PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720753}

Godzilla II: Król potworów

Godzilla: King of the Monsters
5,6 34 246
ocen
5,6 10 1 34246
4,5 13
ocen krytyków
Godzilla II: Król potworów
powrót do forum filmu Godzilla II: Król potworów

Siemanko wszystkim od razu mówię że materiał zawiera SPOILERY! wiec czytacie na własną odpowiedzialność!!!

Na wstępie chce powiedzieć że pomysł z Universum MonsterVerse jest jak da mnie szczał w 10!! Jestem fanem Godzilli od młodzieńczych lat, wychowałem się na filmach wytwórni TOHO! (Kasety VHS VISION) kto pamięta?
Ale ok wracajmy do tematu :) Po Godzilli 2014 czułem mały nie dosyt, był klimat i wprowadzenie do Universum ale to nie było jeszcze to :/ Następnym filmem z universum był King Kong :) Piękny film, piękne krajobrazy i ten klimat jak z Czasu Apokalipsy :) No i oczywiście King Kong i jego wyspa Czaszki na której znajdują się inne potwory :) W King Kongu poznajemy agencje Monarch hmm która można powiedzieć raczkowała :) W Godzilli 2 agencja jest pokazana od środka skupia się na bohaterach z niej. Wszystko dzieje się 5 lat po wydarzeniach z Godzilli (2014). Przez 5 lat agencja znalazła na Ziemi jak na tą chwilę 17 Tytanów! Które kiedyś władały naszym światem. Ludzie z całego świata chcą śmierci Tytanów itd.itd. Ni bede zwracał szczegóły na czynnik ludzki bo to sami zobaczycie. Wreszcie nie jest ciemno przez cały film jak to było w Godzilli (2014)!
Ale wracając do tematu Tytanów! Mamy Godzillę, Mothre (trochę moim zdaniem za krótko ale nawiązuje do pierwszego filmu z Mothrą 1961), Rodan pięknie przedstawiony jako Tytan Ognia, nie mam do czego się przyczepić :) I oczywiście King Ghidora aka. Monster Zero który został obudzony przez ludzi znajdujących się na Antarktydzie :) Pochodzenie Monster Zero w filmie jest przedstawione że pochodzi z kosmosu i chce naszą ziemię zmienić w swoje królestwo :) Jest ALFĄ czyli silniejszym od Godzilli. W pewnym momencie Monster Zero budzi na całym swiecie Tytanów :) Prawie wszystkie przyporządkują się jemu ale prawie wszystkie :) Zostają 3 Tytany które mówią mu nie! Jest to Mothra, Godzilla i King Kong (ten ostatni ma to w dupie i zostaje na wyspie). W filme oprócz 4 potworów z TOHO są jeszcze i uwaga przez chwilę pokazane Titanus Scylla, Titanus Behemoth, Titanus Methuselah, MUTO Prime, KONG!
Inne są tylko pokazane na mapie świata a ich nazwy są takie jak:
Leviathan (computer screen)
Mokele-Mbembe (computer screen)
Baphomet (computer screen)
Tiamat (computer screen)
Typhon (computer screen)
Abaddon (computer screen)
Sargon (computer screen)
Bunyip (computer screen)
Sekhmet (computer screen)
Yamata No Orochi (computer screen)
Quetzalcoatl (computer screen)
Mamy też broń Oxygen Destroyer która została użyta do zabicia potworów!
Mamy wiele smaczków dla fanów :)
Z muzyką jak i nr. poszczególnych placówek Monarch na całym świecie np.
Outpost 55 (Godzilla Raids Again), Outpost 61 (Mothra), Outpost 67 (Son of Godzilla), Outpost 75 (Terror of Mechagodzilla) and Outpost 91 (Godzilla vs. King Ghidorah).
UWAGA! W świątyni gdzie regeneruje swoje siły Godzilla przez ułamek sekundy widać szkielet ANGIRUSA!
Mogę powiedzieć że wreszcie doczekałem się filmu prawdziwego z Godzillą.
Walki jak i muzyka są na wysokim poziomie! Polecam z czystym sumieniem każdemu fanowi! AHHH i ta scena po napisach to bedzie coś!
8/10

ocenił(a) film na 9
szymon_paszko

Przecież Konga nawet na sekundę nie było w filmie tylko wzmianki o jego wyspie

ocenił(a) film na 9
batman270319996

Był pokazany przez chwilę jego plecy jak idzie :)

ocenił(a) film na 10
szymon_paszko

Widzę że bardzo dokładnie oglądałeś.

Plus
- muzyka
- potwory
- walki

Minus
- dialogi i czynnik ludzki
- amerykański dyrdymały (głupie zachowania, dialogi itp.)

Dla mnie film super !! przerósł moje oczekiwania (po wersji z 2014, nie były jakieś wygórowane i może dlatego dałem 10).

ocenił(a) film na 9
Herdzik

Dla mnie to jest Godzilla numer jeden z całej trylogii.Przez cały film akcja goni akcje.efekty specjalne,walki potworów na najwyższym poziomie.inne części też były super,tylko że było w nich trochę za dużo gadaniny,a za mało Godzilli,a tu jest na pierwszym planie,choć przyznam że na mnie chyba największe wrażenie zrobił ten 3 głowy potwór ziejący ogniem,wybitnie miał ohydną paszcze :D.Co tu dużo mówić,obowiązkowa pozycja dla fanów tego Wielkiego Stwora ;)

ocenił(a) film na 9
szymon_paszko

celowniku rządu. Wątpie by mogli sobie swobodnie ukrywać potworu, budując w około nich bunkry i schronienia, by je ukryć, jednocześnie ukrywając to przed rządem.
Po 2 Ghidora w swoim pierwowzorze pochodził z kosmosu. Nawet w kilku filmach był ten motyw użyty. Chyba tylko w filmie z 2001 był on obrońcą ludzkości. Po za tym on jest alfą TAK SAMO JAK GODZILLA. w Filmie wyraźnie pada tekst o tym, że on również jest drapieżnikiem alfa, mogącym konkurować o przywódźtwo z Godzillą.
W sumie w tym filmie chyba nie pada tytuł King Ghidora, a tylko Ghidora. W sumie ciężko powiedzieć, którą wersją miałby być w tym fimie. Raczej nie Kaiser, ale czy to już King Ghidora, tego niestety nie wiadomo.
Swoją drogą co do tytanów, to też nie wydaje mi się, że wszystkie zostały przebudzone. W końcu Kong też ewidentnie ma gdzieś alfe. Nie przybył skłonić się, ani uzurpatorowi, ani Godzilli. Wątpię więc by słuchał rozkazów Ghidory i atakował ludzkie miasta.


Ps. wydawało mi się, że ten Kaiju, co podniósł się z góry ( był górą czy coś w tym stylu ) to jest właśnie Angirus. Chociaż faktycznie zaraz po wybuchu w świątyni widać szkielet wyglądający podobnie do Angirusa. Może to inny osobnik tego samego gatunku. No chyba, że chcą nam dać Gamere.

ocenił(a) film na 9
dark636

Zjadło mi początek wypowiedzi.

Zaczynała się od

Po 1 monarch był już podany w filmie z 2014 roku. Wątpię by dowiedzieli się o tytanach po incydencie z 2014 roku. Wiedzieli już wcześniej. Po prostu po San Francisco byli na

ocenił(a) film na 9
dark636

King Ghidorah, ten klasyczny trójgłowy smok z pochodzeniem pozaziemskim.

W filmie chyba rzeczywiście nie padło stwierdzenie "King Ghidorah". Na oficjalnych plakatach też to wygląda podobnie. Obstawiam, że ma to związek z prawami do tej marki, którą być może mogą używać tylko Japończycy. Stąd np. figurka firmy Bandai Tamashi ma pełną nazwę. Ale to tylko moje domysły.

Kong wyruszył na polowanie w głąb "pustej Ziemi", by ukatrupić kilka Czaszkołazów. Jest to pokazane na mapach Monarchu wyświetlanych podczas przebudzenia tytanów. Znajdował się jakieś kilkaset kilometrów na wschód od Wyspy Czaszki... Informacje zawarte w nowelizacji do filmu KOTM.

ocenił(a) film na 6
szymon_paszko

A KONG w ogóle jest tytanem? Wydaje mi się ze w filmie były pokazane kości innych wielkich małp. A z nowy w filmie Ci tytani są jak bym pojedynczymi przedstawicielami uśpionymi na wiele lat.

spawn_01

kong jest tyranem

ocenił(a) film na 9
szymon_paszko

Ty to wszystko wyłapałeś będąc na seansie w kinie czy z materiałów internetowych??

ocenił(a) film na 5
szymon_paszko

Jak mialem 7 lat to też oglądam klasyczne godzille na vhs, ale obecnie, po latach taki film skrajnie nielogiczne wynudzil mnie do bólu. Pewnie jakbym dzis mial znow 7 lat to byłbym zachwycony, bo ale czlowiek dorasta i tak jak nie bawi go juz Reksio tak samo to uznaje za slabe, pomimo calej chlopiecej sympatii do Godzilli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones