PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714149}

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story
6,7 78 109
ocen
6,7 10 1 78109
6,1 37
ocen krytyków
Han Solo: Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Haha! Tak brzmiał początek najbardziej lajkowanej wypowiedzi pod tym filmem. I co? Łyso wam teraz? Nigdy więcej nie będę brał wypowiedzi przedfilmowych na poważnie, bo film „Solo - a Star Wars Story” przekonał mnie, że mimo wielkiego ciężaru i wielkiej fali hejtu przed filmem, da się uzyskać dobry efekt.
Film o młodym Hanie Solo jest idealnym połączeniem dużej dawki humoru i rewelacyjnie nakręconej akcji. Naprawdę nie spodziewałem się, że autorzy tak umiejętnie pokażą przeszłość Hana (i nie tylko!) i do tego dadzą tak duży twist w filmie (nie jeden!...).
Aktorzy? Chapeu bas! Donald Glover wymiata, Alden Ehrenreich naprawdę daję radę. Woody Harellson - klasa sama w sobie. A jeśli jeszcze raz ktoś wspomni o drewnianej grze Emilii Clarke, to polecę mu obejrzenie tego filmu. Końcówka rozwala, a cały film daje niesamowity powiew świeżości w uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Polecam każdemu!

ocenił(a) film na 9
xxxxxxxswew

No dokładnie

"Czego sie rzucasz?"

Rzucam się?

"Fandom star wars jest naprawdę jakis nawiedzony. Co d pieką, że przebiarancy w trykotach oraja te filmy czy o co chodzii?"

A ciebie boli, że podejmuję dyskusję?

Nevarius

Facet, rzucasz sie o stwierdzenie faktów, na temat tego, ze film będzie finansową klapą jak na taką marką i wkładasz mi gdzieś w usta słowa o jakości tego filmu- nic takiego nigdzie z mojej strony nie padło.

Sam film może być spoko, ale za ep 8 to Disney "cierp ciało jak chciało". Coś tu karma wróciła.

Jeszcze wystawianie tego filmu przy takiej konukrencji. Poniekąd to i tak Disney zarabia, bo IW to też ich tytuł, ale nie zarobia dobrych kwot na 2 tytułach zaraz po sobie.

Fox pewnie za to świętuje, bo przy takich liczbach D2 bankowo pokona Solo całościowo i lepiej wyjdzie finansowo- mniejszy budżet etc.

No fandom sw to rakowisko. Swoje widziałem, krąg sp**** i bólu dupy na konrektnych stronkach fanowskich obserwuje z boku, więc wiem co mówię.

Gorszy jest chyba tylko fandom chinskich bajek.

xxxxxxxswew

A same wyniki Solo to przecież czysta beka.

Ten film to będzie casus pokroju takchi se średnich wyników finansowych DCEU, które nie umiało dobrze sie wybić na nosnosci tematu, który jakoś dobrze funckjonuje w kinach,

Do tego posiadając dwa pieprzone ikony, które powinny wybujać ich filmy na wyżyny finansowe.

A tutaj legendarna marka znaczek i będzie przypał jak w czasach prequeli, którymi Disney tak gardzi XD

ocenił(a) film na 9
xxxxxxxswew

"Facet, rzucasz sie o stwierdzenie faktów, na temat tego, ze film będzie finansową klapą jak na taką marką i wkładasz mi gdzieś w usta słowa o jakości tego filmu- nic takiego nigdzie z mojej strony nie padło."

Masz wolność interpretacji, z mojej strony to wyglądało tak, że podjąłem dyskusję, bo stwierdzenie "d nie urywa" używa się kiedy coś na TOBIE nie zrobiło wrażenia. Skoro zamknąłeś ten temat, to czemu do niego wracasz?

"Sam film może być spoko, ale za ep 8 to Disney "cierp ciało jak chciało". Coś tu karma wróciła."

W mojej opinii epizod 8 był genialny w swoim założeniu. Po więcej zapraszam do mojego wątku na forum The Last jedi


"Jeszcze wystawianie tego filmu przy takiej konukrencji. Poniekąd to i tak Disney zarabia, bo IW to też ich tytuł, ale nie zarobia dobrych kwot na 2 tytułach zaraz po sobie."

Hmm a to dziwne, zazwyczaj jest tak, że jak film robi dobry marketing i podłoże pod zarabianie pieniędzy, to jest płacz i zgrzytanie zębów, że "Te filmy to tylko się dla kasy robi".


"No fandom sw to rakowisko."

Skoro tak uważasz, to po co tu wlazłeś? Masochizm internetowy?


"Swoje widziałem, krąg sp**** i bólu dupy na konrektnych stronkach fanowskich obserwuje z boku, więc wiem co mówię."

Więc postanowiłeś, że zamiast to olać i nie mieć krwawienia oczu, to wejdziesz w ten świat ;D


"Gorszy jest chyba tylko fandom chinskich bajek."

Nie wiem, nie znam takiego

Nevarius

Bo nie robią wrażenia wyniki finansowe Solo.

Musisz odp**** jakieś gwały na logice i histeryczne czepenia sie innych, bo napisali, że film mało zarabia co jest faktem?


"Zazwyczaj jest tak, że jak film robi dobry marketing i podłoże pod zarabianie pieniędzy, to jest płacz i zgrzytanie zębów, że "Te filmy to tylko się dla kasy robi".


Dlaczego zakładasz, że mam coś przeciwko filmom, które są robione pod jak najwiekszy profil zarobkowy. Nie mam nic przeciwko dobrym filmom w każdym gatunku, jeżeli typowe kino do rozerwania się też jest świetne, to może zarbiać jak najwiecej.

"Skoro tak uważasz, to po co tu wlazłeś? Masochizm internetowy? "

Ależ ja nie jestem na żadnej stronie fandomu star wars, tylko na filmwebie, portalu opinitwórcznym na temat filmów, wszelakich.


Piłem do różnych fanpegy na facebooku, czy np bastionu star wars.

Co do ep 8, taka wariacja na temat wymiksowanego ep V i VI z odwróconymi motywami. Nic ciekawego.

ocenił(a) film na 9
xxxxxxxswew

Owszem, nie robią, choć to zalezy do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Ja bym nie pogardził 200 mln na koncie ;)

"Musisz odp**** jakieś gwały na logice i histeryczne czepenia sie innych, bo napisali, że film mało zarabia co jest faktem?"

Musisz trochę grzeczniej pisać, bo inaczej nie będę chciał z Tobą gadać. Stosowanie logiki to gwałt na logice? Absurd

"Dlaczego zakładasz, że mam coś przeciwko filmom, które są robione pod jak najwiekszy profil zarobkowy."

A zakładam tak?


" Nie mam nic przeciwko dobrym filmom w każdym gatunku, jeżeli typowe kino do rozerwania się też jest świetne, to może zarbiać jak najwiecej."

Dziękuję za informację, ale nie potrzebna mi ona była, choć cieszę się, że pojmujesz ideę filmów blockbusterowych


"Ależ ja nie jestem na żadnej stronie fandomu star wars, tylko na filmwebie, portalu opinitwórcznym na temat filmów, wszelakich."

jednak mając w głowię opinię, że fandom sw to rakowisko świadomie podjąłeś decyzję, by na portalu opiniotwórczym wejść w temat dotyczący star wars , poczytać co tam jest, ba, jeszcze nawet napisać komentarz.

ocenił(a) film na 10
xxxxxxxswew

I to ma być dla ciebie racjonalny dowód wedle którego film o solo jest skazany na porażkę ? Jak tak to nie mamy o czym gadać dalej

ocenił(a) film na 4
Gokussb

Od początku piszemy o porażce FINANSOWEJ. Solo może być świetny i może ci się podobać, ale to nie zmienia faktu, że obecne trendy w box office wskazują na to, że będzie klapą finansową.

