PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817045}
6,9 11 264
oceny
6,9 10 1 11264
6,0 5
ocen krytyków
Downton Abbey
powrót do forum filmu Downton Abbey

Dziwne pytania

ocenił(a) film na 8

Jak na razie mam dwa pytania, które nie dają mi spokoju:

1) Dlaczego Thomas poprosił Ellisa, żeby pomógł mu wkręcić kamerdynera? Przecież lojalność Richarda powinna być bardziej po stronie kolegi z pracy niż niedawno poznanego kolesia. Skąd wobec tego pewność, że ich nie wyda? Gdyby powiedział "przybocznemu" o co tam tak naprawdę chodzi, ekipa z Downton miałaby nieliche kłopoty, może nawet hrabiemu by się dostało za to, kogo zatrudnia (to, że Robert by sprawę wyśmiał, a Mary szepnęłaby Thomasowi "dobra robota" to inna sprawa). W sensie... Widzicie ten dialog?

Ellis: To dokąd idziemy?
Barrow: Czekaj, zajdę na pocztę, muszę zadzwonić.
Ellis: Dokąd?
Barrow: Do domu. Chcemy się pozbyć waszych lokajów. A, właśnie, masz jakiś pomysł, jak to zrobić? Tylko żeby się obyło bez ukrywania zwłok?

Po prostu ten stopień zażyłości nie pasuje mi do tak krótkiej znajomości. Jakby to było już PO tym, jak odkryli się nawzajem - ok. Ale to było PRZED tym. Tym bardziej, że wycięto scenę, jak rozmawiają w jadalni i Thomas mu tłumaczy co i jak...

2) Sierżant, z którym Ellis rozmawia. Któremu tłumaczy, kim jest Barrow.
Przecież to jest sierżant Willis, który w Abbey bywał swego czasu niemal codziennie. No nikt mi nie wmówi, że nie zna Thomasa i nie wie, czyim jest on pracownikiem.

Mógł nie widzieć, kogo zgarnięto, ale nazwisko Barrowa pada przynajmniej ze dwa razy podczas tej rozmowy. No ale z drugiej strony Willis jest znany jako niezbyt bystry :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones