Pretendentów do zagrania roli kaskadera Mike'a było aż czterech. Mickey Rourke, Sylvester Stallone, Ving Rhames i wreszcie Kurt Russell, który okazał się być najlepszym z nich.
Z początku Kal Penn miał zagrać jedną z ról, jednak aktor był już zajęty innymi projektami.
Sceny pościgu rozgrywają się w stanie Tennessee, w którym tablice rejestracyjne pojazdów są umieszczane z tyłu i z boku pojazdu, a nie z przodu.
Na napisach końcowych Buellton w Kaliforni jest przekręcone na Buelleton.
Na napisach końcowych The Austin Chronicle jest źle napisane: Cronicle.
Chwilę po tym jak Mike (Kurt Russell) został zaatakowany i ścigany przez Challengera, na szybie Chargera jest jego krew. Widać jakby krew była nałożona na zewnątrz zamiast wewnątrz. W późniejszych ujęciach krew całkowicie znika.
Trzy powtórki pierwszej kraksy są niezgodne ze sobą, szczególnie dziewczyny które zostają wyrzucone z auta nie są widoczne na ujęciu z góry.
Na plakatach "Death Proof" oraz na okładce wydania DVD widać Chevroleta Camaro z 1967 r. Auto to w ogóle nie pojawia się w filmie.
Kiedy samochód wjeżdża w plakat "Strasznego filmu 4", to na plakacie widać oznaczenie wiekowe "R". W rzeczywistości film ten został oznaczony "PG-13".
W scenie, gdy Stuntman Mike siedzi w barze najpierw trzyma chusteczkę, w następnym ujęciu szklankę, i z powrotem chusteczkę.
Kiedy Pam rozmawia w barze z kaskaderem Mike'iem raz ma na ustach szminkę, a raz nie.
W ostatniej scenie pościgu kaskadera Mike'a za dziewczynami można zobaczyć na chwilę cień kamery.
W scenie przejażdżki dziewczyn Challengerem prędkościomierz wskazuje 0 kilometrów na godzinę.
Kiedy kaskader Mike idzie do sklepu spożywczego, w szybie sklepu można dostrzec odbicie operatora kamery.
Podczas pościgu, gdy dziewczyny się zatrzymują, ich samochód jest poobijany a lakier zdarty. Jednak gry wsiadają do niego ponownie, pojazd nie ma żadnych uszkodzeń.
Zdjęcia do filmu powstały w Austin (Teksas, USA) i Buellton (Kalifornia, USA).
W Stanach Zjednoczonych słowo Grindhouse oznacza miejsce, w którym pokazuje się tzw. exploitation films (ew. grindhouse movies).
W filmie wykorzystano chatę, która pierwotnie pojawiła się w filmie "Evil Dead" Sama Raimiego.
Oryginalny tytuł filmu, który można ujrzeć przez krótką chwilę na napisach początkowych (zanim pojawia się plansza z "Death Proof") brzmi: "Quentin Tarantino's Thunder Bolt".
Na ścianie wewnątrz baru "Texas Chili Parlour" zauważyć można koszulkę, którą Kurt Russell - grając Jacka Burtona - nosił w filmie "Wielka draka w chińskiej dzielnicy".
Z filmu usunięto scenę, gdy kaskader Mike masturbuje się w swoim - przewróconym na skutek pierwszego wypadku - samochodzie.
Aby uzyskać status R (Restricted: Under 17 - requires accompanying parent or adult guardian), konieczne było usunięcie zaledwie 17 sekund filmu.
Na początku " Death Proof" pojawiają się bose stopy. To jeden ze znaków firmowych Quentina Tarantino.
Samochód, jakim jeździ Kim, to Mustang Grande z 1972 r. Jego wygląd inspirowany jest Pussy Wagonem, którym jeździła Panna Młoda w filmie "Kill Bill".
Zoë Bell sama wykonała wszystkie tricki kaskaderskie. Kaskaderka ta współpracowała już przy "Kill Billu" Quentina Tarantino, gdzie była dublerką Umy Thurman. W "Death Proof" Zoë zagrała samą siebie. Jest to jej pierwsza znacząca rola filmowa.
Szafa grająca należy do samego Quentina Tarantino. Reżyser osobiście zadbał, aby szafa dotarła na plan filmowy oraz własnoręcznie zapisał w niej wszystkie nazwy piosenek.
W europejskiej wersji filmu jest scena, w której Kaskader Mike dotyka nagich stóp śpiącej Abernathy. Kiedy Abernathy się budzi, Mike udaje, że dotknął stóp przypadkowo podczas szukania kluczyków i udaje się do swojego samochodu. To wyjaśnia, dlaczego tylko Abernathy rozpoznaje Mike'a.
W wywiadzie dla tygodnika Newsweek, Tarantino wyjawił, skąd wzięła się nazwa filmu. Otóż reżyser rozmawiał kiedyś ze swoim przyjacielem o zakupie samochodu. Tarantino chciał kupić Volvo, bo "nie chciał zginąć w wypadku jak w Pulp Fiction". Przyjaciel powiedział mu: "Możesz wziąć każdy samochód i dać go na jakiś czas ekipie kaskaderskiej, która za 10,000 $ czy 15,000 $ sprawi, że będzie on "śmiercioodporny" (deathproof)".
Jeden z bohaterów prosi o papierosy "Red Apple". Marka ta to znak rozpoznawczy Quentina Tarantino i jego filmów.
Duża część filmu została celowo uszkodzona, aby nadać jej "stary" klimat filmów wyświetlanych w kinach "grindhouse".
Scena, w której Jungle Julia tańczy na stoliku w swoim mieszkaniu, miała być dużo dłuższa i miała znajdować się na początku filmu.
W drugiej połowie filmu cztery dziewczyny rozmawiają w kafeterii. Całą scenę nakręcono jednym 7-minutowym ujęciem. Długie ujęcia są jednym ze znaków rozpoznawczych Quentina Tarantino i jego filmów.
Francuski magazyn filmowy "Cahiers du cinéma" umieścił "Death Proof" na liście 10. najlepszych filmów roku 2007. Film zajął 2. miejsce, ex aequo z "Inland Empire" Davida Lyncha i chińskim "Martwa natura (2006)Still Life" Jia Zhangke.
Pod koniec filmu Abby wbija Kaskaderowi Mike'owi but w oczy. Przez chwilę widoczne jest ciało Mike'a. Ujęcie na zwłoki jest znakiem rozpoznawczym Quentina Tarantino.
Film wyświetlano w kinach w USA razem z "Planet Terror" (w ramach produkcji "Grindhouse"). W Europie oba filmy wyświetlano osobno, każdy z nich w rozszerzonej wersji.
Quentin Tarantino jest także autorem zdjęć do filmu. To pierwsza produkcja, w której Tarantino był operatorem filmowym.
Quentin Tarantino wybrał Kurta Russella do roli Kaskadera Mike'a bo uznał, że dobrze byłoby znów ujrzeć tego aktora w roli twardego, czarnego charakteru (Kurt Russell przez długi czas grał tylko bohaterów pozytywnych).
Robert Rodriguez często pojawiał się na planie i pomagał Quentinowi Tarantino reżyserować film. Tarantino w tym samym czasie wspomagał Rodrigueza w pracach nad " Planet Terror".
Lista fikcyjnych trailerów zamieszczonych w "Grindhouse": "Hobo with a shotgun" reż. Jason Eisener, Rob Cotterill, John Davies, "Machete" reż. Robert Rodriguez, "Werewolf Women of the SS" reż. Rob Zombie, "Don't" reż. Edgar Wright, "Thanksgiving" reż. Edgar Wright.
Quentin Tarantino zamieszczając czaszkę i skrzyżowane kości na masce samochodu głównego bohatera skopiował wzór z koszulki, w której Kurt Russell występował w filmie "Ucieczka z Nowego Jorku".
Podczas jazdy dziewczyny mijają billboardy z Jungle Julią. Na jednym z nich jest ona ubrana w kostium, który nosiła Uma Thurman w filmie "Kill Bill".
Scena tańca Butterfly (Vanessa Ferlito) zaczerpnięta została z filmu "Roztańczone dziewczyny". W oryginale wykonywała ją Mitzi Gaynor.
Zdjęcia do filmu kręcono od września do grudnia 2006 roku.