ocenił(a) film na 10
radek_barbus

''Od początku piszemy o porażce FINANSOWEJ. ''
Jeśli dla ciebie są istotne te informacje wedle których jest klapa finansowa to twój problem . Liczą sie TYLKO opinie widzów i nikogo innego

ocenił(a) film na 4
Gokussb

Popracuj nad poprawną polszczyzną, bo ciężko czyta się twoje wypowiedzi.
A wracając do tematu: pisząc o opiniach widzów masz na myśli wyłącznie swoją opinię? Bo jeśli spojrzeć na wyniki widniejące na znaczących serwisach takich jak RT czy IMDB, to Solo nie ma czym się pochwalić. Oczywiście box office nie jest wyznacznikiem jakości filmu. Wystarczy wspomnieć TLJ, który zarobił 1,3 mld, choć był strasznym gniotem, ale nie można też całkowicie oddzielić opinii widzów od zarobków filmu. Jeśli film jest dobry, to pójdziesz na niego drugi, trzeci raz do kina albo polecisz go znajomym, internautom itd. W efekcie film zarobi więcej. Jesteś też trochę naiwny, myśląc, że zarobki filmu nie mają znaczenia. Mają bardzo duże znaczenie dla wytwórni i zapewniam Cię, że Disney bardzo się tym wynikiem przejmie i nie uspokoją go 10-gwiazdkowe oceny fanboyów. Ludzie zagłosowali portfelami przeciwko sposobowi, w jaki prowadzona jest ta franczyza. Jest to przede wszystkim wina marnego TLJ, a Solo będzie niestety kozłem ofiarnym. Musi się stać, żeby Disney dostał czytelny sygnał i zmienił podejście do tej serii.
P.S. Jeśli faktycznie nie dbasz o zarobki filmu, to dlaczego w ogóle odpowiadasz na takie posty? Dlaczego dostajesz bólu czterech liter, jak tylko widzisz stwierdzenie FAKTU, że film mało zarabia? Gdyby cię to faktycznie nie obchodziło, to nie reagował byś w taki sposób.

ocenił(a) film na 10
radek_barbus

''Popracuj nad poprawną polszczyzną, bo ciężko czyta się twoje wypowiedzi.''

Jesteś jednym z nielicznych ,który tak uważa . A opinie takich WOGÓLE sie nie liczą .

''A wracając do tematu: pisząc o opiniach widzów masz na myśli wyłącznie swoją opinię? ''

Dla mnie liczy sie tylko ma opinia ,na temat filmu o solo . Jeśli komuś sie nie podoba , z braku forda czy niepokojących newsów na temat filmu , to tacy to tylko trolle .

''Dlaczego dostajesz bólu czterech liter, jak tylko widzisz stwierdzenie FAKTU, że film mało zarabia?''

Nie chodzi o bul dupy tylko o to że jak mi ten film sie podoba , NIKOMU nic do tego . I te newsy o rzekomym problemie finansowym niech zachowają dla siebie autorzy artykułów

''a Solo będzie niestety kozłem ofiarnym.''
Zależy dla kogo . Przyjrzyj to forum i przekonasz sie że ten film zwolenników zdobywa

ocenił(a) film na 1
xxxxxxxswew

On i tak tego nie zrozumie nie tłumacz mu jak tak dalej pójdzie to SW Disneya przejdzie do historii. marvel ma pomysł na swoje uniwersum i to przekłada się na liczby , SW z filmu na film przyciąga co raz mniej widzów . deadpool jest filmem kategori R i to też przyciąga ludzi a za tym idą wyniki a czym.jest solo bajką dla dzieci

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Film jest klapą finansową bo nie zarobił fortuny?
I porównajmy do konkurentów powiedzmy TLJ, AV:IW, DP2
Ok przeanalizujmy możliwe czynniki.

Marketing? Zawsze u disnaya (na 1-3 byłem jeszcze za mały i nie byłem w kinie) Każdy film był mega reklamowany. Dekoracje kinowe, bilbordy, inne reklamy w centrum wawy. Wszędzie SW. A teraz gdybym się nie interesował filmami SW to bym nie miał pojęcia że ten film wchodzi do kin. Chyba jedyną reklamę to widziałem przed AVi DP2. Porównaj to do reklam konkurencji czy choćby poprzednich częśći. Dziwisz się że nie był sukcesem? Nic dziwnego skoro wielu potencjalnych odbiorców nawet nie słyszało o tym filmie.

To może jakiś hype wśród fanów? Taa nwm jak dokładnie wygląda to na stronach SW bo nie mam czasu się tam udzielać ale wystarczy spojrzeć tutaj po tym forum i zauważyć że sporo osób mówi że brak forda dyskwalifikuje ten film. Duża część osób jest zawiedziona kierunkiem w jakim zmierza marka i uznali że nie ma sensu wydawać hajsu na film który prawdopodobnie będzie beznadziejny jak 2/3 z dotychczasowego dorobku disneya w tym świecie. Jak się doda do tego plotki z planu to nie dziwią takie a nie inne wyniki finansowe.

Warto dodać do tego fatalny termin. Bezpośrednio po dwóch bardzo mocno nahypowanych filmach filmach(słusznie bo zarówno poprzednie części jak i okoliczne filmy były świetne). Część osób która usłyszała o tym filmie, uznała że liczy się postać i świat a nie tylko postać jakiegoś aktora a ponadto uznała że nie trzeba się zniechęcać fatalnym pijarem musiała jeszcze zdecydować na który film wydać kasę a który obejrzeć piracki/w tv. Nwm może gdyby był przed konkurentami może parę osób więcej by się skusiło,a tak to... Zresztą porównajmy z sytuacją TLJ. W grudniu konkuruje z ... Jumanji: Przygoda w dżungli (btw o dziwo przyjemnie się oglądało :p ) w listopadzie była jeszcze liga sprawiedliwości o jeszcze gorszym PR niż SW To może TLJ?? eee z marek to jedynie Underworld: Wojny krwi i fantastyczne zwierzęta które nie są aż tak kojarzone bez jakiegoś podtytułu z HP w listopadzie Podsumowując Ten film ma zdecydowanie najcięższą konkurencję.

Coś jeszcze? Nwm pewnie tak ale jest późno i marzę o pójściu spać ;)


Ogólnie mam wrażenie że SW uznało że nie będą porzucali projektu na który wydali kupę kasy ale nie żywili żadnych nadziej na bardzo dobre wyniki finansowe i rzucili film na pożarcie. Nwm jaki był Budżet ale podejrzewam że niewielki zwrot będzie już jego sukcesem w oczach twórców.

W oczach fana jakim jestem film jest gigantycznym sukcesem. Pewnie moja nota jest ciut za wysoka ale bawiłem się bardzo dobrze a w porównaniu do tak fatalnego TLJ czy TFA to jest prawdziwe arcydzieło ;) pozdro

ocenił(a) film na 9
shreder221

Jedyny rozsądny komentarz. Film miał fatalny marketing i nikt nic nie wiedział na ten temat, żadnej kampanii reklamowej, tylko jakieś parę trailerów rzuconych do internetu. TLJ miało chyba tych trailerów kilkadziesiąt i to wypuszczanych na wiele miesięcy przed trafieniem do kin.

ocenił(a) film na 4
Lapydus

Mówisz o tych samych prognozach, które przewidywały otwarcie na poziomie 150 mln w US? Jeśli tak, to wiedz, że zarobił w tym okresie dwa razy mniej :p a w chinach zaledwie 10 mln. Łotr 1 zarobił miliard, a miał dwukrotnie lepszy wynik w weekend otwarcia. Prosta kalkulacja pozwala przypuszczać, że Solo zarobi pewnie maks 500 mln.

radek_barbus

Maybe, we’ll see!

Lapydus

Jako zagorzały fan starej trylogii uważam, że Han Solo to baaradzo udany spin-off.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones