PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=802930}
6,6 61 089
ocen
6,6 10 1 61089
7,1 45
ocen krytyków
Dziedzictwo. Hereditary
powrót do forum filmu Dziedzictwo. Hereditary

To mógł być film, któremu dałabym 10 gwiazdek, ale... właśnie, „ale”.
Pierwsza godzina filmu – coś wspaniałego. Napięcie, mrok, wspaniałe pokazana toksyczność w rodzinie, no naprawdę, oglądałam z wielką przyjemnością.
Jednak później, w ostatniej godzinie (może w ostatnich trzydziestu minutach?) wszystko zaczęły zwalać się na nas tak nagle, nie było nawet czasu, by się jakoś w tym połapać. Trochę zasmuciły mnie te powielone schematy z horrorów nakręcanych tylko dla zysku; jakaś opętana babka czająca się na suficie i tak dalej. Scena końcowa wbiła mnie w fotel – spotkałam się tu z opiniami, że była zabawna czy groteskowa, ale hej, ona miała być groteskowa! Cudownie tajemnicza i dziwna, ale dziwna w sposób poruszający.
Gdyby nie zbyt wielka ilość nałożonych na siebie, często niedokończonych wątków i wciskanie na siłę nudnych schematów z horrorów, dałabym 9 lub 10. Mówiąc szczerze, usunęłabym wątki czysto paranormalne i zrobiłabym z tego chorobę psychiczną, myślę że wyszłoby wtedy lepiej.

ocenił(a) film na 9
luvmyprevc

Druga połowa właśnie ratuje ten film jako horror, bo pierwsza połowa, choć ciekawa, jest zwykłym dramatem, który jednak idealnie dopiero wprowadza w klimat grozy

ocenił(a) film na 10
Gaeth_I

Moim zdaniem ten film miał świetne podłoże na bycie cudownym dramatem/thrillerem, wsadzenie go do szufladki z horrorami zniszczyło klimat.

luvmyprevc

horrorory duzo lepsze od dramatow i thrillerow :D

ocenił(a) film na 10
hercules38

Właśnie dla mnie pojęcie "horror" stało się zbyt komercyjne i zamiast dobrych filmów z klimatem dostajemy gnioty przepełnione tanimi, przewidywalnymi jump scare'ami, które nie wnoszą do gatunku nic i tylko nabijają pieniążki, bo "o boże Valak, jakie to straszne!!!!!!!!!!!!!!!!!".
Bez powielania schematów i wsadzenia do Hereditary tych "obowiązkowych" elementów horroru, byłby to świetny film z świetnym klimatem.

luvmyprevc

akurat w horrorach jumpscery sa bardzo wazne i maja byc i wcale nie sa przwwidywalne a tym bardziej filmy z nimi nie sa gniotami nawet slabe nie sa zwykle minimum dosc dobre czasem srednie

ocenił(a) film na 4
hercules38

Podobnie jak klauni w cyrku.

ocenił(a) film na 10
luvmyprevc

Gdzieś słyszałem, że początkowo był to właśnie dramat, jednak z czasem scenarzysta zaczął dodawać te nadnaturalne elementy i stwierdził, że dorobi do tego horror. Ale czy tak faktycznie było tego się już raczej nie dowiem.

ocenił(a) film na 10
Milka124

Kurczę, co za błąd! :(
Jeśli tak było, naprawdę strasznie mi przykro, bo tak zniszczył sobie film...

ocenił(a) film na 6
luvmyprevc

O co chodziło z tymi uciętymi glowami?

ocenił(a) film na 8
Wojciech_N

Ja to rozumiem tak, że najpierw ten demon był w babci, po jej śmierci przeniósł się do Charlie, po ucieciu jej głowy.... na matkę, a ta gdy odcięła sobie głowę, to demon przeniósł się na syna, ale nie dam sobie uciąć głowy za tą interpretację.

ocenił(a) film na 8
miarto

:D pięknie ujęte

ocenił(a) film na 9
miarto

Chciałem się z Tobą nie zgodzić ale zastanawiające jest dlaczego martwe już ciało babci zostało pozbawione głowy...
A może ten demon po prostu "lubił" odcinać głowy, patrz Charlie z nożyczkami i ptak.

miarto

haha, dobre ujęcie tematu

luvmyprevc

Zgadzam się, gdyby to było kino, które ja nazywam "naturalnym" (czyli wszelakiego rodzaju opętania ale trzymające się ram fizyki), coś z tego mogłoby wyjść dobrego, jednak te wszystkie zjawiska nadprzyrodzone, jak lewitowanie w powietrzu, dziewczyna na suficie, o której wspomniałeś, trąciły strasznie takim tanim horrorem klasy B.
Niedawno oglądałem inny horror, o dwójce rodzeństwa, którzy spędzają wakacje u dziadków na wsi. W tym filmie były sceny, które wydawały się o wiele bardziej przerażające, choć nakręcone naturalnie, np. scena, w której ich babka biegnie nienaturalnie na czworakach z włosami zarzuconymi na twarz. Przypominało to poniekąd koszmary z dzieciństwa. Jednak lewitowanie, biegające zjawy po suficie? To już kiczowate strasznie, już nie mówiąc, że zrobione najtańszym kosztem.

ocenił(a) film na 10
forek23

Ten horror o rodzeństwie to była "Wizyta"?

ocenił(a) film na 7
Milka124

Tak to byla WIZYTA... Tez mi sie bardziej podobal od HEREDITARY...

ocenił(a) film na 10
punisher822_filmweb

Ok dzięki. Wizyta była fajna :D

ocenił(a) film na 7
Milka124

A jesli lubisz takie konkretne i rasowe horroro-dramaty ze swietnymi kreacjami aktorskimi to koniecznie pusc sobie BABADOOK. Ten film po wyjsciu z kina na dlugo nie potrafil wyjsc z glowy. Uwierz mi na BABADOOK jak i na HEREDITARY byla podobna liczba widzow ale to na BABADOOK byla grobowa wrecz cisza skupienie. Widzowie z ciekawoscia wylapywali kazda minute filmu. Tam nie bylo debilnych tekstow gimbazy zarcikow lub widoku nudzacych sie widzow. Byla cisza skupienia az do samego konca a wielu widzow siedzialo jak zachipnotyzowani az do napisow. Na HEREDITARY od samego poczatku wielu widzow sie nudzilo komentowali poszczegolne sceny a na wielu momentach sie smiali. Szkoda ze nie masz okazji zobaczyc BABADOOK w kinie bo nie dosc ze film jako calosc jest swietny to ma genialna muzyke w tle... Jasne ze BABADOOK jest filmem tez bazujacym na schematach(HEREDITARY tez bazuje na wielu schematach)ale jednak nie jest to nachalne i potrafi wgniatac w fotel. Ogladajac BABADOOKA zauwazysz jak genialnie glowna bohaterka zagra osobe opetana. Jej krzyk spojzenie gesty naprawde przerazaja... Koniecznie ten film sobie sciagnij i zobacz... Skupienie cisza brak glupich komentarzy na BABADOOK nie moze byc przypadkiem. Ten film zachipnotyzowal widzow...

ocenił(a) film na 10
punisher822_filmweb

Babadooka też oglądałem i uważam go za jeden z lepszych horrorów jakie widziałem.

Milka124

Dla mnie niedoścignionym, wzorcowym horrorem jest Inni, z Nicole Kidman. Genialny, mroczny horror, nawiedzony dom, duchu, mgła, cmentarz i ten wspaniały zaskakujący zwrot akcj na końcu. Perełka wśród horrorów. Kolejnym z kolei, choć może to nie do końca jest horror, to Drabina Jakubowa. Również świetny. Co tam było jeszcze dobrego - dwa horrory, których akcja dzieje się w kosmosie: Pandorum oraz Ukryty wymiar.
Genialne były też: W paszczy szaleństwa, Harry Angel i 8milimetrów, to dla tych, którzy lubią mocne, ciężkie klimaty, które rozwalają mózg.

ocenił(a) film na 10
forek23

Innych, W paszczy szaleństwa i Harry Angela mam do nadrobienia,a Drabina Jakubowa była mistrzowska

ocenił(a) film na 10
forek23

Całkowicie się zgadzam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones