PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671049}

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Star Wars: The Last Jedi
6,8 149 634
oceny
6,8 10 1 149634
6,8 44
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Przy siódmej części byłem wiele skłonny wybaczyć bo:
A) to w końcu inny producent i jego pierwsze podejście do tematu
B) trzeba było film zrobić i zobaczyć jak zostanie odebrany i tym samym wysnuć wnioski przed kolejną produkcją
C) film miał momenty, które mogły się podobać

Po Last Jedi VII część wydaje się być majstersztykiem przepełnionym duchem Star Wars. Po seansie czuje się zażenowany i... smutny! Co mnie najbardziej boli - ta szmira sprawiła, że nie czekam na koniec tej historii! Oby coś się zmieniło w kolejnych częściach! Nie będę płakał nad 30 stoma złotymi wydanymi na kino, ale czekając tyle czasu i przy zamiłowaniu do uniwersum człowiek oczekuje czegoś więcej.

Jestem świeżo po seansie i brakuje mi słów, żeby wszystko opisać, aczkolwiek gdybym miał swoje odczucia maksymalnie streścić:
reżyser poszedł w stronę produkcji Marvela i chociaż je uwielbiam - schemat ten nie sprawdza się dla SW. Ponadto film jest średnio zrobiony, muzyka nie zachwyca, większość czasu przegadana, a istotne wątki rozgrywane są diabelsko szybko.

Szkoda, że nie można będzie tego epizodu wymazać z pamięci...

ocenił(a) film na 1
DAWIDONLY

Dawaj kasę frajerze! A co myślałeś? Ja czułem dokładnie co ty po seansie. Ale tak to właśnie jest że już są tak pewni że wszyscy na to pójdą że płodzą taki propagandowy bełkot... a i tak wszyscy pójdą i zapłacą. Ja wysiadam. Już nigdy nie pójdę na żadną nostalgię do kina.

ocenił(a) film na 9
DAWIDONLY

serio bez przesady.... XD

ocenił(a) film na 3
DAWIDONLY

TFA to najgorsze sw

ocenił(a) film na 2
DAWIDONLY

Disney, wredna sucz kennedy, i jej reżyserzy z przypadku, zarzynają "Gwiezdne Wojny", jak świniaka. To było widać już w TFA, który był ordynarną kopią pierwszej części. Coraz więcej ludzi dostrzega ten chamski skok na kasę TLJ.

Z Luke Skywalkera zrobili TCHÓRZA, który zamiast walczyć u boku Hana, siostry i Rebelii siedzi na jakiejś wyspie i żłopie świństwo z cyców jakiegoś stwora. Luke, który ryzykował tak wiele, przeciągnął na jasną stronę "symbol zła" ojca, tutaj gdy wyczuł coś złego w synu siostry postanowił go zabić. Co?! Luke z oryginalnej trylogii NIGDY by nie zrobił czegoś takiego, on by walczył! A ta nędzna namiastka gnije gdzieś na zadupiu galaktyki. Tchórz!

Z Lei zrobili pośmiewisko! Powinni byli dać jej spokój. Nie przypominała ani trochę dawnej Lei, zestarzała się, mogła skonać w kosmosie. NIE! Dżonson wpadał na pomysł, że ona przeżyje w próżni i będzie latać! To wymyślić mógł tylko IDIOTA albo złośliwy troll. Chu* ci du** dżonson!

Rei. Po co ona szukała Luke'a? Przecież wszystko umie, nie musi się niczego uczyć! Charakter płaski, jak kartka papieru.

Murzyn - Jaś Fasola Star Warsów. Po chu* był wątek z kasynem, po chu* ta Azjatka, po chu* uwalnianie koni, przecież i tak będą wyłapane - to nic kuwa nie zmieni! Tragedia.

Yoda. Dżonson nie kuma uniwersum. Nie rozumie. Yodzie wali na dekiel w zaświatach, miota piorunami. To walnij gromami w brzydala Solo albo statki Imperium! Tragedia.

Kylo Emo Ren. Był zły, potem na chwilę się zrobił trochę dobry, żeby znowu być złym. To jest ŁAŻENIE W KÓŁKO, to nigdzie nie prowadzi, ŻADNEJ EWOLUCJI! Zachwyty nad tym brzydalem to coś niepojętego.

Snoke, czyli NIKT. Był i znikł. Czysty trolling.

I Dern z fioletowymi kłakami - po to, żeby robić głupka z tamtego pilota, pokazać mu, że baby są mądrzejsze. Feministki odwalcie się od GW! Znajdźcie sobie inną tubę!

Tam się roi od amatorszczyzny. Film robili ludzie, którzy na projekcji trzech pierwszych części SPALI, bo ich to nie interesowało! Ich interesuje tylko kasa, DOLLARY, tak że nawet z kudłatego pingwina kasę ciągną! A wsadźcie sobie te porgi w du**!

ocenił(a) film na 2
Piramidoglowy

Podoba mi się określenie, które tu gdzieś słyszałem, że Disney zakończył historię zaczętą w częściach 1-6 w taki sposób, jak gasi się peta. Widać paradoks - ewidentnie chcą pozbyć się balastu 1-6 jakby nigdy nie istniały, a jednocześnie robią wszystko, by nie wyjść poza ogólny schemat oryginałów. Otrzymaliśmy przez to dwa najgorsze filmy w tym uniwersum.

ocenił(a) film na 3
Piramidoglowy

popieram cie tutaj w 100 %

ocenił(a) film na 4
Piramidoglowy

100/100

Piramidoglowy

heheh - bardzo trafna recenzja. Powinni ją przypiąć jako oficjalną na stronie SW TLJ Filmwebu ;)

ocenił(a) film na 3
Piramidoglowy

Jakże trafnie opisane... Co za wyborny diss XD

Piramidoglowy

Pozamiatane :D

ocenił(a) film na 4
DAWIDONLY

Dokładnie. TFA mimo wad oglądało się bardzo przyjemnie. Natomiast TLJ powielił wady poprzednika, dodał nowe i przez to stał się filmem po prostu męczącym.

ocenił(a) film na 1
DAWIDONLY

Przykro mi ale nie zatęsknię za filmem słabym a Przebudzenie Mocy mimo iż jest lepsze od Ostatniego Jedi to słaby film z pod znaku Gwiezdne Wojny. Jak przypomnę sobie chociażbym o tym że uśmiercono w nim Hana Solo to zbiera mi się na dość ostre wulgaryzmy

ocenił(a) film na 4
DAWIDONLY

Niestety nie. Nowsze gówienko nie sprawi, że nagle starsze będzie lepiej smakować
;)

WhiteDemon

A Filmweb jak za komuny cenzuruje niezależne opinie. ;) Ciekawe gdzie byli tyle lat jak na tym forum życzono wręcz śmieci Lucasowi za PT?

ocenił(a) film na 4
janusztypowy

Żartujesz, naprawdę??! Masakra. :(((

ocenił(a) film na 5
DAWIDONLY

Zgadzam się w 100% :)

ocenił(a) film na 5
DAWIDONLY

Zgadzam się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones