciebie mocno dupa boli. Taka podwójna moralność.

Sony_West

Niestety Sony, masz rację. Tak było.Jednakże nie można mieć pretensji do młodych bo nie żyli w tamtym okresie i nie wiedzą ,jak wyglądało życie w tamtych peerelowskich czasach.Dlatego też przestańcie się kłócić i podajcie sobie łapki.

sqtermen

brzydko się ten komentarz zestarzał. propagandowy film morderców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones