PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331014}

Jak wytresować smoka

How to Train Your Dragon
7,9 306 515
ocen
7,9 10 1 306515
7,9 31
ocen krytyków
Jak wytresować smoka
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka

Mam wrażenie, że smoki zostały zbyt mocno uczłowieczone. Za dużo w nich abstrakcyjnego myślenia i inteligencji. Raziło mnie to. Myślę, że bajka przez to bardzo dużo straciła na wymowie.

Ale i tak za kilka lat puszczę ja swojemu dziecku:)

ocenił(a) film na 10
fantynaaa

Wolałbyś, żeby były bezmyślnymi bestiami? Człowieku, dzięki temu uczłowieczeniu ten cały film jest naprawdę magiczny. Klimat jest naprawdę wspaniały, i to chyba jeden z niewielu filmów, który zrobił na mnie tak gigantyczne wrażenie.

ocenił(a) film na 8
dundersztyc3692

Pomiędzy bezmyślną bestią a czlowiekiem na czterech łapach jest mnóstwo stadiów pośrednich:) Film jest dobry i dostał ode mnie 8/10.

Nie jest to film, w którym smoki noszą spodnie i udają ludzi. One udają po prostu psy/koty i wobec tego powinna być zachowana jakas dzikość i zwierzęcość. Po co oswajać stworzenie, które już jest ludzkie?
To mi po prostu nie pasuje, ale może po prostu jestem już za stara na bajki;)

ocenił(a) film na 8
fantynaaa

Akurat smoki dość często są przedstawiane jako istoty bardzo inteligentne, posiadające zdolność abstrakcyjnego myślenia.

ocenił(a) film na 8
dundersztyc3692

Po pierwsze uczłowieczenie to nadanie czemuś cech ludzkich takich jak mowa... i nie jest to "udawanie ludzi" raczej naśladowanie....uczłowieczony jest np. kot w butach. Po drugie ... smoki od dawien dawna przedstawiane są wielorakom są te groźne, mordujące, zjadające dziewice, walczące o dobrą sprawę, pilnujące skarbów itd... to w jaki sposób są przedstawione w tej animacji ma ukazać jedynie ZŁE podejście do ich tematu WIKINGÓW...nie trzeba zabijać, można oswoić i polatać ... proste

ocenił(a) film na 10
fantynaaa

Ten film animowany jest super :D daje 10/10

ocenił(a) film na 10
fantynaaa

Moim zdaniem de facto abstrakcyjnie myśląca i bardzo inteligentna była tylko Nocna Furia, inne smoki były bliższe zwykłym zwierzętom. Moim zdaniem " bystrość" Nocnej Furii dodaje właśnie filmowi atrakcyjności, trzeba też zwrócić uwagę, że w fantasy smoki nie zawsze są tępymi bestiami, czasem są naprawdę bardzo mądre.

ocenił(a) film na 8
annas_filmweb

Fakt, Nocna Furia jest cudownie słodka w swojej przenikliwości.

Wymowa bajki tak czy siak idealnie wpasowuje się w mój pogląd na temat dzikich, krwiożerczych zwierząt, psów "groźnych" ras i ludzi, którzy swoim zachowaniem wobec nich przypominają Wikingów.

ocenił(a) film na 7
fantynaaa

Tak się składa, że w fantasy smoki na ogół są inteligentne i abstrakcyjnie myślące, a do zwierząt się ich w ogóle nie zalicza - raczej do pełnoprawnych i rozumnych ras, obok ludzi, elfów, orków czy krasnoludów.

ocenił(a) film na 8
Der_SpeeDer

Ale te inteligentne smoki z fantasy nie zachowija się jednocześnie jak kocięta:)

ocenił(a) film na 10
fantynaaa

Po prostu mieli taką wizję. Smoki tak naprawdę nie istnieją, więc mogą z nimi robić co chcą. :P

ocenił(a) film na 9
Merkura

Zgadzam się, każdy ma swoje wyobrażenie na ich temat :)
Prawdę mówiąc w filmie za szybko "przyzwyczajały" się do ludzi np: scena gdzie do Nocnej Furii i Czkawki przychodzą te małe smoki. One wg się nie były i od razu były przymilne.
Jednak poza tym nie mam nic do zarzucenia :D

ocenił(a) film na 9
Liwia_1

Czysto kocie zachowanie, twórcy sami pisali że kreując charaktery dla smoków opierali się na kotach.

fantynaaa

Jak to w bajkach ? Z gadów zrobili koty.

ocenił(a) film na 9
fantynaaa

Chłopie toś ty nie widział Warcraftowych Smoków :D ... te to są dopiero lamerskie. Ciągle łażą "w ludzkiej formie" i non stop p*erdolą swoje złote myśli. Tutaj jest ich parodia :
https://www.youtube.com/watch?v=qNcGDH7s1qM

ocenił(a) film na 8
fantynaaa

@fantynaaa: bo przecież, jak powszechnie wiadomo, smoki takie NIE są...

użytkownik usunięty
fantynaaa

w filmach fantasy smoki niemal zawsze mają swoje uczucia. Smoki wyobrażane są jako naprawdę inteligentne stworzenia, a nawet że są to ludzie w postaci smoka. Zwierzęta te, jeśli mogę się tak wyrazić , są według wielu ludzi najbardziej hmmmm... magiczne, więc gdyby myślały jak zwierzęta, byłyby po prostu następnymi groźnymi bestiami. Smoki muszą mieć uczucia ponieważ straciłyby całe swoje piękno i magiczność.

ocenił(a) film na 8

Ale w tej bajce smoki nie sa magiczne. Sa zwierzętami takimi jak kiedys udomowione psy.

użytkownik usunięty
fantynaaa

skąd wiesz? może w tym filmie magia jest na porządku dziennym? to że jest tam dużo smoków, nie znaczy że nie są magiczne.

ocenił(a) film na 8

To juz Twoje przypuszczenia. W bajce nikt o tym nie wspomniał.

fantynaaa

Tak samo jak nikt nie wspomniał, że smoki są tylko zwykłymi zwierzętami :) Jedynie ci wikingowie je za takie uważali i trochę się pomylili.

ocenił(a) film na 8
Wiezimag

Film mówi, że pomylili się w kwestii ich krwiożerczości:) Te smoki nie były magiczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones